Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más is érzi úgy, hogy ő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is érzi úgy, hogy ő neveli a férjét is?

Figyelt kérdés

Nem az alapján választottam párt,hogy majd én szépen elirányítom,mára a gyakorlatban sajnos mégis így néz ki.

12 éve ismerkedtünk meg,én akkor végeztem a középiskolával,ő a fősulival,szóval még épp hogy készülni kezdtünk a felnőtt életre.

Ő egy becsületes,rendkívül dolgos és nagyon,de nagyon szeretni tudó ember,egy végtelenül naiv és gyermeteg lélekkel.

Sokszor hallottam már poénként,hogy minden jó házasságot a nő irányít,szépen csendben a háttérben manipulálva a dolgokat,had érezze a férfi,férfinak magát.

Én már mindent megpróbáltam úgy érzem.

Ne értsetek félre,panaszra nem lehet okom,mert mindig mindent megkapok (ne anyagiakra gondoljatok,bár persze úgy sincsen hiány),de mindig mindent úgy kell kérnem,rávezetnem,illetve manipulálnom a háttérből.

Lehet azt mondani,hogy néma gyereknek anyja se érti a szavát és hogy ő mégis találhatná ki a gondolataimat,de itt sokkal alapabb dolgokról van szó.

Leírok néhány példát:

-heti 3 szabadnapja van,így van ideje kipihenni magát.Mégis nekem kell figyelmeztetnem,hogy a 4-5 órás számítógépes játék után ugyan mégis szánjon fél órát arra,hogy játszon a gyerekünkkel

-hogyha este 20.00kor van alvás a gyereknek,akkor ne menjen el 19.58kor fürdeni

-ha elhívom sétálni ne intézzen el közben 4 telefont

-ha megbeszélünk egy programot és valami közbe jön,akkor legalább mondja le a mi közös programunkat,ahelyett,hogy aznap közli amikor már készülődünk,hogy bocs,de közbejött valami

Ilyen és ehhez hasonlók.

Nem dől össze a világ,csak az ember egy idő után belefásul,hogy hol így-hol úgy de mindig el kell neki mondani,hogy mi lenne a helyes.

Én olyan messze vagyok ettől a házisárkánykodok kategóriától,mégis egy idő után úgy érzem,hogy ezt teszem.

Az anyagiakkal is hadilábon áll.

Jó 300.000Fttal kevesebb a megtakarításunk,mint amit terveztünk (fél év alatt jött össze a hiány) és egyszerűen fogalma sincsen hogy mire ment el a pénz.

Aki volt hasonló helyzetben annak hogyan sikerült rávennie a férjét,hogy ........ nem is tudom milyen szót használjak.

Hogy próbáljon reálisan gondolkozni?

Én igyekszem tisztelni őt és minden apróságba belekapaszkodni,amiért felnézhetek rá és hagyni hogy ő döntsön és elismerni,hogy milyen jó ötlet volt,de ez olyan ritka.

Múlt héten cserélte le a régi kocsinkat,olyan boldog és elégedett volt.A héten jár le a műszakija,ő ezt nem is figyelte.Egy röpke 100.000as elmegy erre is.

Nem azt mondom,hogy ez mindennapos,de annyi hasonló eset van,hogy sokszor már csak sírni tudnék.

Bármilyen tanács?


2014. szept. 30. 08:35
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Bármily meglepő nálunk hasonló helyzet van csak éppen fordítva. A feleségem ilyen, és bevallom tényleg zavaró néha.

Olyan mintha nem értené meg, hogy vannak alapdolgok amik nem tartoznak rám mint férfira, és nem úgy kell megcsinálnia, hogy háromszor szólok neki.

Pl: rendszeres az, hogy amikor női baja van akkor a fürdőszobában hagyja szanaszét a tamponokat, betéteket. Kivesz egyet, a többi kiesik-szétgurul vagy csak úgy odadobja a kis asztalra. Mindig szólnom kell, hogy az ilyen dolgokat tegye már el, ahogy én is elteszem a borotváimat. A használtakról ne is beszéljünk.

Vagy állandóan szólnom kell neki, hogy ha kidob valami kaját mert mondjuk megromlott vagy 3-4 napos akkor dobja a wc-be és húzza le a wc-t ha oda lehet (borsófőzelék)

vagy ha szilárdabb étel akkor dobja a kukába, de a kukát utána ürítse ki, és vigye ki a nagy kukába. De nem képes megjegyezni. Volt, hogy sima csirkehúslevest öntött a kukába mondván van benne csirke és zöldség. Azt, hogy folyt a leves, és büdös az már nem érdekelte.

Volt, hogy férfi létemre olyan dühös voltam, hogy inkább elmentem több km-t sétálni, hogy lehiggadjak, és ne adjak egy hatalmas pofont az idegtől. (sosem ütöttem meg nőt, és nem is szándékozom)

Sajnos most már én is eljutottam arra a pontra, hogy azon agyalok, ideje külön menni..

33/F

2014. szept. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
84%
Miért lettem lepontozva? Mert leírtam, hogy a feleségem ugyanolyan mint a ti férjetek? Ezek szerint nő nem lehet ennyire életképtelen csak férfi??
2014. szept. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
hasonló dolgok vannak nálunk is, és le leszek pontozva, de én nem válnék. ilyenért nem. vannak ennél nagyobb problémák is a világba. és hát könyörgöm senki se tökéletes. a férfiak ilyenek és kész. attól még nagyon szeretetreméltóak, és ami a legfontosabb: a gyereknek szükség van apára is! harmonikusan meg lehet oldani mindent, és hát senki se úgy válasszon magának párt, hogy majd megváltoztatom. én úgy szeretem ahogy van, azért is mentem hozzá, és eszem ágába sincs megváltoztatni. úgyse menne:D
2014. szept. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Én megnézném mi van a hátterében. Nálunk anyukám ilyen: a hűtő már úgy szaglik, hogy ki sem lehet nyitni, mocskos, csöpögésnyomos és nem veszi észre, hogy ki kellene takarítani. Ha szólunk neki megteszi, de magától nem jut eszébe. És nem akarok minden látogatásunkat negatívummal kezdeni, így sokszor már elő sem hozom. Nem én élek ott, kibírom az a pár órát odaszólás nélkül. Eleinte én is éreztem a hátrányát ennek, mert egy csomó dolgot, például a háztartásbeli élelmességet nem volt kitől megtanulnom és csak a házasélet vitt rá arra, hogy felismerjem: a szekrényeket időnként ki kell törülni, stb.


Anyukám problémájának hátterében egy karakteres nagymama áll. Mindig próbálta megkönnyíteni a lánya dolgát, így segített neki, ahol tudott. Védte, segített dönteni neki, bármiről legyen szó, azaz inkább döntött helyette. Mai napig egymás melletti házban élnek és anyukám mindent megkérdez tőle. Szó szerint minden döntésében segít nagymama.

2014. szept. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
56%

ebben a hónapban volt ötven éve, hogy megismertem a feleségem, és 48 éve élünk/koptatjuk egymást...


Így visszagondolva sem döntenék másként. Én határozott irányító vagyok, ő meg határozottan önfejű...ez így jó.

Egy-két tányér eltörött, néha volt ajtócsapkodás(mindig énmiattam), de minden nap este békésen megyünk csicsikálni...



nagyon fontos, hogy amíg minden nap megy a szex, addig egymás mellett, aztán ha már ritkul, akkor ízlésesen különszoba..ha kell valami, akkor csak..


Ha ilyen férjről olvasok, bizony sajnálom a feleséget. Tanácsot nem adhatok, mert minden ember saját sorsának. kovácsa.


Azért az hozzátartozik, hogy így öregen kell egy kis tuning...ezért a telefonom kezdőképernyőjén is az ő negyven évvel ezeőtti képe van...gyönyörű NŐ néz vissza, és az alakja is hibátlan(volt)..


van mire emlékezni, és ez ad erőt.

2014. szept. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

változás esélytelen

beletörödsz és neveled, vagy robbansz és mész

2014. szept. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
56%

Én amondó vagyok, hogy a férfiak esetében ezt a dolgot el kell különíteni két kategóriába.

Van olyan férfi aki tényleg életképtelen/hanyag/igénytelen, ezekkel fogalmam sincs mit lehetne csinálni.

De van egy másik fajta eset is. Amikor habár a férfi képes lenne önállóságra, gond nélkül elvégezné a dolgokat, de inkább nem teszi, elrontja, elfelejti párszor és már nem is bízzák rá többé, nyugodtan lógathatja a lábát. Volt ilyen párom sajnos. Hosszabb folyamat volt, de a végén ezt így bevallotta nekem szemtől-szembe. Még aznap este ajtón kívül volt. Azóta ezt kifejezetten figyelem.

A nők esetében, ha ilyen van szerintem ott szinte mindig egyszerűen igénytelenségről van szó.

2014. szept. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
56%
Párom is ilyen,mindig mindent a szájába kell rágni.Egy idő után tényleg idegesítő!
2014. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
66%

Nekem csak egy kérdésem lenne. Miért vagytok ilyen férfival/nővel egyáltalán együtt?

Minimum, hogy a párom egyedül is, önálló, egész ember legyen, ne egy debil nagy gyerek.

2014. szept. 30. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
34%
Utolsó. Gondolom a te férjed hibátlan. Nem? Akkor miért vagy vele ezen hibái ellenére? Ugyanilyen a kérdésed.
2014. szept. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!