Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mennyi fér bele az eltartásba?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi fér bele az eltartásba?

Figyelt kérdés

Vannak olyan kapcsolatok, ahol a nő saját döntéséből vagy önhibáján kívül lesz háztartásbeli.

A férfi dolgozik, a nő pedig tökéletesen ellátja a háztartást, úgy hogy a párjának egy poharat se kelljen elmosnia.

De mivel a nőnek nincs keresete, mindent a férfi kell, hogy álljon számára.

Mi fér bele az eltartásba?

Csak a létszükségleti minimum (étel, víz, áram, évszakonként ruhaváltás, tisztálkodási és minimális kozmetikai szerek), vagy néha egy két apróbb túlköltekezés is?

Például egy új felső, amikor nincs rá égető szükség, csak épp megtetszik, egy új parfüm, valami kis kiegészítő?

Vagy ez csak annak jár, aki megkeresi a rávalót?


2014. júl. 26. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyrészt ebbe az számít mennyi plusz marad hónap végén.
2014. júl. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Közös megegyezés esetén (tehát a férfi is akarja, hogy a feleség otthon legyen), illetve ha a nő nem lustaságból/anyagiasságból tartatja el magát, akkor szerintem alap (ahogy fordítva is!!!), hogy a saját párunkkal normálisan bánunk, vagyis ha belefér, és nem rendszeresen fordul ez elő, akkor simán megvehető egy-egy "luxuscikk", vagyis olyan dolog, ami nélkül azért meglenne, de épp vágyik rá.

Nálunk ez soha nem volt téma, pedig voltunk munkanélküliek már mindketten.

2014. júl. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nagyban függ az anyagi helyzettől is, de ha megtehetik, és a nő nem esik túlzásokba (tehát nem ez lesz az élete), akkor szerintem az a normális, ha a KÖZÖS pénzből mindketten ugyanúgy költenek. Mert egy házasságban minden eloszlik. Ezesetben a munka is. A férfi megkeresi a pézt, a nő pedig biztosítja az életkörülményeket.
2014. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 omba ***** válasza:

Olyat láttam már, hogy gazdag pasi "eltartott" egy lotyót, - de azt "kitartás"-nak nevezik.


Ha párkapcsolatra, vagy házasságra gondolsz, akkor az egy vállalt közösség, vagyis egy valami.

Annak az "egy"-nek vannak tevékenységei, bevételei és kiadásai, és at a kettő dönt róla, aki tagja annak a kapcsolatnak.


Ha nem így van, és az egyiknek jár, vagy nem jár valami, az már régen rossz.

2014. júl. 27. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyban függ a család összbevételétől és egyéb kiadásaitól is, gyermekek számától, stb. De mondjuk mielőtt a nő, vagy a férfi (igen,m egy férfi is lehet HTB) belemegy egy ilyen helyzetbe, célszerű megbeszélni ilyen dolgokat.
2014. júl. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy saját döntéséel marad otthon, olyan van, kapcsolatban, hogy ketten döntenek arról,hogy otthon marad..

Ha pedig kényszerből, akkor az átmeneti, vagy tesznek érte, hogy ha nekik úgy nem jó, akkro ne úgy legyen.


Az emberek többsége tudja, hogy meddig ér az a bizonyos takaró, tehát túlköltekezésről szó sincs.

Vagy miőta túlköltekezés minden, ami nem létminimum?


Ha az egyik fél otthon van( szándekosan nem azt, írom, hogy a nő, mert nemtől független) , akkor ő másképp tesz a háztartáshoz.

Nem anyagilag tesz bele, a kapcsolatba, hanem fizikailag, spde sokkal többet.

Egy házasságban elfogadhatatlan, hogy az egyik fél meghatározza a másiknak, hogy mit vehet és mit nem.l

Egy házasság egy közösség, lelki, szellemi, és vagyonközösség.

Tehát ha az egyik fél keres akkor a CSALÁD bevétele annyi, nem a férfi áll mindent, hanem a család.

Ebben az esetben akkor lenne úgy, hogy a férfi áll mindent, ha lenne egy cselédje és kifizetné azt, hogy mosogatnak, mosnak, takarítanak rá...de semmi szellemi közösség.. Tehát nem a felesége volna..


Tehát egy kapcsolathoz, házassághoz többféleképpen lehet hozzátenni, nem csak az a valami, ha valaki reggelente elmegy dolgozni, és este hazajön, és minden hó elején fizetést kap...

2014. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én 7 éve vagyok itthon 3 gyerekkel,igaz van bevételem gyes és családi,de a férjem 7x-ét keresi ennek és soha sem kellett kérnem vagy meghunyászkodni. ha kellett valami megvettem,megrendeltem. ő a kasszás de sosem kell kérnem.nyilván nem is tapsolom el a pénzt,de ruha,cipő,pipere mindenkinek minden van
2014. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!