Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan találhatnánk közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan találhatnánk közös témát a férjemmel, ha mostanra kiderült, teljesen más az érdeklődési körünk (illetve leginkább az enyém változott meg az idővel)?

Figyelt kérdés

14 éve vagyunk együtt, 3 gyermekünk van. Mostanra leginkább róluk folyik csak a beszélgetés.

A férjem megragadt abban a világban, ami akkor volt, amikor megismerkedtünk és volt közös hobbink (filmnézés, számítógépes játékok, haveri sörözések). Akkoriban nem tűnt fel, hogy nagy a különbség. Mindkettőnknek voltak külön programjaink, amik azóta is megmaradtak, de a közösek kikoptak az életünkből.

Már ötletem sincs, mivel próbálkozzak. Jó lenne néha beszélgetni, de egyszerűen ami engem érdekel vagy kell hogy foglalkozzak vele az őt teljesen hidegen hagyja, emellett pedig nincs sem erőm sem időm beleásni magam az őt érdeklő kérdésekbe. Néha úgy érzem, mintha egyedülálló lennék, de gondolom ezzel a férjem is így van.


2014. szept. 10. 07:48
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Miért nem ásod bele magad az őt érdeklő kérdésekbe?
2014. szept. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg neki sincs ereje és ideje beleásni magát a téged érdeklő dolgokba. Mindkettőtöknek engedni kellene. Az én párom pl. horgászik és imád részletesen beszámolni róla. Nem mondom, hogy minden mondata érdekel, de rájöttem, hogy ezekből is lehet tanulni és még bekapcsolódni is. Ő is meghallgatja az engem érintő témákat, így csiszolódunk egymáshoz.


És persze van olyan, amit mindketten imádunk, pl. társasjátékozni, vagy bicajozni, de ezek is úgy alakultak ki, hogy szépen lassan engedtünk a másiknak és megkedveltük az új hobbit.

2014. szept. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A férjem imád a munkájáról meg a történelmi dolgokról beszélni, politizálni.. engem ezek nem érdekelnek de megeröltetem magam és meghallgatom..próbálok hozzászolni a témához..ezzel elkezdődik egy beszélgetés... így neki is van kedve meghallgattni engem ha a virágjaimról , gyerek dolgairól vagy a legújabb divatról dumálok.. emberek! Nem elválni kellene hanem gondolkodni és kompromisszumokat kötni..
2014. szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan van, ami mindkettőtöket érdekel, és elkezdhetitek közösen. (Túrázás, tánc, tenisz, bingó..) Azért vannak a barátok és családtagok, hogy velük űzz olyan elfoglaltságokat, amiket a párod nem tudna élvezni. Senki nem lesz pont olyan, mint te. Néhány közös pontot viszont kell találnotok, valamiért egymásba szerettetek 14 éve! Idegenként nem sok értelme van egy fedél alatt maradni.
2014. szept. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy őt leginkább a számítógépes játékai kötik le. Abban pedig nem elég ha csak nagyjából vagyok képben, mert azzal csak idegesítem, ha "noob" vagyok. Ő fejből tudja, hogy mi honnan szerezhető meg a játékban, melyik ellenség mit dob, stb. Ehhez nekem is le kellene ülnöm és órákat játszani (régebben volt rá időm és energiám), ami most nem fér bele. Őt meg nem izgatja, hogy mi lesz az ebéd, miből lesznek befizetve a számlák és az sem, hogy hogyan halad a ház felújítása (a mindennapos élet irányítása az én feladatom.

Ha hazajön, játszik a gyerekekkel, meghallgataja, mi volt velük aznap, utána vacsora és ő megy játszani én meg intézem a többi tennivalót. Hétvégente megvannak a fix barátai akikkel megy ide-oda vagy játszanak, délután/este meg a hétköznap már megszokottak alapján megy megint minden. Közös családi program csak elvétve van, de akkor is a gyerekek igényei szerint alakítva. A barátok akinek az élete hasonlóan változott mint a miénk (házasság, gyerekek) lassan eltűntek mellőle, mert vagy a férjem nem volt vevő rájuk mert unalmassá váltak vagy ők nem tudták vele tartani a tempót.

Ő nem szeret a munkájáról beszélni, útálja a politikát és a sportokat is. A természetből neki annyi is elég amíg kiér a megállóba a háztól. Régebben jártunk kirándulni (miattam, később a gyerekek miatt), de kijött az allergiája, azóta már ez se jó.

Lehet, hogy önző vagyok, de nekem hiányzik a kettesben töltött idő és program, akkor talán lenne valami közös témánk is.

A válás szóba sem került, eszembe se jutna emiatt elválni. Én csak szeretnék egy kicsivel többet a házasságunktól, mint hogy lakótársakként éljünk együtt.

2014. szept. 10. 10:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez hülyeség.


Én párom is szeret játszani, és annak ellenére, hogy én nem játszok (már) azzal a játékkal, mindent tudok róla, figyelemmel követem az újításokat, mikor meccse van, akkor én teszek javaslatokat taktikára. És úgy, hogy dolgozok, és csinálom a saját szórakozásom. Egyszerűen időt kell fordítani a másik érdeklődési körére, képben kell lenni, de ezzel nem kell órákat foglalkozni.

Ő cserébe meghallgatja a gasztronómiai hülyeségem (szeretek nagyon főzni, és mindig csinálnék valami újat) illetve igenis iktassatok be több közös programot. Miért hagytátok abba a filmezést? Az nem a fiatalok kiváltsága, én ott lőném főbe magam, ha már nem akarnék filmeket nézni, könyveket olvasni. Azért nem állhat háztartási kérdésekből, meg gyereknevelésből az életed egésze, és neki sem a játékból.


Tessék közös programokat szervezni és odafigyelni a másik hobbijára.


Mi pl havi egyszer elmegyünk moziba, illetve ugyanazokat a könyveket olvassuk, és beszélgetünk róla. A sorozatnézés is rengeteg közös témát hoz, és ne Luszeszitára gondolj, hanem igényes sorozatokra, mint a True detective, vagy hasonlók.

Tessék újra egymásra hangolódni, és nem kifogásokat keresni. Ha nem tudsz valamit, és le noob-oz (ami amúgy paraszt dolog, én leszoktatnám róla...) akkor beszéld meg vele, hogy szívesen beszélgetsz a játékról, de akkor ne úgy vegye, hogy játékos vagy, hanem csak egy érdeklődő és e-szerint válaszoljon. És a noobozásra meg válaszolhatod, hogy lame :) :)

2014. szept. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ágyba is ilyen jol meg értitek egymást??
2014. szept. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Robbantsd ki a gép elől, éljen a valódi világba ne a virtuálisba és máris lesz miről beszélnetek.
2014. szept. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!