Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem nem akar dolgozni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nem akar dolgozni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kirúgták egy éve,eddig tessék-lássék módon keresett,de azt mondta nem kell sehova.Most kitalálta,hogy én keresek olyan jól,hogy ő még egy darabig itthon maradjon.Mellesleg nem csinál semmit,még a háztartást sem látja el,a két gyereket is én rendezem,annyi,hogy ha betegek akkor ő van velük,nem én táppénzen.Szerintem ez így elfogadhatatlan,de mikor azt mondtam,hogy ez így nem lesz jó kiakadt,hogy el akarok válni.De akkor most tűrjem?
2014. szept. 5. 13:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%

Tény, hogy elég nehéz állást keresni, mivel egy pozícióra legalább 100-an jelentkeznek, de azért nem lehetetlen, és főleg nem egy év alatt. A másik meg, hogy akkor gyakorlatilag semmit sem csinál otthon? Az én párom is volt munkanélküli majdnem egy évig, de amíg itthon volt, ő mindent megcsinált férfi létére..... kimosott, kiteregetett, megfőzött, kitakarított mire hazaértem....


"De akkor most tűrjem?"


Ha azt szeretnéd, hogy az egy évből, öt év legyen....

2014. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem áll neki sürgősen ismét állást keresni, akkor megszokja az otthonlétet és már nem is fog dolgozni, rá kell venned, hogy induljon útnak és menjen be több munkahelyre érdeklődni, ha csak önéletrjzokat küldözget, azzal nem sokra megy, összes ismerőst, szomszédot, meg kell kérdezni, hogy tud-e naki valamilyen állást, vagy szóljanak ha tudnak, ne tűrd, mert te fogod eltartani évekig.
2014. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
33%

Kedves kérdező.Manapság nem egyszerű munkát találni.Tény aki ennyi ideig van állás nélkül az belelustul,ez egyördögi kör,de ha ezért elekarsz válni akkor tedd,véletelnül se adjál neki esélyt....

Még valamit elárulok,aki munkanélkül marad,egy idő után teljes kilátástalanságban érzi magát,és ami lényeges,basz..ogatással nem segítesz a munkanélkülin,sajnos bárkivel megeshet ez.A cseszegetés még jobban magába fordítja,viszont ha szeretettel és segítséggel fordulsz felé,akkor sokkal többet érsz el.

Ha ennyi miatt elhagyod,akkor lehet jobban is jár,hogy megszabadul tőled.Még te is lehetsz ilyen helyzetben,segíts neki munkát keresni,legyél megértő vele,nem azt mondom hogy babusgasd,de ba..szogatással még jobban magában fordítod és bűntudatot keltesz benne.

2014. szept. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Ne turd.


En is munkanelkuli vagyok, sajnos tobb mint egy eve, de eszembe sem jutna, hogy akkor nem csinalok semmit ithon.

Tereszetes nekem, hogy akkor a haztartast en latom el, meg minden olyan dolgot, aminel jol jon, hogy tobb a szabadido.


Ugyhogy en azt latom, (mint hasonlo, munkanelkuli ferfi) hogy nem az a baj, hogy nincs munkaja (dehogynem baj, en peldaul majd beleorulok az unalomba) hanem az, hogy semmit sem csinal.

2014. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:13


Na akkor ugorj neki szépen még egyszer a kérdésnek, mert látom az értő olvasás nem megy!


Itt nem (csak) arról van szó, hogy munkanélküli, hanem hogy emellett otthon sz@rt se hajlandó csinálni, a párja viszont dolgozik, és az ő nyakába szakad minden....plusz még kijelenti, hogy minek törje magát, ha nő úgyis dolgozik?

Ha egy nő lenne otthon, akinek a párja dolgozik, elvárható lenne, hogy otthon mindent csináljon meg, és várja meleg kaja, ha hazaér... mert egy nőnek ez a "dolga"..

2014. szept. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mások, én is azon vagyok megakadva, hogy mi az, hogy a háztartással nem foglalkozik? Teljesen evidens, hogy legalább azt csinálja már... Az én párom mindig is foglalkozott valamicskét a házimunkával (már amikor nem éjszakázott 12 órákat), de amióta kifúrták az eddigi egyetlen munkahelyéről, ahol sok évig volt s az ott szerzett tapasztalatokat sehol másutt nem tudja kamatoztatni, szinte mindent megcsinál, mos, főz, takarít, betonoz, glettel, amit csak kell. Ő eleve házias fajta, de jobb érzésű férfi akkor sem találja ki, hogy akkor ő mostantól csak pihen és szórakozik, míg a másik dolgozik.

Hosszabb távon pedig nagyon extrém helyzet kell ahhoz, hogy rendben legyen az ilyesmi, kevés 2 gyermekes család tud egy keresőre biztonsággal építeni... Sok embernek már csak lelkileg is fontos, hogy dolgozzon valamit, lehetőleg értelmeset.

2014. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
15%

ma 14:20


Jól van oké.De én azért meghallgatnám a másik oldalt is...mert szerintem igen is már az elejétől besztergálja a kérdező,azzal bizony még jobban magában fordítja és teljesen lúzernek érzi magát.Ez egy ördögi kör,nehéz kitörni bekőlle ha nem megértő a házastárs.Persze az is van hogy valóban lusta és nem akar dolgozni.De sokszor egyszerűen nincs munka.

2014. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hogy miből veszed,hogy cseszegetem azt nem tudom,sajnos a családban több munkanélküli is volt az elmúlt években,tudom nem könnyű állást találni,de a férjem állítása szerint már nem is akar,már belefáradt,azt mondja.Itthon maximum elmosogat meg megágyaz (ha éppen nem fekszik mire hazaérek) nem viszi a gyerekeket oviba,suliba (pedig akkor indulhatnának,kelhetnének később) értük sem megy (neked úgyis útba esnek! alapon) múltkor megkértem menjen már el életében először helyettem szülőire,mert nagyon hajtós hetünk volt,be is nyeltem előző héten egy fosós-hányós vírust és még elég gyenge voltam,de nem ment,mert őt untatja.Napi 8-9 óra munka után még összeszedhetem a gyerekeket,este főzhetek vagy csinálhatok valami gyors vacsit,a nagynak ha szükséges segítek tanulni,a kicsit is rendezem,és kb úgy zuhanok este az ágyba mint egy fadarab.
2014. szept. 5. 14:33
 9/20 anonim válasza:
7%

Megértelek kérdező téged is.Mint mondtam a férjed abba a fázisba került hogy belefáradt,mint mondtam ez egy ördögi kör.Amikor az ember keres,akkor nem talál,amikor talál,akkor meg elmegy az önizalma,egy esetleges interjún zavarban lesz és azért bukja.Egy idő után nem motivált.Amúgy azt mondom ne hagyd el,inkább fenyegesd meg hogy elhagyod.Hátha észben kap.

Szereted?Ha igen adjál még neki egy esélyt,valamennyit.Te is tudod hogy nem nehéz manapság munkát találni.Vagy menjetek el pszichológushoz,mert ilyen esetekben nem árt.

2014. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Értem,de ennek ellenére sem csinál semmit sem.Ha egy egyszerű vacsit összeütne,ha segítene a gyerekeknél,és a háztartásban már másképp éreznék,de így...mint egy házi szolga.Takaríthatok,moshatok,főzhetek,gyereket nevelhetek,meg most már dolgozhatok a férjem helyett is.Ő meg elgépezget,haverozgat,filmezget nyugodtan.
2014. szept. 5. 14:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!