Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gondot okozhat egy házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondot okozhat egy házasságban, ha a felek egyre távolodnak egymástól a munkahelyi sikereiket tekintve?

Figyelt kérdés

Általában a hasonló a hasonlót vonzza ugye: diplomás a diplomást, stb. Mi ugyanonnan indultunk, de aztán ő sokat fejlődött a szakmájában. Ehhez az kellett, hogy én támogassam: elkezdtem egy egyetemet, de nem tudtam befejezni mert neki utaznia kellett a munkája miatt és rám maradtak a gyerekek. Akkor ez nem tudatosult bennem, de aztán kaptam egy lehetőséget a munkahelyemen amit hasonló okból vissza kellett mondanom (túlórázni kellett volna, de akkor nem tudtam volna rendezni a gyerekekt).



Örülök neki, hogy ő ilyen sikeres és mondja meg érezteti, hogy ehhez én is kellettem, sokat segítettem a támogatásommal, néha a munkámmal. De mégis úgy érzem, hogy ez hosszú távon közénk állhat.


Mit gondoltok erről?


2014. júl. 3. 11:53
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Ja, és jó, hogy már beharangoztátok a válást, erről sem volt szó, de ha mégis szóba kerülne, akkor is kap még gyerektartást is...
2014. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
10-es: Én sem szeretek papagájkodni, ezt írtam: "mi legyen azokkal a nőkkel válás/megözvegyülés után..." Bárkivel bármikor történhet egy tragédia, bármikor megőrülhetünk, és felrúghatjuk az egyébként szép és jól működő családunkat, tehát sose tudhatja senki, hogy mikor és miért marad egyedül. Az előre gondolkodás, a jövő tervezése egy alapvető emberi tulajdonság, tudod, hope for the best, prepare for the worst. Épp ezért rossz ötlet feláldozni a karriert a férjéért, mert ha különválnak az útjaik, akkor nem a férj fogja etetni a gyerekeket minden nap. Igen, jelenleg még házasságban él a kérdező, de ugyanígy lesz-e ez addig, amíg felnőnek a gyerekek? Ezt senki nem tudhatja. Ezért fejezném be a helyében én is az egyetemet, és törnék fel szakmailag. Ha nem teszi ezt meg, akkor csak saját magával és a gyerekeivel tol ki. Így már érthető az, amit írtam?
2014. júl. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
28%
11-es: Mire elég a gyerektartás? Ha nagyon akarja apuka, akkor úgy is elsumákolja, senki nem garantálja azt, hogy nem fogja magát minimálbérre bejelentetni, és akkor anya cseszheti a gyerektartást.
2014. júl. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
32%
10-es: "neki utaznia kellett a munkája miatt és rám maradtak a gyerekek..." Tehát apa nem jött haza minden nap munka után, a gyerekek nem lehettek vele annyit, amennyit kellett volna. Persze ez csak akkor helytálló, ha abból indulunk ki, hogy a gyereknek az a jó, ha minél többet van az apjával.
2014. júl. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
33%
Nem okoz mindig gondot, van olyan, ahol kifejezetten jó ha a férfi van följebb karrier téren, sőt szerintem éppen ennek az ellenkezője a problémásabb, mivel a férfiak azt viselik nehezebben, ha a nőnek magasabb a jövedelme.
2014. júl. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
67%

15-ös: a férfi nehezen viseli, ha a nő keres többet vs. a nő egyedülállóként alig tud kijönni a pénzből a gyerekkel

Melyik a súlyosabb szerinted?

2014. júl. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
26%

Igazatok van, inkább fel kellett volna áldoznia a gyerekeit saját karrierjének oltárán!

Diplomás apuka, sikeres a munkájában, na meg a minimálbér. Valóban összefügg.

Ennyi sok élettapasztalat és tudás hogy fér el bennetek?

2014. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
94%
Én soha nem lennék képes feladni a karrierem vagy akár csak egy 3-4. diplomát se a férjem kedvéért.
2014. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
100%

17-es: Az, aki szerint a karriert és a gyereknevelést nem lehet összeegyeztetni, az nem gondolkodik egyenrangúan, mert bizony apa is lehet néha a gyerekekkel, nincs kőbe vésve, hogy anya 24 órás jelenléte nélkül megfulladnak szerencsétlen kölkök. Ez az egyik, a másik pedig az, hogy semmit nem érek a férjem karrierjével, ha ő majd elválik tőlem, és dob valami nevetséges összeget gyerektartás címén.

18-as: Ezzel én is így vagyok, igazából csak azok a dolgok tartanak ki mellettem életem végéig, amiket saját magam szereztem meg. A férj elhagyhat, a gyerek elárulhat és elfordulhat tőlem, de a diplomám az enyém, amíg meg nem halok.

2014. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
20%

"elkezdtem egy egyetemet, de nem tudtam befejezni mert neki utaznia kellett a munkája miatt és rám maradtak a gyerekek"

Hol szerepel itt a férj szó?! És tényleg, mondja már meg nekem valaki, hogy egyetemet mért kell otthagyni gyerekek "miatt" is?! Vagy olyanok hiszik ezt, akik sosem jártak egyetemre? Van levelező, van távoktatás, vizsgákra felkészülni nem a világ vége, 2 szoptatás közt is simán lehet. De vannak olyan (büfé)szakok, amit nappalin is be lehet fejezni attól, hogy jön a baba. Szóval a kérdés ezen része inkább terelés...

2014. júl. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!