Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek miért nem hordja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért nem hordja a gyűrűt?

Figyelt kérdés
Noha nem mintha sok közöm lenne más életéhez, de van egy nagyon kis aranyos család, a férfi 37 éves, a nő 36. Van 2 lányuk, az egyikük most lesz ötödikes, a másik pedig másodikos. Keresztények, rendszeresen járnak templomba, az egyházi táborokban is mindig részt vesznek, olyannyira, hogy a kezdetektől járnak, a nőnek pedig valamilyen vallási végzettsége is van, ennek ellenére a gyámügynél dolgozik. A férfi közgazdász, minden évben elmennek valamilyen nyaralásra külföldre. Elég boldognak tűnnek, a táborban jó magam is mindig részt veszek, és ott is megölelik egymást, meg megpuszilják egymást. Nem mondanám, hogy csak a látszat kedvéért, tényleg nagyon aranyos család, és segítőkészek mindenkivel szemben, ritka az ilyen szerintem. Azt vettem észre, hogy a férfi nem hordja a karika gyűrűt, csak a nő. Szerintetek miért?

2014. aug. 19. 21:57
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Nálunk is csak én hordom (néha), az ok egyszerű: a férjem lefogyott, túl nagy rá a gyűrű, és az ékszerészig még nem sikerült eljutnunk :) De pl. nyáron én sem hordom a nagy meleg miatt szinte soha a gyűrűmet.

Érdekes, mert mint írtad, az esküvő előtt mi is nagy jelentőséget tulajdonítottunk a gyűrűnek, de aztán így utána már annyira nem "különleges" a dolog, úgy értve, hogy sosem hordtunk azelőtt ékszert, és valahogy a gyűrűkhöz se lett nagyobb kedvünk, pedig azt vártuk volna. Félre ne érts, mindig meghatódok, ha előveszem a dobozt, és rájuk nézek, mert maga a házasság sokat jelent nekünk, és boldogok vagyunk, de a gyűrűket hordani ettől még valahogy nem jött meg a kedvünk.

2014. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

"boldognak tűnnek, ... megölelik egymást, meg megpuszilják egymást ... tényleg nagyon aranyos család"


ETTŐL látszik, hogy összetartoznak, nem a gyűrűtől.

2014. aug. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Akkor most jövök a horrorsztorival, hogy sokan a munka, kihízás stb.-n kívül még miért nem hordhatják. Szüleim háziorvosok és gyerekkorom óta hallom, látom a gyűrűs baleseteket. Amikor teljesen ártalmatlan hétköznapi esett közben a gyűrű miatt egy karcolásból ujj amputáció lesz. Pl elesik valaki biciklivel és automatikus valami után kap, hogy megkapaszkodjon. A gyűrűje beakad és ha nem jól kapaszkodik a gyűrű fennakad, ő esik tovább, oda is a gyűrűs ujj. Ha sikerül megkapaszkodnia akkor csak "kicsit" megnyúzza a bőrt rajta. Így köszönöm de sose hordtam gyűrűt. Kaptam egyet ajándékba keresztanyámtól (filmes relikvia, a gyűrűk ura egy gyűrűje, de ezüst) volt rajtam kb kétszer és azóta se vettem fel. Kényelmetlen is plusz én elég béna vagyok. Gyűrű nélkül is vannak hegekkel járó baleseteim, hát még gyűrűvel...


Így ha megkér barátom nem tudom hogy fogom-e hordani a gyűrűt, de házasság után is kérdés. Nem a gyűrű mutatja az összetartozásunk hanem, hogy mennyire szeretjük egymást. Illetve a házasságlevél, mert nekem fontos, hogy azt mondhassam, ő a férjem. És nem holmi járogatós barát. (most persze még ez is tökéletes, mert ott tart a kapcsolatunk :) ) Nagymamám pl most papám halála után is hordja a jegygyűrűjét, közben meg a halálos ágyán a fejéhez vágta szegény papámnak, hogy a kezdetektől utálta. Na mi ez ha nem képmutatás?

2014. aug. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nekem szüleim mesélték, hogy apukám gyűrűjét a munkahelyén ellopták. Mindig eltette a szekrényébe, mert nem akart úgy dolgozni (kárpitos), egyszer felfeszítették a szekrényét. Így nincs mit viselnie.
2014. aug. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Nekem pl.ekcémás lett tőle a kezem. Valószínűleg nem az aranygyűrűtől, hanem talán a mosószerek tapadtak meg alatta a bőrömön. Elkezdtem levenni az ilyen munkákhoz, de elég szétszórt vagyok, féltem, hogy elveszítem. Így aztán elraktam otthon. Pár évre rá betörtek hozzánk, és elvitték...

Közben a férjem viseli a gyűrűjét.

2014. aug. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!