Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nem akar dolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kirúgták egy éve,eddig tessék-lássék módon keresett,de azt mondta nem kell sehova.Most kitalálta,hogy én keresek olyan jól,hogy ő még egy darabig itthon maradjon.Mellesleg nem csinál semmit,még a háztartást sem látja el,a két gyereket is én rendezem,annyi,hogy ha betegek akkor ő van velük,nem én táppénzen.Szerintem ez így elfogadhatatlan,de mikor azt mondtam,hogy ez így nem lesz jó kiakadt,hogy el akarok válni.De akkor most tűrjem?
2014. szept. 5. 13:59
1 2
 11/20 anonim válasza:
Mennyi idős a férjed?
2014. szept. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Beszélj vele és mondd meg neki, hogy ez így nem megy tovább, vagy vegye nyakába a várost és keressen munkát, vagy vegye át tőled a háztartást, a gyerekekkel kapcsolatos dolgokat, mert te dolgozol és nem bírod egyedül a kettőt.
2014. szept. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
36
2014. szept. 5. 15:04
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy unja a szülőit? Mert Te aztán szórakozásból mész betegség és meló után, mi? Az ilyenektől mindig elhűlök. Aki szereti a másikat, az merő, lusta önzésből nem pakol MINDEN terhet a másik vállára...

Én tudom, milyen belefásulni, évekig nem dolgozni, elveszteni a reményt (bár én igen optimista vagyok), s eleve roppant lustának lenni... De nem lennék képes nézni, hogy a másik megszakadjon, míg én heverészek vagy akár önmarcangolok. Ez nagyon, nagyon nagy baj. Gondolom, beszéltél már ezekről róla, kérdező... Én tuti nem dolgoznék másra, már az igazságérzetemet is sértené, meg persze a saját érdekeimet, inkább egyre intenzívebben kiakadnék és támadnék, nemhiába születtem a sárkány évében, jó vagyok benne, csak nem esik jól.

Mi az a nagy munka abban, hogy elmegy a saját gyerekeiért? Legalább többet lenne velük, itt a lehetőség, nem veszi el a munka a napját, sokan örülnének, ha ennyit láthatnák a gyermekeiket... Nem értem. Ez a viselkedés elképesztően messze esik attól, amit egy családos embertől logikusan elvárnék...

2014. szept. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

választás elé állítanám


vagy elvégzi a házimunkát és a gyerekek körüli dolgot vagy mehet isten hírével....

várj 2 hetet és ha nem változik a helyzet akkor

kérd ki a válással kapcsolatos iratokat töltsd ki és "felejtsd" olyan helyen ahol tuti meglátja


remélem észbe kap :-)

2014. szept. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ez így nem állapot. Azt aláírom hogy nagyon nehéz munkát találni, mert nekem se jött könnyen. De! Én mindent megcsináltam itthon a takarítástól a főzésig. Amikor lett munkám, azóta együtt vezetjük a háztartást, és mindketten keresünk pénzt.


A férjed egy lusta, link alak


- nem dolgozik mert nem talál munkát: ez hihető.

- otthon nem csinál semmit: lusta disznó

- gyerekekkel sem foglalkozik: lusta disznó, mocsadék, felelőtlen (neki is ugyanúgy dolga lenne a gyerekekkel való foglalkozás)


Mond meg neki hogy választhat, keressen munkát x időn belül, ez ne legyen 1 hónapnál több. Vagy vigye a háztartást és a gyerekeket. Ha nem, elválsz.


Ezt amit most csinálsz önkéntes rabszolgaságnak hívják, és sürgősen változtatni kell. Plusz, egyedül is meg tudnád csinálni, a férjed plusz eltartása nélkül.


Ne hagyd hogy kihasználjon.

2014. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Aaaaaaah, hát ezt így ne hagyd.

Én stílszerűen az: Aki nem dolgozik, ne is egyék nagy igazságból indulnék ki.


Mostantól 2 lehetősége lenne nálam.

1. Talál munkát vagy szó nélkül elvégez minden házimunkát,ebben az esetben zöld utat kap

2. Továbbra sem csinál semmit, ez esetben nem is kap semmit. Külön főznék magamnak és a gyerekeknek, mindig pont annyit, hogy megegyük, ne legyen maradék. Neki nem vennék még hideg élelmet sem, battyogjon csak le magának a boltba. Az ő ruháit nem mosnám, nem vasalnám stb. Úgy altalanossagban mindenből kihagynám, nem vennék neki semmit.


Ez nyilván drasztikus dolog, de vegye már észre magát, hogy milyen hasztalan. Alanyi jogon el kéne tartsd és ellátás,csak a puszta létezése miatt, úgy, hogy semmit sem csinál egész nap? Na neeeeeeeeeeee...

2014. szept. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Az én férjem sem "dolgozik", ha a konkrét munkahelyet értjük alatta. DE én sem szeretném, ha lenne munkahelye, mert egyenlőre Ő kapja a főállású anyaságot. A webáruházainkat ő intézi (ez napi 2-6 óra munka)valamint vannak az üzlettel kapcsolatos rendezvények amin még pénzt keresünk. A háztartást teljesen ő viszi, én csak főzök, de néha azt is előkészíti. Mos, takarít, mosogat, udvart rendez (van 3 gyerek).

Gyakorlatilag egész nap dolgozik. Én tiszta lakásra, ruhára érek haza, ha nincs maszek munkánk este, akkor az idő a családé.. Az én fizetésen jónak mondható, így nem is szeretnénk ezen változtatni, amíg ez így van.

2014. szept. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Pendulum92 ***** válasza:

"Napi 8-9 óra munka után még összeszedhetem a gyerekeket,este főzhetek vagy csinálhatok valami gyors vacsit,a nagynak ha szükséges segítek tanulni,a kicsit is rendezem,és kb úgy zuhanok este az ágyba mint egy fadarab."



Még a "miért nincs szex" kérdés nem volt feltéve? :D :D

2014. szept. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Kedves Kérdező ha esetleg 9 év után leírná, hogy elváltak-e vagy mi történt, hálás lennék, mert én is hasonló cipőben járok sajnos. Köszönöm előre is.
2023. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!