Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Gondot okozhat egy házasságban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gondot okozhat egy házasságban, ha a felek egyre távolodnak egymástól a munkahelyi sikereiket tekintve?

Figyelt kérdés

Általában a hasonló a hasonlót vonzza ugye: diplomás a diplomást, stb. Mi ugyanonnan indultunk, de aztán ő sokat fejlődött a szakmájában. Ehhez az kellett, hogy én támogassam: elkezdtem egy egyetemet, de nem tudtam befejezni mert neki utaznia kellett a munkája miatt és rám maradtak a gyerekek. Akkor ez nem tudatosult bennem, de aztán kaptam egy lehetőséget a munkahelyemen amit hasonló okból vissza kellett mondanom (túlórázni kellett volna, de akkor nem tudtam volna rendezni a gyerekekt).



Örülök neki, hogy ő ilyen sikeres és mondja meg érezteti, hogy ehhez én is kellettem, sokat segítettem a támogatásommal, néha a munkámmal. De mégis úgy érzem, hogy ez hosszú távon közénk állhat.


Mit gondoltok erről?


2014. júl. 3. 11:53
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod befejezni az egyetemet? Amúgy ha úgy érzed, hogy neheztelsz rá emiatt, akkor nagyon is lehetséges, hogy közétek áll a dolog. Én a helyedben igyekeznék befejezni a sulit, és megbeszélném a férjemmel, hogy szép és jó, hogy eddig ő tört fel munka szempontjából, de most már ő is elkezdhet téged támogatni, és visszaadni azt, amit eddig te tettél meg érte.
2014. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
0%

Gondot okozhat egy házasságban, ha a felek egyre távolodnak egymástól a munkahelyi sikereiket tekintve?

Szerinted? Igen, gondot okozhat, az eltávolodás előbb utóbb megcsalásokhoz és váláshoz vezet. Hogyne lenne már probléma az eltávolodás egy kapcsolatban?

2014. júl. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy amíg minden rendben van amúgy is, addig nem lesz gond, de amint kicsit lazulni kezd a kapcsolat, akkor bizony lesz felhánytorgatás mindkét részről (te nem vitted semmire, mindent nekem köszönhetsz, én teremtettem elő a pénzt vs, én adtam neket a hátteret, miattad nem tudtam előrelépni, feláldoztatm értetek a karrieremet). A lemondás, mártírkodás amúgy sosem "térül meg" szerintem az lenne a legjobb, ha most már magadat is fejlesztenéd, mert ha -neadjisten- valamiért egyedül maradsz, akkor senki nem fogja utólag megköszönni neked, vagy számításba venni ezeket a dolgokat, amikről lemondtál.
2014. júl. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
46%

CSAK emiatt nem feltétlen lesz gond, sokkal inkább, ha valamelyikötöknek (föleg neked) saját agának okoz nehézséget.


Mi a férjemmel mindketten gépészmérnökök vagyunk, de én lemondtam a saját karrieremröl, hogy az ö lehetöségeit ne korlátozzam, idöközben igen sikeres is lett anyagilag is meg a ranglétrán is elég jó helyen áll.


Nálunk nem gond, mert ö elismeri, hogy nélkülem ezt nem érte volna soha el, és ezt elég gyakran kifejezésre is juttatja, meg én is tudom, hogy az eredményei egy része az én "munkám" gyümölcse. 15 éve élünk együtt és semmilyen problémánk nem adódott még abból, hogy én egyszerü mérnököcske vagyok, ö meg felsövezetö.

2014. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, nem a házastársak távolodtak el, csak a két fél karrierje. Azt nem értem, hogy gyerekek mellett egyetemet mért nem lehetett befejezni, a túlórák visszautasítását annál inkább! Újrakezdeni már nem tudjátok, de csak gondolj bele, másképp döntenél, ha elölről kezdhetnéd? Nem mész férjhez? Nem vállalsz gyereket? Vagy te is hasonlóképp építgeted a karriered, mint párod? Akkor a gyerekekkel nagymama vagy bébiszitter foglalkozott volna? Esetleg a szomszéd néni? Ha a férjed tisztel és becsül, minden a legnagyobb rendben, nem is értem, hogy merült fel benned, hogy attól, hogy más a karrieretek, ti is el fogtok távolodni egymástól. Nyilvánvaló, hogy attól, hogy a karrier helyett a családot választottad, nem lettél kevésbé intelligens vagy kevésbé művelt. És attól, hogy te nem fejezted be az egyetemet, még a gyermekeitek is bizonyára ugyanolyan okosak és szépek, sőt, lehet okosabbak és szebbek, mintha mellettük a karrieredet építgetted volna, mert anyuka több időt fordított rájuk. Ha pedig párod sikeres, az azt jelenti, hogy anyagilag sem drámai a helyzet. Akkor tényleg, mitől félsz?
2014. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
19%

Nálunk biztosan nem. Legalábbis én úgy vagyok ezzel a dologgal, hogy bármit is elértem szakmailag a családomért, páromért, gyerekeimért, mindent félredobnék. Vagyis azért, hogy olyan családom legyen, amilyent én szerettem volna.


3 diplomám van, most gondolkodok a doktorin. Ezekkel együtt is lemondanék mindenről a családomért, mert nekem az az első.


Ezzel nem célozgatni akartam, vagy ilyesmi, hanem inkább arra akartalak rávezetni, hogy minden attól függ, hogy milyenek az igényeid...mennyire fontos neked a tanulmányod, az, hogy ki vagy a munkahelyeden... Ha fontos, nyílván közétek állhat, mert akkor önértékelés, önérzet, rivalizálás stb.


Az én párom pl orvos lesz és tudom azt, hogy vagy támogatom, vagy soha nem lesz sikeres...


Ti kell ebben megtaláljátok az összhangot. Tudok erről beszélni?

2014. júl. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
27%

5ös vagyok. Az előbb továbbléptem, s lám, a következő kérdés egy 15 éves lánytól, hogy mért dolgozik annyit az anyukája (pedig ott egyedülálló anyukáról van szó, tehát teljesen érthető is)

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gye..

2014. júl. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
73%
7-es: Mert az egyáltalán nem baj, ha az apa dolgozik annyit, hogy a gyerekei kb. nem is ismerik, áhhh, nincs is rá szükségük, csak és kizárólag az a baj, ha az anya dolgozik. Értem. Nos, akkor meg kell kérdeznem, hogy mi legyen azokkal a nőkkel válás/megözvegyülés után, akik mindent feladtak a férjükért, esetleg otthon maradtak, és most alig keresnek annyit, hogy fenntartsák magukat, a gyerekekkel pedig egyenesen nyomorognak?
2014. júl. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
Amíg jó a kapcsolatotok és együtt vagytok addig nem gond, de ha ne adj Isten valami történik, akkor sokkal hátrányosabb helyzetbe kerülsz.
2014. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

8-as, hogy jön ez most ide? Nem is értem.

1. szó nem volt arról, hogy apukát nem is ismerik a gyerekek, de lehet, hogy az óvónénik vagy tanító nénik nem annyira ismerték, mert du. 4-kor sosem ő ment a gyerekekért (emellett lehet, hogy reggel 8-kor ő vitte be őket, erről nem szólt a fáma tényleg)

2. szó nem volt arról, hogy a kérdező egyedülálló lenne, vagy nyomorogna

3. nem szeretek magamtól idézni, kicsit olyan, mintha papagáj lennék, de tessék: "pedig ott egyedülálló anyukáról van szó, tehát teljesen érthető is"

2014. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!