Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » 20 éve élek házasságban....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

20 éve élek házasságban. Ebből az elmúlt 10 évet külön éltem a feleségemtől es 2 éve van egy élettársam. Van 3 gyerekem. Ha történne velem valami (baleset, halál) mit örökölne utánam a feleségem és mit az élettársam?

Figyelt kérdés

2014. szept. 15. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Váljatok el gyorsan.

Így elég zavaros helyzetet hagynál a feleségedre és az élettársadra.

2014. szept. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Kitől hány gyerek van? Miért nem válsz el?
2014. szept. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Mindent a feleséged és semmit az élettársad. Esetleg ha tudná bizonyítani az élettársad, hogy az ő pénze is benne van abban amit közösen vettek akkor azt. De ez nagyon bonyolult lenne.
2014. szept. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Azért gondolom, az is számít, hogy kitől vannak a gyerekek.

Meg hogy egyáltalán mi van, amit örökölhetnek, azt ki szerezte, házasság előtt vagy közben, vagy az élettárssal közösen. Szóval sok a kérdés.

A legtisztább, ha elváltok és jogilag rendeztek mindent, hogy ne kelljen majd utólag veszekedniük.

2014. szept. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Mindent a feleség, hisz házasság van köztetek, az élettársad pedig azt, amit be tud bizonyítani. Nincsenek jogilag egy szinten a feleséggel, alatta áll jogilag és társadalmilag is.

Nem értem, mi akadályozott meg abban, hogy elválj? Az elmúlt tíz év szerzeményeinek fele is a feleségedé.

2014. szept. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Az ocsem 18 evesen megnosult kb 2 evig volt a felesegevel es egy fiuk szuletett. Majd 20 evig nem valt el, valahol azt hallotta 5 ev utan elvaltnak tekintik.. hat nem igy lett. A no nagyon sok penzzel lehuzzta valaskor hiaba a tanuk es a tobbi!
2014. szept. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Hatos, ha az ocsed ilyen hulye volt, hogy azt hitte, öt év után válás, akkor nem lehet mit mondani.

A feleség jogosan követelte a neki járó vagyont, hisz házasok voltak.


Én sem mondanék le jóbaráti szeretetből arról, ami jogilag jár!

2014. szept. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Mindegy kitől vannak a gyerekek. Az viszont igaz, hogy a feleség örökölne az élettárs max. azt amiről bizonyítani tudja, hogy ő vitte az "életközösségbe". Én se értem miért nem lehet elválni, 30.000,-Ft az illeték ha közös megegyezés van 1-2 tárgyalás és máris felbontva a házasság, ha vita van az szívás de pár év alatt azt is le lehet zongorázni.
2014. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
a vérszerinti gyerekek örökölnek az élettárs semmit, a feleség 1 gyereknyi részt,
2014. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!