Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van még olyan férj, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van még olyan férj, aki gondoskodik a családjáról?

Figyelt kérdés
Aki nem bánja, ha a felesége kevesebbet keres mint ő, ezért nem érzi baleknak magát, hanem férfinak. Én úgy látom, hogy kiveszett ez a fajta férfiasság, a nőket azért becsülik, ha sokat keresnek +házimunka, gyereknevelés az ő dolguk.Mellette legyenek csinosak, jó szeretők, kedvesek. Sokszor elgondolkodom, egyedül nem lenne-e könnyebb, de legalábbis jobb.
2014. júl. 12. 11:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
83%

Igen van. Sztem mindig is volt ilyen és olyan típus is. A pénz annyira fontos egy kapcsolatban,h a felek hasonlóan gondolkodjanak róla - pl. kell,h takarékoskodjunk, vagy utazásra költsünk, vagy házra gyűjtsünk. Mindegy, csak ne az legyen,h az egyik takarékoskodna, míg a másik szereti elkölteni az összeset.

A házimunkát sztem ma már meg kell osztani, főleg,h a nők és férfiak amúgy a legtöbb családban ugyanannyit dolgoznak. Nekem az mindig fontos volt,h a férjem/párom ebben segítsen. Nagyon nem tetszik az a "családmodell" amikor 7végén az anya kidolgozza a belét, a férj meg tesped a TV előtt. Gyerekneveléssel ugyanez.

Az meg,h csinos, jó szerető, kedves legyek, inkább az én érdekem (is). Melyik nő célja,h ne nézzen ki jól, és béna legyen az ágyban, esetleg frigid? Ha én jól érzem magam a bőrömben, akkor nyilván a férjemnek is tetszem.

De az igaz,h ha otthon minden a feleségre hárul, akkor se ideje, se energiája nem jut arra,h magával törődjön. Van jó pár ilyen kapcsolat is a környezetemben. Egyik kolléganőm a válás után teljesen kivirult. Sokkal több ideje lett azáltal,h nem kellett a férjét kiszolgálnia (a gyerekek már viszonylag nagyok), sokat nőtt az önbizalma is mióta a volt férje nem tesz rá megjegyzéseket. Életében először el tudott menni a tengerpartra nyaralni a gyerekekkel, mert a pénzét is jobban be tudja osztani. Szóval ilyen esetekben sztem is könnyebb egyedül.

2014. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem is a házimunka a baj,ott van segítségem és 20 évig szívesen csináltam, és a gyerekekkel is én voltam. 20 évig dolgoztam egy multinál, jól kerestem, de a lelket is kihajtották belőlem. Most már lejjebb adnám, mást szeretnék, pl. gyerekeket tanítani, eredetileg ennek készültem.És most kitalálta, hogy menjünk külön kasszára, mert mindenki annyit költhet, amennyit keres. Ez szerintem egy most induló élettársi kapcsolatnál beválik, de 20 év házasság után meglepett, főleg, hogy amíg húztuk az "igát" ez fel sem merült. Elgondolkodtam azon, mi lenne, ha külön mennénk, én nem akarom már ezt és úgy érzem, őt sem.
2014. júl. 12. 12:09
 13/21 A kérdező kommentje:
Persze, lehet, hogy én látom rosszul, így "igazságos".
2014. júl. 12. 12:10
 14/21 anonim ***** válasza:
72%
én 68e ft-ot keresek, férjem 250-300at. Soha nem érezteti, vagy nem viselkedik úgy, hogy érezzem, kevesebbet keresek, minden nagyobb bevásárlás előtt, vagy drágább dolog vásárlása előtt megbeszéljük a dolgokat, hogy ki-hogy gondolja.
2014. júl. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Kérdező, a házasság nem csak gazdasági kötelék. Könnyen lehet, hogy a férjed már csak azt lát benne. :(
2014. júl. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem épp az viseli meg a férfiakat, ha a nő többet keres. Én még ilyenről hallani sem hallottam amit itt leírtál.
2014. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
55%

Számomra értelmezhetetlen a kérdés. Örülnie kellene magát és férfiasnak érezni, hogy te a szakmádban képtelen vagy érvényesülni és nincs sikered a munkahelyi életben? Neki ettől jobbnak kellene lennie, és büszkének, hogy heréi vannak és neki jobban megy?


Kösz, de inkább örülök neki, ha a férjem elismeri a munkahelyi sikereimet, támogat a továbbképzéseimben és együtt megünnepeljük a fizetésemelést, előléptetést! :) Igaz, minimálisan kevesebbet keresek mint ő még így is.


"házimunka, gyereknevelés az ő dolguk."


Mióta? Mifelénk mindkét fél dolga egyenlően, a férjem is pl. ugyanúgy volt otthon gyeden.


"Mellette legyenek csinosak, jó szeretők, kedvesek. "

Ciki, ha neked ez egy elvárás, ráadásul egy teljesíthetetlen dolog. Kedves, csinos, és vonzódik a partneréhez, ez talán a minimum, amit magamtól is elvárok. Szerinted milyennek kell lennie az embernek? Mogorvának, csúnyának és fadarabnak?

A férjemtől is elvárom, hogy sármos és vonzó, kedves legyen, nyilván ő is elvárhatja tőlem :)

2014. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
utolsó, egyedül te voltál az, aki egyáltalán nem értette meg, miről van szó. Lehet, hogy sikeres vagy a szakmádban, de az emberekhez nem értesz :(
2014. júl. 12. 15:14
 19/21 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem a férfi dolga eltartani a családot,mint ahogy nem csak a nő dolga a gyereknevelés és a háztartás, így egyre kevesebb, szerencsére.
2014. júl. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
36%

Igen, van, de ahhoz olyan nő kell, akiért érdemes élni, meg dolgozni, nem egy hárpia, aki ha egyből van valami konfliktus a családban, szalad ide kiírni egy kérdést...

Sokan itt egyből a férfiakat hibáztatják, csak éppen sosem néznek tükörbe, hogy milyenek közben, milyenekké váltak, és már csak azért vannak velük, a gyerekek, ház miatt...ezeken kellene elgondolkodni, nem a férfiakat szapulni egyből!

2014. júl. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!