Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti tudtok beszélgetni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti tudtok beszélgetni a férjetekkel?

Figyelt kérdés
Érdekli őket a mondanivalótok, vagy csak ühümm és otthagy, vagy egyáltalán meg se hallgat...
2014. aug. 16. 22:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Barátokkal miben más? Kivéve azt, ami otthon történik, azt ugye nem beszélgetem meg a férjemmel, mert ő is ott volt. De ezt leszámítva szerintem elég hasonló dolgokról beszélgetünk. Akár konkrét dolgok (munkahelyi, gyerekkel kapcsolatos), akár kissé filozófikus, szociális, politikai témákról.

Persze, olyan nálunk is van, hogy "hagyjon békén mindenki, egyedül akarok lenni", vagy másokkal, de ebben nem korlátozzuk egymást. Utána még több mindenről lehet beszélgetni, hiszen élmények érnek minket, azt el lehet mesélni.


Persze úgymond titkok vannak egymás előtt, mások titkai. Ha valaki bizalmasan mond valamit, akkor azt a férjemnek se mondom el - úgymond mások szennyesét nem teregetem, neki se.

2014. aug. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nagyon hasonlít arra a beszélgetésünk, mint amit a barátainkkal szoktunk. Sokszor mondjuk is, hogy nem csak szerelmesek vagyunk, de legjobb barátok is.


Azt is megfigyeltem, hogy azok a házasságok jobban működnek, ahol barátok IS a párok.


Akiket csak a szex, a külső, meg egymás kívánása köt össze, azok 50-60 évesen mit csinálnak? Vagy ők nem terveznek ilyen hosszútávra?

Persze fontos a szex, meg a testiség, de bevallom nekem az volt a legfontosabb, hogy lelkileg passzoljunk.

Mostanság előfordul, hogy egyszerre jut eszünkbe valamilyen vicc, vagy humoros megjegyzés valami filmből, egy helyzetre, vagy elég egymásra nézni, és tudjuk, hogy a másik is azon röhög.

Nagyjából ugyanazokat a filmeket kedveljük, együtt nézünk sorozatokat és animéket (igen, felnőttként, főleg mivel az nem mese), ő játszik egy játékkal, amivel egy évig én is játszottam, de nekem nem bírták az idegeim, így csak szurkolok, de már, hogy érdeklődök az iránt amivel játszik, tudunk erről is beszélgetni, sőt szeretek erről beszélgetni.


Múltkor pl. olyat játszottunk, hogy fel kellett sorolni két undorító szuper képességet, és melyiket választanánk. A kedvencem a talpon termelődő nutella, amit kenő késsel le lehet húzni, meg a fika M&M's :D lehet botránkozni :D

2014. aug. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére igen, bármiről. Igaz, én csak nézek, mikor nekiáll ecsetelni az áramköri lap készítésének fortélyait, ő meg pislog a narrációs ív fontosságán, de rengeteg közös témánk van 12 éve. És sokat hülyülünk is. :)
2014. aug. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mindketten tájékozottak vagyunk és érdekel minket a világ (politika, közélet, gazdasági dolgok), ezért nagyon sokat tudunk egymással beszélgetni. De akár sorozatokról is, de nekem és neki nagyon fontos, hogy magasröptű dolgokról is tudjunk beszélni a reggeli kv mellett, mindketten ezt láttuk a szüleinktől.:)


27N

2014. aug. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Persze hogy tudunk beszélgetni:)


Volt időszak amikor pl nem volt munkám...itthon voltam egész nap, nulla inger ért:D Mire a férjem hazaért, a legnagyobb történés az volt, hogy ki van nyalva a ház. Nem valami izgi.


Viszont a kedvenc íróink nagy része ugyan az, tehát könyvekről pl órákig tudunk beszélgetni, vagy pl ő animéket néz, én meg szappanoperákat:D nők között nőtt fel, (anya, lánytestvérek) és megszokta:) így arról is. Egy egy történést simán elmesélek neki, és végig hallgat, véleményt is mond, ahogy én is ha ő mesél.


Most már annyiban változott ez, hogy már a munkahelyi dolgokról is beszélgetünk hisz én is dolgozom jó ideje újra. Mivel más szakmában is dolgozunk, így főleg. Ráadásul mindig elámul hogy én ilyen okos vagyok:D pedig nem okosság kérdése, egyszerűen csak a jog számára különleges, mert senkit nem ismer akinek ezzel kapcsolatos munkája van...de pl én is csodálom hogy ő ki tud igazodni azokon a gépeken, kütyükön, amikkel dolgozik:) én biztos elrontanám:D


De beszélgetünk másról is. Családról, a hobbimról is kikérem mindig a véleményét, ő elmondja mi jó, és mit csinálna másképp stb stb.


Ha nem ilyen lenne, sose házasodtunk volna össze, mert hosszútávon szerintem a szex nem köt össze két embert....csak ha más is van mögötte. Mi barátok is vagyunk, nem csak szerelmesek.

2014. aug. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Férfi szemmel nézve ez sok mindentől függ!


Normálisan a férfi igyekszik meghallgatni a lányt, hogy mi volt vele pl aznap stb, kicsit még meg is erőlteti magát, hiszen mégiscsak szereti a lányt. :D És hát egy férfi sem biztos, hogy mindig marha érdekeseket mesél a lánynak, de jól esik, ha meghallgatják az embert. Én ezt tartom normálisnak.


AZONBAN. Tudomásul kell venni, hogy nem vagyunk egyformák. Alapvető biológiai különbségek vannak a beszédközpont terén is. Aminek az a következménye, hogy a férfinak pusztán figyelni is sokkal fárasztóbb, mint a nőnek beszélni! :) Ez így van.


Ha a férfi komolyan veszi a nőt akkor is van ühümözés, ha nagyon nagy mennyiségben zúdítja a férfire az infót a nő, és egyszerűen már fogalma nincs mit mondhatna a férfi erre, vagy ha nagyon érdektelen témát részletesen fejt ki a nő. Törvényszerű.

Rossz esetben viszont ha nem is érdekli a nő egyáltalán, akkor is bejön az ühümözés, ezt kár volna tagadni.

2014. szept. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Ja bocs. Elfelejtettem az evolúciós kifogásokat.
2014. okt. 2. 14:59
 18/19 anonim ***** válasza:

Ez nem egyszerű "kifogás". A beszédközpontok közötti különbségről (férfiben és nőben) nagyon komoly kutató pszichológus beszélt. Ne degradáljuk már egyszerűen kifogássá.


Az ühümözésnek több oka lehet... erről írtam.


Lehet, hogy simán nem érdekled a férfit.

De az is lehet, hogy érdekled, csak egyszerűen "sok vagy" neki. Durván mondva túl sokat beszélsz és (szinte) fárasztó vagy, az is lehet. Én nem tudhatom.

2014. okt. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Értem.
2014. okt. 8. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!