Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság alatti vagyonközösség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság alatti vagyonközösség, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Több mint 20 évig jó keresetem volt, de teljesen kiégtem a munkában. Most szeretnék mást csinálni, van elképzelésem is, de jóval kevesebb bérért(pedagógus). A férjem nem tudja ezt lefogadni, ő ragaszkodna a megszokott életszínvonalunkhoz. A gyerekek már nagyok, pár év, és önállóak lesznek, a tanulmányok befejezéséig mindenképpen támogatnám őket, de azután szeretnék már olyat csinálni, amit szeretek. Viszont az is fájna, ha 20 évig, amíg jól kerestem, megvolt a vagyonközösség, most meg mindenki a sajátjából élne. Tudom, hogy sokan elítélnek, hogy a férjem keresetére pályázom, de úgy gondolom, mindkettőnknek lentebb kellene adni az igényeit.
2014. szept. 8. 11:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

". A kérdező csak azt szerette volna ha a férje támogatja őt, kiáll mellette és biztatja hogy csinálja azt amit szeretne. "


Nem. A kérdező csak azt szeretné, ha jelentősen megváltozna mindkettejük életszínvonala, mert neki kényelmesebb lenne úgy.


Miért legyen vele szemben toleráns a férje, ha ő konkrétan szintén telibeszarná, hogy a férje mit szeretne?


Köztes megoldásnak azt tartanám, ha keresne neki tetsző, akár rövidebb munkaidejű munkát is, de a fizetést is tartsa szem előtt. Az nem megoldás, hogy ő jelentősen kevesebbet tesz bele ezentúl a kasszába, de ugyanannyit vesz ki belőle.

2014. szept. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzaszolonak tulajdonképpen igaza van, habár sarkosan és eliteloen fogalmaz. Kibekithetetlen ellentet van az igényeink között. Nagy ház, nagy autó úgy érzem eleget gurcoltem, megallnek. Az faj, hogy ő ezt nem igy éli meg es ugy érzem, kihasznal.Ha mar nincs haaznom, eldob vagy megtűr.
2014. szept. 10. 18:59
 13/21 anonim ***** válasza:
Nincs igazad utolsó. A pénz nem minden. Tény, hogy nem mindegy, valaki Pick téliszalámi eszik, vagy Sága párizsit, a Balatonon nyaral, vagy a Seychelles szigeteken. De ha ez a különbség a házastársa egészségébe/boldogságába kerül, akkor azért elgondolkodtató, hogy mi mennyit is ér valójában.
2014. szept. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
13, Köszönöm. Megfogalmaztad, ami engem bánt.
2014. szept. 10. 21:12
 15/21 anonim ***** válasza:

De itt nincs szó a kérdező egészségéről, hanem a kényelméről és személyes vágyairól van szó. A férje is lehet, hogy szívesen választana egy nyugalmas munkát feleannyiért se, csak ha akkor éhen is halnak, nem engedheti meg magának.


Teljes mértékben megértem, ha a kérdező munkakört akar váltani - bár ha csak az adott munkahely stresszességével van a gond, akkor talán a munkahelyváltás is elég lenne - de vegye figyelembe a pénzügyi következményeit.

2014. szept. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
utolsó, ezeket honnan veszed??? Mert én nem írtam ilyeneket. Tusnék mesélni a 4 évvel ezelőtti szívritmuszavaromról és a szívműtétemről- de minek?nem akarom sajnáltatni magam, magamnak okoztam. A férjem nem akar más munkahelyet és nem halnánk éhen, ha neki kevesebb lenne a fizetése. Van egy házunk és egy autónk teher nélkül, a gyerekek kirepülőben. Nem tudom, miért vagy ilyen elfogult és miért állítsz valótlanságot.
2014. szept. 10. 21:46
 17/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ha 20 évig a pénz dominált nálatok azért, hogy megteremtsétek a megfelelő körülményeket és felneveljétek a gyerekeket, akkor itt az ideje, hogy kicsit magatoknak éljetek. A férjed is váltott igénye szerint, szerencséjére nála nem okoz anyagi lemondást, de a te váltásod pedig igen, amiről te nem tehetsz. Egy igazán harmonikus kapcsolatban, ahol van szeretet, ott az ilyesmi nem lehet akadály. Lehet úgy is egy kasszán lenni, hogy az egyik fél többet keres mint a másik. Sőt, az esetek többségében ilyen a közös kassza, hisz nagyon ritka amikor a két félnek ugyanakkora a fizetése. Egyébként meg ha már mindent megszereztetek amit kellett, akkor simán meg tudtok élni kevesebb fizetésből is. Remélem sikerül őt rávenned erre. Viszont amíg nem sikerül, addig a helyedben nem lépnék. Az durva lenne.
2014. szept. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

1.

A pénz nem minden!

Ez így van!

Aki ezt nem látja be az csak még nem látja be!

Később ő is ezt fogja mondani.

2.

Egy életed van, ha most nem vágsz bele később nem fogod tudni azt mondani, hogy megpróbáltam.


Ha egy kapcsolatban egy picit is felmerül az, hogy ki mennyit keres, ki mennyivel járul hozzá a közös(!) kasszához szerintem ott már más baj is van. Főleg 20 év után!

2014. szept. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
9%

Kérdező!

Ahhoz mit szólnál, ha a férjed szeretne "megpihenni" és a negyedét vinné haza ezentúl az eddigi keresetének?!

Itt kiabálnál rá a gyíkon.

Amúgy nem ő használ ki ahogyan írtad, hanem pont te akarod őt kihasználni!!

2014. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

20 év alatt megszoktatok egy életszínvonalat,s nem kényszerből váltanál,ez okozza a gondot a férjednek.

Sok hsz-ból le is jön,amit a mai világban látni,hogy milyen értékrendek vannak.Első helyen áll a pénz :(

Pedagógusként szólok hozzá.Nem tudom,milyen azon az életszínvonalon élni,amiről Te írsz,nem tapasztaltam.Nekem megfelel a 3 szobás lakás,amiben élünk,van autónk,megfelel a hazánkon belüli nyaralás is,de külföldön is nyaraltunk többször,míg nem született gyermekünk.Ezt szoktam meg,boldog vagyok a családommal.

Szeretem a hivatásom,nagyon jó gyerekekkel foglalkozni minden örömével és bosszúságával együtt.A pályánk megítélése a társadalomban viszont siralmas.Sok sikert!

Nagy változások állnának be emiatt az életetekben?Beszéljétek át,miben kellene emiatt lejjebb adni az igényeket.Remélem,sikerül kompromisszumra jutni.

2014. okt. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!