Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szoktál féltékeny lenni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szoktál féltékeny lenni feleségedre/férjedre?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 13:35
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

Egyébként, nem annyira egyszerű a kérdés, mint hiszed. Egy ennyire szűkszavú kérdést ugyanis nagyban meghatároz a környezet, ahol felteszed. Márpedig a gyakori kérdések az a portál, ahol ezt a kérdést szinte szó szerint felteszik mondjuk havonta egyszer, és arra gondolnak, hogy szoktál e féltékenykedni egy harmadik ember és a párod miatt.


Ez a része nem a te sarad, viszont maga az asszociáció érthető, és könnyedén megelőzhető lett volna, ha bővebben kifejted. Én nem tartom magam ostoba átlagprolinak, mégis csak most állt össze a kérdésed kontextusa. Ha fel akarsz tenni egy kérdést, a részleteket is fejtsd ki, vagy ne kritizálj, ha a minimalista és többféle értelmezést megengedő kérdésed alapján mindenki a leggyakoribb kontextusra képez le.


És nem, nem szoktam már féltékeny lenni a feleségemre. Korábban volt ilyen, de azóta nem érzek irigységet, vagy ilyesmit, de valószínűleg ha egyszer akkora sikereket érne el, előjönne ez az érzés, nem tudom. Ettől még nem érzem unalmasnak a házasságomat, mert fejlődni igenis fejlődünk.

2014. aug. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Nem, de ettől én még jogász vagyok. Nem igazán érdekel, elhiszed-e vagy sem. Na, most már nem érek rá a butaságaidra, ébred a fiam. Szép napot az értelmes embereknek (azért van itt bőven olyan is, tapasztalatom szerint).
2014. aug. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Te tényleg azt hiszed, hogy leállok vitázni, hogy mi vagyok? :D ez nem az a hely! ;). Te vagy az utolsó, akinek bizonygatnám! :)
2014. aug. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
Nem vagyok féltékeny tipus, de a férjem viselkedés2t nem tudom szó nélkül hagyni.Ok nélkül szerintem senkisem féltékeny.
2014. aug. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Nem.


Egyrészt megbízunk egymásban, másrészt nem adunk rá okot.

2014. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%

Vicces, úgy látom jogász találkozó van, mert én is az vagyok :)

Csak nem egészen jogi területen dolgozom, csak érintőlegesen :)

2014. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Nem.

És szerintem a "tüzet" egy emberi kapcsolatban, példának okáért egy párkapcsolatban nem feltétlenül a rivalizálás vagy a biztonság és a bizalom hiánya élteti. A féltékenységet azonban annál inkább.

2014. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Nem. Szerintem az már régen rossz ha ilyesfajta érzések léteznek egy házasságban. Volt olyan kapcsolatom ahol féltékenykedtek a szakmai sikereimre és a magas fizetésemre. Miért? Mert nem volt önbecsülése illetve nem akart tenni azért a férfi, hogy előrébb jusson. Rövidesen szakítás lett a vége. Volt olyan kapcsolatom is ahol betegesen féltékeny volt a párom a férfi barátaimra, kollégáimra. Itt a bizalmatlanság volt az ok, ilyesmire nem volt szükségem szóval kiléptem.

A vőlegényemmel azonos szakmában dolgozunk, programozóként. Nem vagyok féltékeny a sikereire, és ő sem az enyéimre. Támogatjuk egymást és örülünk ha a másiknak összejön valami. Szerintem ha féltékeny vagy a párod sikerére, akkor saját magad kapzsisága és telhetetlensége vagy éppen tehetetlensége áll a háttérben. És nem vagyok féltékenykedős sem, mivel maximálisan megbízok benne és ő is bennem, bármikor elmegyek a haverjaimmal koncertezni vagy sörözni, sose akad ki. :) A bizalom és a szeretet a titka mindennek.

2014. aug. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Na, a sok értelmiségi diplomás legyen már kedves elgondolkozni a szavak értelmén.. Féltékenység..

Te félsz,h esetleg ő jobb valamiben? Akkor elég gáz vagy inkább örülnöd kéne. A féltékenység általában pedig a saját önbecsülésünk hiányából fakad. Úgyhogy ha valaki ezt érzi,az megint a saját nyomoroncsága...

Aki féltékeny,bárkmi féle vonatkozásban,annak magával van baja,nem a másikkal.

De ha kedves kérdező,téged ez motivál,az szép és jó,mert előnyt kovácsolsz a saját betegségedből.

Csak szegény párodat sajnálom.

2014. aug. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Hzzátenném,amiről te beszélsz,az szín tiszta irigység.. Az meg végképp becsülendő, tényleg..
2014. aug. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!