Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyre több a probléma a...

Egyre több a probléma a párommal: nem akar dolgozni, tanulni sem, jobban érzi magát másokkal. Szerintetek is jogos, hogy ki vagyok akadva?

Figyelt kérdés

10 hónapja vagyunk együtt a barátommal (23). A szüleimnél lakunk 3 hónapja. Azt tudni kell, hogy mióta együtt vagyunk csak alkalmi munkái voltak, egyszer dolgozott egy hónapot folyamatosan. Amikor beköltözött hozzánk, akkor melózott aránylag rendesen, fizette a szüleimnek a 20 ezer forintot a lakhatásért, de tényleg jó körülmények közt élünk, tehát én nem sokallom az összeget. Nem rég már nem jár el egyáltalán dolgozni, pedig sikerült olyan munkát találnia amivel egész jól keres, és még heti 1-2 alkalommal be is tud járni az iskolába. Kérdezgettem, hogy most mi lesz, stb, de mindig hárított, meg avval a szöveggel jött, hogy majd megoldja, lesz valami. Viszont mikor elő állok neki, hogy mikor visz el már valahova, mondjuk moziba, mert 10 hónap alatt EGYSZER SEM vitt el... Erre megsértődik, hogy neki nincs pénze és kb. milyen szemét vagyok. Pedig nincsenek nagy igényeim. Nem várom el, hogy a tenyerén hordozzon, csak tartsa fent magát, ne mindig tőlem kérjen kölcsön CIGIRE, amikor az iskola melletti diák melómból örülök, hogy a saját dolgaimat meg tudom venni. A szüleim egyre dühösebbek rá, főleg apukám, és sajnos jogosan.

Rettentő rendetlen, mindenhol cigaretta dohány van a szobánkban és hiába szólok neki, hogy töltse be mindet mondjuk az udvaron vagy az asztalon, le sem sz*rja. Az iskolát sem veszi komolyan, pedig főiskolára készül, mert amúgy meg kifejezetten okos.

Úgy veszem észre már nem érzi velem olyan jól magát. Az osztálytársnőivel jobban szórakozik, teljesen jól elnevetgél velük, velem nagyon régen nem ilyen, talán nem is volt ilyen. Egész nap csak játszik a számítógépen és beszélget a haverjaival skype-on. Úgy érzem én már csak a szexre vagyok jó, meg arra, hogy legyen egy állandó társasága. Megpuszilgat, meg szeretget, de akkor sem az igazi így...

Jogosan vagyok pipa, igaz? :'D Mert azt hiszem totál hülyének néz, amikor felhozom neki a problémát, akkor én vagyok a hibás, meg a szemét. Nem vagyok egy házi sárkány, de már elegem van.


N(20)



2014. ápr. 15. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az oké, hogy te 20 évesen még nem vagy elég okos, és hagyod, hogy kihasználjanak, de a szüleid ezt miért tűrik?!

Komolyan nem értem, ennyi erővel bárkit befogadhatnátok az utcáról, mert ez a gyerek nem a párod, csak egy csöves a suliból, aki most ingyen ellébecol, és még téged is k*r*g*t.

2014. ápr. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleidnek lehetne több esze. Én kitenném szűrét az biztos. Palira vesz, mert hagyod.
2014. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy már se én, sem a szüleim nem tűrik a dolgot. Nagy beszélgetések lesznek ma azt hiszem...

Persze ez a szöveg amit leírtam elég sarkított, de sajnos a jó tulajdonságait ezek elnyomják. :(

2014. ápr. 15. 17:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A biztos hogy a barátoddal nem lehet hosszútávra tervezni...
2014. ápr. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Nem a gyerek a hibás, hanem Te hogy 20 évesen nem gondolkodsz mielőtt cselekszel. Már ott elszúrtad hogy épp hogy kezdett ismerkedni a melóval, már rögtön magatokhoz vitted, ezt nem szabadott volna. Merem állítani megfigyelte hogy milyenek a szüleid, látta hogy elnézőek, és ezért sem töri magát hogy dolgozzon, mert tudja úgysem tennétek ki.


Ha a húgom ilyen csávót hoznék haza, aki megpróbálná kihasználni anyámékat, meg tesómat, szanaszéjjel verném a fejét, hogy elmenne a kedve ettől.

21F

2014. ápr. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok megunt. nem vagy egy házi sárkány, de ülj le vele megbeszélni, ha félvállról veszi, és mondja hogy, bunkó vagy meg ilyenek akkor tedd ki a szűrét, és hátha komolyan veszi. akkor mindenképp hallgasd meg, és ne légy ennyire elnéző és vaksi, mert veled csak a lakás miatt van még együtt. Ezért mondja mikor moziba akarsz menni, hogy nincs pénze. ;( Illetve ezért részben te is hibás vagy, mert túl korán hagytad, hogy hozzád költözzön.
2014. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen egy pár hónapos kapcsolatban minek költözött oda?

Miért nem maradt otthon? Szüleid sem komplettek, hogy ezt megengedték.

2014. ápr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan az előzőekhez csatlakozok. Ne is haragudj, de 7 hónap után költözött hozzátok a barátod...Nem tudja eltartani magát, nem is tanul, nem is dolgozik, tőled kér kölcsön.

Már ne is haragudj, de 20 évesen Neked is lehetne ennél több eszed...


Szépen tessék végetvetni ennek a kapcsolatnak, mert ebből senki más nem profitál, csak a barátod.


23-L

2014. ápr. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Eldobom az agyam...sajnalom hogy idaig jutottal..ahogy olvasom egy ember nem allt a baratod melle hogy ja te vagy aki zsortolodsz es nem hagyod beken..latod a kozvelemeny a valaszolok tobbsege megveti es teged hibaztat.legyszives alj fel es beszelj vele.kerjel egy datumot idot hogy na eddeig ez volt most te mond meg hogy meddig van ez igy ne heteket hanem napokat mondjon egy hetet maximum adhatsz neki..aztan mondjad meg neki hogy menjen haza szuleihez vagy ahol eddig eloskodott.ne jarassad le magadat es a sajat szuleiddel is megromlik a kapcsolatod mert azok is nehezm,enyezeik es persze nekik is terhes a kapcsolatotok igy .Arra vigyazz hogy nehogy felcsinaljon es terhes legyel mert akkaor lottek az egesznek mint apanak majd jogot akar formazni hogy ott rohadjan nallatok.. te is tanulsz vagy dolgzol ki tudja de ha m,eg egy gyereket is oda spriccel akkor mikent fogsz talpar allni meg egy zabi gyerekkel neked is nehgehz lessz uj kapcsolatot kialakitani>Szerintem te a rabja lettel mert szeretted ami jo is volt de kozbel rajottel hogy nem olyan jo mert kihasznal de te meg remenykedsz..Ebredj fel legyszives es nezz a tukorbe ez a HERE nem fog sok jot tenni ha eddig is csak eloskodott rajtad cigre ker penzt holnap meg ker azert hogy ahaverjaival elmenjen pialni de meg dolgozol es meg a vegen te fogsz a szuleidtol kerni mert a te kis zsebpenzed nem eleg neked sem nem hogy egy ilyen csira here elsokodot is eltarsal... ebredj fel es lepj azonnal mig nem keso..aztan meg arra figyelj ha elmegy nehogy meg azt is elvigye ami nem az ove... ( ha elemnt akkaor add meg acimed biztossan van sok erdeklodo aki szivesen bekoltozne eloskodni ha van aki eltarsa..) na de komolyan ne varj tovabba uljel le vele a szuleiddel es beszljetek vele hogy mi a terves es ha nem tetszik akkaor azonnal menej el tolletek... Kivancsiak vagyunk legyszives irjad meg atovabbi ejlemenyeket mi lett ezzel a csira HERE senkihasznaval. OKOSSAN es sok sikert!
2014. máj. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!