Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gondot okozhat egy házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondot okozhat egy házasságban, ha a felek egyre távolodnak egymástól a munkahelyi sikereiket tekintve?

Figyelt kérdés

Általában a hasonló a hasonlót vonzza ugye: diplomás a diplomást, stb. Mi ugyanonnan indultunk, de aztán ő sokat fejlődött a szakmájában. Ehhez az kellett, hogy én támogassam: elkezdtem egy egyetemet, de nem tudtam befejezni mert neki utaznia kellett a munkája miatt és rám maradtak a gyerekek. Akkor ez nem tudatosult bennem, de aztán kaptam egy lehetőséget a munkahelyemen amit hasonló okból vissza kellett mondanom (túlórázni kellett volna, de akkor nem tudtam volna rendezni a gyerekekt).



Örülök neki, hogy ő ilyen sikeres és mondja meg érezteti, hogy ehhez én is kellettem, sokat segítettem a támogatásommal, néha a munkámmal. De mégis úgy érzem, hogy ez hosszú távon közénk állhat.


Mit gondoltok erről?


2014. júl. 3. 11:53
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:

20-as: Nem mondta, hogy milyen szakon tanult, és hogy mennyi segítsége volt otthon. Mert ha abszolút semmi, akkor az bizony szívás, de jogos, amit írtál.

Kérdező, milyen szakra jártál?

2014. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 Sün!! ***** válasza:
48%
Két diplomás ember életében teljesen természetes, hogy amint a nő elkezd szülni, sőt ha már mondjuk két három babát is vállaltak, akkor a nő biztosan "le fog maradni", ami nem baj, mert ez a természetes. Viszont ez annyira egyénfüggő, hogy a férfi most ezt mennyire fogja később felhánytorgatni, hiszen egy férfinek az a kötelessége, hogyha lehetősége van rá, akkor jólétet biztosítson a családjának. Ahogy a leírásból érzem, nem is az a gondja a kedves kérdezőnek, hogy a férj hogyan fog viselkedni 10 év múlva, bár rejtetten biztosan. Ez egy diplomás nőnél önbecsülés kérdése is. Én úgy gondolom, hogyha lesz lehetőséged, mindenképpen fejezd be az egyetemet, hiszen így a munkaerőpiacon is még értékesebb lesz az ember. Ilyenkor jó egy nagyszülő vagy rokon, aki tud segíteni, de feltehetőleg ez itt nem játszik, mert akkor biztosan a kérdés sem születik meg. Összegezve: A távolság nem baj, de hogy egészen megnyugodj, az ollót nem szabad túl nagyra engedni, a távolságot nyilván csökkenteni csak kevésbé lehet a fentebb leírtak miatt.
2014. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:

Mérnök-informatika szakra jártam.

Nagyon szegény volt a családom, korán kezdtem dolgozni, amint meglett az érettségim el kellett mennem teljes állásba. Közben nyelveket tanultam, aztán megismertem a férjem, összeházasodtunk, jöttek a gyerekek. Amikor a naggyal voltam otthon, megcsináltam az emelt szintű érettségiket és a felvételit, aztán a 2. félévemben jött a 2. baba. Az után nem sokkal kellett a férjemnek utaznia. Nem fixen elment hónapokra, hanem néha, elég váratlanul pár napra, 1 hétre kellett mennie. Így nem tudtunk tervezni, rögtön az első vizsgaidőszakban egyedül voltam egy 2 évessel meg egy 2 hónapossal. Azt még megcsináltam, de a következő vizsgák már nem mentek így.

2014. júl. 3. 13:14
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Amint stabilizálódik a férjed helyzete a munkahelyen, én azonnal felhoznám neki a dolgot, hogy szép és jó, hogy eddig gyerekeztem meg minden, de most már én is szeretnék előrébb haladni az életben, és igenis támogasson a diploma megszerzésében, legyen úgy a háttérországom, mint ahogy én voltam neki a háttérországa.
2014. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
72%
Hát azt nem csodálom, hogy nem ment így a mérnök, info szak, nem könnyű.
2014. júl. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
54%
16 A férfiak és a nők, akkor szoktak ezen gondolkodni, amikor már nem házasok, az viszont, hogy a férfi nehezen viseli, ha asszonyka nagymenő, ő meg egy kis senki az gyakorlatilag már közhelyszámba menő állítás és abszolút igaz. Erre rá szoktak menni házasságok, mert a tradicionális családmodell akkor is be van épülve az emberekbe, annak ellenére, hogy már sok évtizede dolgoznak a nők is. Az apának illik eltartani a családot, ha ez nem így történik, az konfliktust okoz a házastársak között. Igazából meglep, hogy van olyan, aki ezt az állítást kétségbe vonja.
2014. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
91%

'hogy amint a nő elkezd szülni, sőt ha már mondjuk két három babát is vállaltak, akkor a nő biztosan "le fog maradni"'


Ez így nem igaz.

Testvérem és felesége is diplomás, és mikor a sógornőm szült, neki ment jobban a karrierje(most is neki), így a tesóm is volt részben otthon a gyerekkel.

2014. júl. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
54%

"Igazából meglep, hogy van olyan, aki ezt az állítást kétségbe vonja."


Engem meg az, hogy manapság is vannak jó páran, akik így gondolkoznak.

2014. júl. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
Az én férjem nagyon szép karriert csinált, bár diplomája nincs, nekem viszont van, nemcsak ez számít, soha semmilyen gondot nem okozott ez nekünk, én örülök az ő sikerének, ő pedig nem várja el, hogy hasonló teljesítményt hozzak, mint ő.
2014. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Én csakis úgy mennék Gyesre, hogy vagy apával váltanánk 1,5 év után, vagy menne a gyerek bölcsibe. Velem otthon volt anyukám 5 éves koromig, és nem tett jót nekem a szocializációs hiány, tehát ne hozakodjatok elő azzal, hogy a gyereknek az anyja mellett a helye, mert ez csak a szoptatás befejezéséig igaz, utána elkezdheti megtanulni késleltetni magát.
2014. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!