Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más is érzi úgy, hogy ő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is érzi úgy, hogy ő neveli a férjét is?

Figyelt kérdés

Nem az alapján választottam párt,hogy majd én szépen elirányítom,mára a gyakorlatban sajnos mégis így néz ki.

12 éve ismerkedtünk meg,én akkor végeztem a középiskolával,ő a fősulival,szóval még épp hogy készülni kezdtünk a felnőtt életre.

Ő egy becsületes,rendkívül dolgos és nagyon,de nagyon szeretni tudó ember,egy végtelenül naiv és gyermeteg lélekkel.

Sokszor hallottam már poénként,hogy minden jó házasságot a nő irányít,szépen csendben a háttérben manipulálva a dolgokat,had érezze a férfi,férfinak magát.

Én már mindent megpróbáltam úgy érzem.

Ne értsetek félre,panaszra nem lehet okom,mert mindig mindent megkapok (ne anyagiakra gondoljatok,bár persze úgy sincsen hiány),de mindig mindent úgy kell kérnem,rávezetnem,illetve manipulálnom a háttérből.

Lehet azt mondani,hogy néma gyereknek anyja se érti a szavát és hogy ő mégis találhatná ki a gondolataimat,de itt sokkal alapabb dolgokról van szó.

Leírok néhány példát:

-heti 3 szabadnapja van,így van ideje kipihenni magát.Mégis nekem kell figyelmeztetnem,hogy a 4-5 órás számítógépes játék után ugyan mégis szánjon fél órát arra,hogy játszon a gyerekünkkel

-hogyha este 20.00kor van alvás a gyereknek,akkor ne menjen el 19.58kor fürdeni

-ha elhívom sétálni ne intézzen el közben 4 telefont

-ha megbeszélünk egy programot és valami közbe jön,akkor legalább mondja le a mi közös programunkat,ahelyett,hogy aznap közli amikor már készülődünk,hogy bocs,de közbejött valami

Ilyen és ehhez hasonlók.

Nem dől össze a világ,csak az ember egy idő után belefásul,hogy hol így-hol úgy de mindig el kell neki mondani,hogy mi lenne a helyes.

Én olyan messze vagyok ettől a házisárkánykodok kategóriától,mégis egy idő után úgy érzem,hogy ezt teszem.

Az anyagiakkal is hadilábon áll.

Jó 300.000Fttal kevesebb a megtakarításunk,mint amit terveztünk (fél év alatt jött össze a hiány) és egyszerűen fogalma sincsen hogy mire ment el a pénz.

Aki volt hasonló helyzetben annak hogyan sikerült rávennie a férjét,hogy ........ nem is tudom milyen szót használjak.

Hogy próbáljon reálisan gondolkozni?

Én igyekszem tisztelni őt és minden apróságba belekapaszkodni,amiért felnézhetek rá és hagyni hogy ő döntsön és elismerni,hogy milyen jó ötlet volt,de ez olyan ritka.

Múlt héten cserélte le a régi kocsinkat,olyan boldog és elégedett volt.A héten jár le a műszakija,ő ezt nem is figyelte.Egy röpke 100.000as elmegy erre is.

Nem azt mondom,hogy ez mindennapos,de annyi hasonló eset van,hogy sokszor már csak sírni tudnék.

Bármilyen tanács?


2014. szept. 30. 08:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
81%
Én 2 évig csináltam ugyanezt és elváltam.
2014. szept. 30. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
56%

Szégyen a futás, de én azt tettem. Nekem a vőlegényem volt olyan, hogy kiesett a kezéből a kanál, ha nem segítettél neki (nyilván képletesen), én meg egy határozott nő vagyok, de azért...gyereket nem szerettem volna még 25 évesen nevelni. Ezért én elmenekültem, azóta van egy férjem, akivel egyenlők és boldogok vagyunk, kiegyensúlyozott az életünk.


Szerintem neked nem jó az életed, csak olyan vagy, mint én voltam, hogy rámondod, hogy "na, de egy nagyon rendes ember, jó nekem vele, jó lesz ő nekem".

2014. szept. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
29%

Szerencsére nem.

Az én férjem egy nagyon határozott, nagyon talpraesett ember. Emellett kedves és jólelkű.

Nekem eleve az ilyen típus tetszik. Én megőrülnék egy olyan férfi mellett, akivel úgy kell bánni, mint egy gyerekkel.

2014. szept. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

Gondoljátok el én milyen kis csitri lehettem annak idején,hogy felnéztem rá.

És tulajdonképpen nem is ő változott meg,hanem én!

Én felnőttem,ő nem.

2014. szept. 30. 08:53
 5/26 anonim ***** válasza:
86%
Én 14 évig éltem így a férjemmel,és folyamatosan bíztam benne,hogy fel fog nőni a dolgokhoz,aztán elváltam.Két gyerek mellett ez a viselkedés már nem jópofa,meg vicces.
2014. szept. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk is ugyanez a helyzet, mint nálatok. Sokszor már a fejemet fogom, hogy MIÉRT NEM GONDOLKOZOL KICSIT??? Hasonló dolgok, amiket leírtál (mint pl.a kocsi, hogy soha semminek nem néz utána alaposan, kitalálja, hogy ez így jó, és csinálja).

Vagy múltkor csináltunk halat vacsorára, és én elkezdtem átpasszírozni a másfél éves gyereknek, erre kiakadt, hogy ez filé, nincs benne szálka, mit paramamiskodok. Még szerencse, hogy hazaértem vacsorára - úgy volt, hogy csak későn érek haza - mert simán odaadta volna neki úgy. 5!!!szálkát szedtem ki a tányérjából. Olyan pipa voltam, hogy az nem igaz! És még ő állt ott felháborodva, hogy miért kell ilyen hangulatban vacsorázni.

Vagy amikor múltkor kijött egy párszázezer ft-os bírság, mert nem fizette rendesen a betegbiztosítását. Pedig hányszor kérdeztem, hogy azzal mi van, és állította, hogy azt nem így kell fizetni, hanem majd úgy...hát tévedett.

Vagy múltkor ment le boltba, ott van mellette a posta. Megkértem, hogy fizesse be a csekket. Na persze akkor láttam, hogy nem fizette be, amikor jött a felszólítás, hogy most már 2x annyit kell fizetni. Reakció: "ja, elfelejtettem". Vagy, hogy már milliószor kértem, hogy ne üljön rá a koszos, vonatos, bkv-s nadrágjával az ágyra, cserélje le itthon. Nem sikerült megjegyezni.


És még sorolhatnám. Kezdek én is nagyon kibukni. Valahogy ez azelőtt nem jött elő, hogy gyerekünk lett volna. Azóta én is jobban öszeszedtem magam, jobban odafigyelek a dolgokra. De neki ez nem sikerül. És tényleg olyan, mintha két gyerekem lenne, akikre mindig oda kell figyelni, akiknek mindig meg kell mondani, hogy mit hogy kell csinálni, és utána leellenőrizni, hogy jól csinálta-e.

2014. szept. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Nehéz ügy. Nekem ugyan a párom még nem férjem, de anno, amikor többekkel ismerkedtem, a hideg futott a hátamon azoktól, akiken látszott, hogy életképtelenek.. Én elég határozott, domináns vagyok, és nem lenne ehhez türelmem, házisárkány meg nem akarok lenni..

Szerencsére a párom évek óta egyedül él külföldön (huszas éveinek derekán), és megtanult gondoskodni magáról.. Sportoló, ezért főleg határozottnak kell lennie. Egyáltalán nem nyomjuk el egymást, amikor nála vagyok (távkapcsolat), mert megtanulta, hogy ha valamit meg kell csinálni, akkor azt meg kell csinálni.

Szóval kedves kérdező.. Nem mondom, hogy váljatok, mert valahol biztosan szereted, és már van közös gyermeketek is.. De ha ez nem változik, akkor kell valami konkrét lépés, mert ez nem állapot.

2014. szept. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
17%
Elszámolást kell csinálni Excel-ben és havonta abba írni, hogy mikor ki mire mennyit költött. Kell bevétel, kiadás, megtakarítás sor stb. Ezt látva jobban lehet spórolni.
2014. szept. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
56%

Utolsó...az én férjem is külföldön élt egyedül, amikor összejöttünk. Én is azt gondoltam, hogy így megtanult gondoskodni magáról, megtanult főzni stb. Határozott az egyénisége is (ő meg színész).

De együtt élni valakivel, sőt, családban élni valakikkel teljesen más, nagyon sok változtatást és sokkat több odafigyelést igényel, mint amikor egyedül él valaki, és pl. nem nagy gond, ha x napig nincs elmosogatva.

2014. szept. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

7 éve van ilyen táblázatunk.

Akkor úgy írom,hogy tudom,hogy mire költi,csak nem értem,hogy minek költ ilyenre,amikor itthon is megkapja.

+édesség,+ energiaital,+ pékáru,6. fúrógép,40. focimez,25. cipő.

Megtervezzük minden hónap elején ,hogy mi kell,meg is vesszük nagy tételben,a többi pénz meg elcsöpög felesleges dolgokra.

2014. szept. 30. 09:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!