Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha férjhez megyek az egykori...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha férjhez megyek az egykori (középiskolai) tanítványomhoz - hagyjam ott a tanítást?

Figyelt kérdés

Bár a kérdés költői, kíváncsi lennék jóindulatú hozzászólók véleményére.


Látszólag egyszerű a válasz: természetesen nem akkor lett köztünk valami, amikor tanár-diák viszonyban voltunk (ez egyértelműen tabu), hanem csak hét évvel ezt követően, tehát felnőtt korban jöttünk össze. Több éves, a családok előtt egyáltalán nem zökkenőmentes kapcsolat után most állunk közvetlenül a házasság előtt.


Etikailag nem érzek abban semmi kifogásolnivalót, ha az egykori diák az egykori tanárával köti össze az életét, ha már a kapcsolatuk kezdete jóval a középiskola befejezése után kezdődött. Kérdés azonban, hogy ezt mások is így látják-e? Vajon a szülők részéről nem jelenthet-e akár rosszallást, akár rosszindulatú megjegyzéseket, ha tudják - mert bizonyosan megtudják -, hogy a tanárnő házastársa az egykori tanítványa? Ti mit szólnátok hasonló helyzetben?


Saját kollégáim közül is ismerek, akik egykori tanítványukkal kötötték össze az életüket, csakhogy ez esetekben a tanár volt a férfi. Úgy érzem, hogy egészen más a környezet reakciója abban az esetben, ha a tanár nő.


A félreértés elkerülése végett: nem szeretnék a kérdésre igenlő választ adni. Nem is önigazolásra várok, csak kíváncsi lennék mások véleményére. Akár privát üzenetben is.



2014. júl. 19. 15:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ilyen a gimiben 2 is, az egyiknél nő volt a tanár, a másiknál férfi. A nő kb. 5-6 évvel volt idősebb a diákjánál, akit csak az érettségi évében tanított. Itt mindenki elfogadta természetesnek a kapcsolatot. A férfit cikizték miatta, de ő kb. 16 évvel volt idősebb a volt tanítványnál és állítólag már érettségi előtt is volt köztük valami, de csak később vállalták fel nyilvánosan. De mindkét tanár maradt a szakmájánál, és mindkét esetben házasság lett a dologból, ami azóta is tart, így happy end a vége.
2014. júl. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 20 -aska!

Ezzel a nyilatkozásoddal:


Ha esetleg volt vonzalom -- arról meg egyik fél sem tehet.


Még gimis volt a srác, ez a tanárnő pálya alkalmatlanságát jelentette volna ez előtt 7 évvel.

2014. júl. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha számít a véleményem, emiatt nem kell elhagynod a pályát. Az én anyám is apám tanítványa volt egykor és apám tanárként ment nyugdíjba, ráadásul elismert, köztiszteletben álló tanárként.
2014. júl. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell otthagynod a tanári pályát. Amíg tanítottad, nem volt köztetek semmi, utána pedig mindketten szabad emberek vagytok, azt csináltok, amit akartok.
2014. júl. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
97%

" természetesen nem akkor lett köztünk valami, amikor tanár-diák viszonyban voltunk (ez egyértelműen tabu), hanem csak hét évvel ezt követően, tehát felnőtt korban jöttünk össze. Több éves, a családok előtt egyáltalán nem zökkenőmentes kapcsolat után most állunk közvetlenül a házasság előtt. "


Akiknek szövegértelmezési problémái vannak:


1. A tanár-diák viszony alatt NEM volt semmi nem megengedett kapcsolat a két emeber között.


2. 7 évvel késöbb (felnött korban) jöttek össze.


3. Több éves kapcsolat után állnak a házasság elött.


Ebböl egyértelmü, hogy elöször normál tanár-diák kapcsolat volt köztük, 7 évvel késöbb újra találkoztak és akkor kezdtek egymás iránt férfi-nöként érdeklödni, utána több évig együttjártak (közben a családok pörögtek) és most akarnak házasodni.


Aki nem képes felfogni, hogy sehogy sem lehet tilos viszont összehozni ebböl, az jobb, ha nem okoskodik.

2014. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
85%

Uhh ez a debil értetlenkedõ.

Ott van, hogy a tanìtàs alatt EGYMÀSHOZ SE SZAGOLTAK..

Az is ott van, hogy a tanulmàny BEFEJEZÉSE utàn 7 évre talàlkoztak újra.

És az is ott van, hogy a 7 év utàni újra talàlkozàst KÖVETÕ együtt töltött ÉVEK EREDMÉNYEKÉNT most hàzasodnànak.


Mi ebbe a nehéz? Nem csoda hogy a 8 àltalànost màr alig ismerik el.....

2014. júl. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

A félreértések elkerülése végett: pontosan az a helyes értelmezés, ahogy a 25-ös írta: tehát a kapcsolatunk csak hét évvel azt követően kezdődött, hogy a jelenlegi párom elvégezte a középiskolát (konkrétan 25 éves múlt.) A tanár-diák viszony alatt fel sem merült semmi.


A másik: amikor azt írtam, hogy saját kollégáim közül is ismerek, akik egykori tanítványukkal kötötték össze az életüket, nem konkrétan arra a középiskolára gondoltam, ahol tanítok (itt nem ismerek ilyen tanárt), hanem általában a tanárokra.

2014. júl. 20. 00:21
 28/30 anonim ***** válasza:
97%

"14-16 év közöttivel egyszerűen pedofilia a viszony (szexre a minumum korhatár MÉG AZ ÚJ TÖRVÉNY SZERINT IS 16 év!)"


13-as,


Azonkívül, hogy két felnőtt ember kapcsolatárol van szó, akik csak a múltban voltak tanár-diák kapcsolatban, EZT is rosszul tudod.

Magyarországon a beleegyezési korhatár 14 év, ha a másik fél nagykorú.

2014. júl. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
94%

Az én férjem nem hagyta ott a munkáját emiatt. A mai napig ott tanít ahol én érettségiztem és érettségi után 4 hónappal jöttünk össze. Senki se mondott semmi rosszat (vagyis nem neki). Persze én megkaptam egy-két volt diáktárstól,hogy "úgyse lesz komoly". Aztán ők gratuláltak elsőként amikor összeházasodtunk és megszületett a babánk.

Szerintem semmi rossz nincs a kapcsolatotokban pláne ha már nem is járt oda.

2014. júl. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

Én is azt akartam írni, amit a 25-26os :-)


A mószerolók válaszait olvasva meg eszembe jut a Háború a Földön c. film, ahol a földönkívüliek meg voltak róla győződve, hogy az emberállat biztosan nem lehet intelligens... Sokszor érzem, hogy igazuk volt :-)

2014. júl. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!