Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gondot okozhat egy házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondot okozhat egy házasságban, ha a felek egyre távolodnak egymástól a munkahelyi sikereiket tekintve?

Figyelt kérdés

Általában a hasonló a hasonlót vonzza ugye: diplomás a diplomást, stb. Mi ugyanonnan indultunk, de aztán ő sokat fejlődött a szakmájában. Ehhez az kellett, hogy én támogassam: elkezdtem egy egyetemet, de nem tudtam befejezni mert neki utaznia kellett a munkája miatt és rám maradtak a gyerekek. Akkor ez nem tudatosult bennem, de aztán kaptam egy lehetőséget a munkahelyemen amit hasonló okból vissza kellett mondanom (túlórázni kellett volna, de akkor nem tudtam volna rendezni a gyerekekt).



Örülök neki, hogy ő ilyen sikeres és mondja meg érezteti, hogy ehhez én is kellettem, sokat segítettem a támogatásommal, néha a munkámmal. De mégis úgy érzem, hogy ez hosszú távon közénk állhat.


Mit gondoltok erről?


2014. júl. 3. 11:53
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
100%
28 Akkor olvass kicsit utána, bár nehéz lesz erről friss és megbízható adatokat találni, de azért nem lehetetlen.
2014. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
30as..nyilván se gyereked, se diplomad (meg) se karriered (meg). Abban az egyben tokeletesen igazad van, hogy szociqlizalodnia kell a gyereknek. Ha a kérdést nezzuk, itt szo sincs arról, hogy anyuka állástalan lenne, hisz van munkahelye, ott is tovabblephetett volna, de nem vállalta a tulorak miatt. Es ne mondja nekem senki, hogy bármilyen foglalkozásrol is legyen szo, valaki nagy karriert tud befutni, ha Legkésőbb 4kor le kell lepnie, mert vege a bolcsinek/ovinak/sulinak...
2014. júl. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
Mi azért szakítottunk az exemmel 6 év kapcsolat és fél év jegyesség után, az esküvő előtt pár hónappal, mert nem voltam hajlandó feláldozni a karrieremet érte. Elvárta volna, hogy kevesebbet dolgozzak, hogy otthon minden házimunka el legyen végezve, és őt vacsora várja, és mikor a gyerekvállalásról beszéltünk ő kijelentette, hogy márpedig 3 évig muszáj itthon maradni a gyerekekkel, és ne gondoljam, hogy majd ő korábban eljön a munkahelyéről, ha esetleg dolgoznom kell, vagy a gyerek beteg, ne adj isten itthon marad egy évet a háromból, hiszen nekem "úgy is tönkreteszi a karrierem a gyerek, miért legyen sz.ar az övé is". Azt hittem rosszul hallok.. Örülök, hogy nem mentem hozzá ehhez a baromhoz, és a férjem teljesen másképp gondolkozik, egy pillanatot sem ártott a karrieremnek a gyerekvállalás, mert egyenlő "teherként" kezeljük. Én nem tudnám elfogadni, hogy ő sikert sikerre halmoz, míg én otthon sakkozom és semmire nem viszem az életben, de nekem nagyon fontos a karrier, van olyan fontos, mint a családom. (Most erre jönni fognak a lepontozások, de a karrierem az én saját munkám és beteljesülésem, nekem erre szükségem van, ez nem azt jelenti, hogy elhanyagolom a gyerekemet, de nem értem, ez miért csak apának járna..?)
2014. júl. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%
33 Ezzel semmi gond nincs, az első férfi valóban nem felelt volna meg neked, mert mások az elképzeléseitek, de van olyan nő, aki örömmel "betartja" a volt pasid követeléseit, az is lehet, hogy így lesznek boldogok és az is, hogy elválnak a feleség pedig ott fog éllni, hogy akkor most mihez kezdjen 0 Ft-ból. Olyat is ismerek aki komoly összegű asszonytartást fizet egy hasonló szitu miatt. Annyira sokféle élethelyzet és felfogás van, hogy nagyon nehéz megválaszolni, hogy mi okozhat gondot egy házasságban és mi nem.
2014. júl. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
23%
33-as, rendben is van, de maradjunk mar a konkret kerdesnel, könyörgöm; Te Sosem adtad fel, folyamatosan epitgettedvaz életed. Itt a Kérdező min. 2 gyerek utan, 30-40 évesen fejezne be az iskolát, es kezdene karrierepitesbe..szerinted ez reális?
2014. júl. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
azért olyan karriert is lehet csinálni, amihez nem egyetemi végzettség kell, hanem mondjuk egy féléves OKJ.
2014. júl. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
32-es: Karrierem nincs, és gyerekem sem, de előbbi tuti, hogy lesz, legalábbis azzal fogok foglalkozni, amivel szeretek, ebből nem fogok alább adni. Lehet, hogy ez egy alulfizetett munka lesz, de legalább boldog leszek a munkahelyemen, gyerekem viszont nem biztos, hogy lesz. Diplomám van, ebben nagyot tévedtél. És a kényszer nagy úr, mert ha én nem tudok a gyerekért elmenni suliba/bölcsibe, akkor bizony apának vagy valaki másnak kell, szóval nem szükségszerű - hála Istennek! - hogy egy nő adja fel a karrierjét. Ez is azt mutatja, hogy még mindig mennyire elvárják azt, hogy egy nő adja fel az életét, csak mert apának vaskos fizetés és jó zsíros állás kell.
2014. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
75%
35-ös: reálisnak persze, hogy nem reális, de az sem volt reális, hogy azt hitte, hogy majd gyerek mellett is simán kijárja az egyetemet. Ha egyetemre akart menni, akkor minek vállalt gyereket? Most már bánhatja, hogy nem tervezett előre.
2014. júl. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
35-ös, miért ne lenne reális? Nem halott még, bőven van ideje elvégezni az egyetemet meg karriert építeni. Gondolom a késő 30-as éveiben van, én sok nőt ismerek, aki akkor kezdett bele a karrierépítésbe, mikor a gyerekek már nagyobbacskák voltak. Egyébként szerintem meg válaszoltam a kérdésre, igen, gondot okozhat, a te kötekedésed volt a felesleges.
2014. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor okozhat gondot, ha neked fusztrációid vannak emiatt pl.: arra gondolsz, hogy te is csinálhattál volna magadnak karriert, de neked a háztartással meg a gyerekekel kellett foglalkozni. Vagy, ha esetleg ő tart téged kevesebbnek, mert ő sikeres lett, te meg otthon vagy, mint "háztartásbeli anyuka".

Szerintem egyébként, ha a házasfelek ezt helyre tudják tenni magukban, és egyik se fusztrált illetve nem vágyik többre, mint amit elért, akkor nem lehet ebből probléma. Ő azért tudod karriert építeni, mert te mindenben segítetted, támogattad. Te foglalkoztál a gyerekkel, te biztosítottad az otthonotok melegét. Ezáltal tudott ő nyugodtan tanulni, eljárni továbbképzésekre. A te érdemed is, hogy ő ilyen sokra vitte, de magadra is büszke lehetsz, mint ahogy ő rád is.

2014. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!