Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Sajnos egyre többet veszekszün...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajnos egyre többet veszekszünk a feleségemmel, mert ő nem igényes a környezetére, nem takarít, nem tart rendet maga körül. Volt már valaki hasonló helyzetben? Megváltozhat egy ilyen nő, aki 38 évig így élt? 35/F

Figyelt kérdés

Próbáltam már rengetegszer beszélni vele erről, de mindig csak a kifogásokkal jön, hogy ő fáradt, aztán meg persze kiborul.. MINDIG FÁRADT?!?!

Hagyjam el, mert nem takarít?

Hogy vehetném rá, hogy takarítson és ne csak akkor, ha én szóvá teszem? - emiatt persze én vagyok a rendmániás! Tanácsok? Tippek? Ötletek?



2014. szept. 2. 15:52
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
58%

Ha valaki önkéntes rabszolgaságba taszítja magát az az ő dolga...


Ha nem tetszik kérdező, akkor beszéld meg vele, fogadj takarítónőt, vagy vegyél feleségül egy cselédet.

2014. szept. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
18%
Na alig vártam már, hogy megjöjjenek a védelmező "felvilágosult" feminista nők, akik szerint nekik már semmi dolguk egy házasságban, csak kirakni a pinát az asztalra vacsorára.
2014. szept. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
24%
2014. szept. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
70%
Az én párom rendmániás a munkahelyén! Itthon is az lenne,de én alapból rendetlen vagyok és nem érdekelnek a széthagyott cuccok meg ablakpucolás meg ilyesmik! Viszont tökéletes a kapcsolatunk nagyon sok éve és kiszolgálom őt,kvázi körbeugrálom és imádom! Hát nem megéri neki elnézni azt a kis kupit? DE!:)
2014. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
92%

Kedves #22:


A kérdésben vázolt helyzet fordítottja igen gyakori, a fiatalabb nők már szerencsére nem, de az idősebbek pont az teszik szó nélkül, amit a kérdező.


Szerintem a kérdés nem valós, hanem pont erre a faramuci helyzetre akar rávilágítani, hogy azt természetesnek veszik sokan, hogy a nő munka után viszi egyedül a háztartást, a fordítottja pedig sokak számára kiakasztó.


A helyzet az, hogy senkinek nem kell kiszolgálni a másikat, hanem közösen elvégezni a teendőket. Nyilván nem patikamérlegen kell mérni, de legyen egyfajta egyensúly, ás mindenki dobja be a közösbe, amit tud, amire képes.

2014. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
88%

22 Én meg vártam már, hogy megérkezzenek a hímsoviniszták, akik szerint minden nő feminista, aki nem ért velük egyet mindenben:D


Ha az élet minden területén ilyen, az nem jó, viszont a takarítás az szerintem alap, hogy két ember dolga, egyik sem a másik rabszolgája. Valahogy rázd fel, állj a sarkában és adj neki munkát! Ha ketten csináljátok, úgyis hamarabb végeztek.

2014. szept. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
90%

Nezz utana a Fly Lady programnak.

[link]

A lenyeg, hogy napi 15 perc takaritassal szinten tarthato a lakas. Felosztod a lakast 'zonakra', es minden zonahoz felirod, milyen dolgokat kell megcsinalni (pl. furdo: lemosod a tukrot, kitakaritod a wc-t, kisurolod a kadat stb.) A het 5 napjan csinalod, a hetvegen pihensz. Minden napra kulon zona jut, negyed oraig csinalod, a kovetkezo heten folytatod, ahol abbahagytad. Igy egyszer minden sorrakerul. En vegigcsinaltam ezt a programot, a vegen lesz mappad, stb. Kiraktam az asztalra, hogy lassa a parom is :) Ugyan nem nagyon erdekli, en azt szoktam, minden nap szolok, mit csinaljon. Pl. mosogasson el, soporjon fel stb. Vagy: elmosogatsz vagy felsoporsz inkabb? Igaz, magatol meg mindig nem csinalja, de legalabb nem nekem kell mindent csinalni. Probald meg. A veszekedes nem visz elore. Mi vagy ket evig vitaztunk ezen. Felesleges, hidd el. Ha azt mondja, faradt, mondd, te is faradt vagy, de vannak dolgok, amiket meg kell csinalni, meg ha faradtak vagyunk is. Es ha az ember minden nap elmosogat pl., akkor az csak napi 5 perc. Sok szerencset :) 27/N

2014. szept. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
48%
23-nak üzenem, hogy ő is onnan jött ki, s amúgy ezt a parlagi bunkó stílusú fotót nyugodtan meg lehet változtatni, főleg, ha a manapság szaporodó és kitartott selyemfiúkra gondolok.
2014. szept. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
31%

A feleség dolgozik? Ha igen, mond meg neki, hogy a munkahelyén egy ilyen beszólásért, hogy fáradt, és ha nem dolgozik ki is rúgják....Ugyanez vonatkozik otthonra is.


A házimunka közös kell hogy legyen, ha mindkét fél dolgozik és pont. Az, hogy milyen arányban, attól is függ, ki mennyit dolgozik. Hány órában. Nyilván aki többet van a munkahelyén, az végezze a kevesebb házimunkát. Ez nálunk is így van:)


Bár, kedves kérdező, talán elsiklottam felette, talán nem, nem láttam hogy válaszoltál arra a kérdésre, miszerint miért vetted el egyáltalán, ha már előtte is ilyen volt a feleséged?

2014. szept. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
Ez a 30 napos rutin tetszik. Ki fogom próbálni. Köszi :)
2014. szept. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!