Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek miért nem hordja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért nem hordja a gyűrűt?

Figyelt kérdés
Noha nem mintha sok közöm lenne más életéhez, de van egy nagyon kis aranyos család, a férfi 37 éves, a nő 36. Van 2 lányuk, az egyikük most lesz ötödikes, a másik pedig másodikos. Keresztények, rendszeresen járnak templomba, az egyházi táborokban is mindig részt vesznek, olyannyira, hogy a kezdetektől járnak, a nőnek pedig valamilyen vallási végzettsége is van, ennek ellenére a gyámügynél dolgozik. A férfi közgazdász, minden évben elmennek valamilyen nyaralásra külföldre. Elég boldognak tűnnek, a táborban jó magam is mindig részt veszek, és ott is megölelik egymást, meg megpuszilják egymást. Nem mondanám, hogy csak a látszat kedvéért, tényleg nagyon aranyos család, és segítőkészek mindenkivel szemben, ritka az ilyen szerintem. Azt vettem észre, hogy a férfi nem hordja a karika gyűrűt, csak a nő. Szerintetek miért?

2014. aug. 19. 21:57
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
91%
Nagyon sokan nem hordják, mert nem szeretik. Én sem hordok gyűrűt, mert nem igazán szeretem, maximum a karikagyűrűmet fogom (de csak mert ez a gyerekkori álmaim között van). A párom pedig semmilyen ékszert nem szeret magán. Ha egyszer elvesz feleségül, és nem hordja majd a gyűrűt, nem fogok rajta megbotránkozni, én tudom, hogy szeret, ha meg annyira félre akar lépni, akkor csak levenné a gyűrűjét és kész :D Nem az fogja visszatartani. Nem múlik semmi ezen. A házasság maga nem a gyűrűből áll, nem ez tart össze két embert. A lényeg, hogy a szívükben tudják, hogy ők összetartoznak, aztán utána mindenki gondolhat, amit szeretne.
2014. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
96%
Én pl kihìztam. :)
2014. aug. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"Nem azt mondom, hogy olyan sokat számít, de azért érted...szerintem jó ha látják, hogy tartozol valakihez vagy hogy mondjam"


Szerintem tök mindegy, hogy ki mit lát.

Vannak, akiknek nem a gyűrű az összetartozás szimbóluma, van akinek meg a házasságlevél sem az, mégis jól elvannak.

Nem kell beleképzelni semmit, mindannyian mások vagyunk.

Pl. én nőként minden ékszert utálok, többek között a gyűrűt is. Eleinte próbáltam elviselni, de olyan kényelmetlen volt, hogy nem tudtam hordani.

Volt olyan, hogy felszálltam a babakocsival a villamosra, és ahogy tartottam a kocsit és a kezem a kapaszkodón volt, hallottam, hogy az ott ülő öregasszony odasúgja a mellette ülő férjének, hogy na ennek sincs gyűrűje.

Ha neki ez a legnagyobb baja, akkor szörnyülködjön ha nincs jobb dolga, nekem viszont nem az a legfontosabb, hogy számomra tök ismeretlen ismeretlen emberek lássák, hogy házasságban csináltak fel... Aki ismer az úgyis tudja, aki meg nem, az nem érdekel.

2014. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
Jogos, igazad van utolsó. Lehet még azért találtam furcsának, mert én itthon is azt példát láttam, hogy a szüleim hordják a jegygyűrűt...apám is mindig hordta, konkrétan mindhalálig...azóta pedig anyám hordja az övét is.
2014. aug. 19. 22:53
 15/25 anonim ***** válasza:

1. Kényelmetlen neki

2. Az ujján van valami, ami miatt nem hordhatja

3. A feleségnél van inkább az a gyűrű is

4. A munkahelyén nem hordhat gyűrűt


ezer ok lehet.

2014. aug. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Nekem van agy élettársam 18 éve élünk együtt van egy 16 éves lányunk.

Nincsen rajtunk karikagyűrű, mivel el sem jegyeztük egymást.

Rólunk mi a véleményed?

Szerinted mit gondolnak rólunk a munkatársaink barátaink, családtagjaink?

2014. aug. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Amúgy azt megkérdezhetem, hogy miért ilyen majdnem mindenki a hangnemmel kapcsolatban? Direkt úgy kezdtem a kérdést, hogy "nem mintha sok közöm lenne más életéhez"...erre kapom a sok leszólást, hogy miért érdekel...kíváncsi voltam, ennyi! De!


Kedves utolsó!

Mivel nem ismerlek titeket nincs jogom véleményt alkotni, és ítélkezni pedig látatlanban nem szoktam. A tesóm keresztapjáék is boldogok, legalább 20 éve élettársi kapcsolatban vannak, 2 gyerekük van, akik nincsenek megkeresztelve sem, el sem jegyezték egymást, össze sem házasodtak. Remélem elég vélemény.;-)

2014. aug. 19. 23:31
 18/25 anonim ***** válasza:
27%

Én csak olyan házas, gyűrűt nem viselő férfiakat és nőket ismerek, akik nem monogámok, és nem is tekintik a házasságot a monogámia deklarációjának.

Szóval ezt is jelentheti!

(Hátrány is lenne a többi kapcsolatukban, ha hordanák a gyűrűt.)

2014. aug. 20. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nezd meg a nyakat is!:-) Az en ferjem kihizta, azota a nyakaban hordja egy aranylancon.:-) Szamunkra ez (is) fontos resze a hazassagnak. En az ujjamon hordom.
2014. aug. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
53%

Nekem az ismerősi körömben csak a "friss" házasok hordják, vagy azok, akik olyan munkahelyen dolgoznak.


Pl nálunk a fejem hordja, ha munkába megy, ha ideoda de nyaralásra tűrákra..stb nem


An yan ismeősöm akik kölcsöngyűrűvel házasodtak, me arra, hogy mindig a diókban legyen nem kellett nekik, megengedhették volna maguknak, de minek..

Vagy csak ellergiás, vagy nem szeret, ha a kezén van valami.

A férjem pl nem szereti, ha vizes alatta, kitörlés sem segít, plusz kicsit nagy rá, mert számottunk, hogy erősödik még a keze, plusz a balra valasztottunk, és elfelejtettük, ogy balkezes, így a jobb kisebb neki.

2014. aug. 20. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!