Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Eltartott feleségek, barátnők?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eltartott feleségek, barátnők?

Figyelt kérdés

Azokhoz szól a kérdésem, akik régóta nem dolgoznak, vagy végképp nem dolgoztak még, tehát háztartásbeliek. (Aki kisgyerekkel van otthon, az megint más)

Miből fedezitek a kiadásaitok?


2014. jún. 30. 21:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Nyilván a férj pénzéből.. Mi másból?
2014. jún. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

A közös pénzünkből, amihez jelenleg csak a férjem tesz hozzá( sajnos)

Egyébként abból, amit felretettünk amíg dolgoztam, és jól kerestem ( mindig úgy készültünk, hogy nadragszíjjbehúzva félévig kihúzzuk, úgy, hogy egyikünknek sincs munkája, nekem most 1 év 3 hónapja nincs állandó)


Egyébkent volt olyan, amikor csak en dolgoztam, akkor is a közös pénzünkből éltünk, amihez akkor csak én tettem hozzá( ekkor még házasok sem voltunk)

2014. jún. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%
Férjem fizeti, egyébként besegitek a vállalkozásában. elötte vállakozó voltam, és a bevételem el is ment a kiadásokra, igy most is annyi pénz van mint amig dolgoztam. Ezért mondta hogy hasznosabb ha inkább neki segitek és öt megkimélek pár ügyintézétől, email irástól stb, minthogy elvileg dolgozok de anyagi haszna nincs.
2014. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

Elöször is nálunk minden közös, ezért ez fel sem merült eddig bennünk, hogy ez bárkinek is probléma lehetne.


Másodszor ugyan én nem járok dolgozni, cserébe viszont a férjemnek semmit nem kell tennie azon kivül, hogy pénzt keres, én szervezek mindent, amire szükség van, én végzem a házkörüli munkákat (falfestés, tapétázás, csempézés, vakolás, lépcsöépítés, vízszerelés), ezen kivül az összes könyvelési és egyéb irodai munkákat a férjemnek (igaz, hogy ezt nem hivatalos munkaként, hanem "csak" segítségként), emellett ellátom a háztartást, nevelem a 4 gyerekünket, fözök minden nap (és kizárólag friss nyers alapanyagokból), a konyhakertet gondozom, ami terem, azt elteszem, intézem a család pénzügyeit.


Érzésem (érzésünk) szerint ez böven feljogosít arra, hogy ne kelljen úgy érezni magam, hogy ingyenélö vagyok.

2014. jún. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
87%

A házasság egy vagyoni közösség, akkor is ha csak az egyik fél dolgozik. Ha tetszik hanem, így van, had ne menjek bele miért. És nehogy azt higyje valaki, hogy olyan baromi jó.

Itthon vagyok, gyerekem oviban fél éve, munkám nincs, és valszeg nem is lesz. Nem azért mert nem akarok. Csakhogy a férjem szerint a feleség dolga megoldani, hogy a gyerek reggel oviba jusson, onnan 4-kor hazajusson, az anya dolgozzon közben, és ha beteg akkor az anya maradjon otthon. Nagyszülők sehol.Bébiszittert ha fizetnék, az pont a fizetésem lenne. A gyerek eddig minden hónapban egy, vagy két hetet beteg volt. Melyik munkahely tolerálná? Férjem szerint majd a 13 éves lányom villamossal hazahozza a gyereket és estig felügyel rá. Aztán este nekiáll tanulni (hatosztályos gimiben jár, ahol azért keményen kell kapaszkodni), de ha 10-11 kor még tanul akkor ordít vele, hogy mit képzel, hogy ilyenkor még fent van. Milyen pénzbőé élnék mégis? A gyerektartásból, meg a férjem pénzéből, amivel szépen el kel számolni, hogy hány gramm parizert vettem, ne adj úristen néha egy új ruhát. És nem nercbundákról van szó elhihetitek. Nyilván elkeseredésemben mondom, de ha újra munkahelyem lenne, ugyan nem vállalnék kapcsolatot még egyszer.

Volt már első férjem is, ott melóztam éjt nappallá téve, gyereket neveltem, házimunkát egyedül végeztem, egyetemet végeztem, de az sem volt elég, ott ugyan nem azt hallgattam, hogy nem dolgozom lószart sem, csak azt, hogy ő bezzeg 10 szer annyit keres mint én, úgyhogy kuss a nevem.

Ja, és egyik házasságom sem így kezdődött, akkor vált ilyenné mindkettő, mikor a karrierjük felívelt. És az enyém hogy íveljen? Á, ezeket senki nem érti meg aki nincs benne, mindenki okos válaszokat ad, hogy miért vagyok én a hülye. A kérdésre a válasz, a férjed pénzéből kell éllj, vagy nem vagy vállalsz gyereket és építesz karriert és abból, vagy vállalsz gyereket és olyan karriert csinálsz amibe belefér a bébiszitter segítsége. Vagy ha nagyon nagyon szerencséd van, akkor anyósod-édesanyád segít és tudsz dolgozni.

Ja, vagy egy évben néhányszor lelépsz dubajozni. Bár ne lennék 30 +, már megtettem volna. Semmivel nem megalázóbb egy arab fútyit kényeztetni mint itthon hallgatni naponta a ,,belőlem élsz" undorítóskodást.

Bocs ha elkeseredett lett, de így látom, a megoldást meg sehol :(

2014. jún. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
ma 21:46 - nem tudom miért lettél így lepontozva, de eltartottnak egy percig se érezd magad. Aki ennyit tesz, az nem mondhatja, hogy nem dolgozik! Sőt!
2014. jún. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Kedves 5-ös:

Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed.

Nehéz ilyen embereknek tanácsot adni.

Aki benne él, az azért nem tud, mert ha tudná a megoldást, már ő sem lenne ilyen helyzetben.

Aki soha nem élt át ilyet, az pedig elképzelni sem tudja, min mentek ti keresztül. Egy rendes férj mellől könnyű osztani az észt, hogy: "minek mentél hozzá ilyenhez", "miért nem lépsz le", és stb....


Mindenesetre, ha ilyen férjem lenne, lehet, hogy egyszer csak "véletlenül" pofán vágnám. Habár ez nem old meg semmit, de az ideget remekül le lehet vezetni vele.

2014. jún. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%
22:10-es: köszi az elismerést. A pontozással nem érdemes foglalkozni, mert egyrészt van, aki mindent lepontoz, ami neki éppen nem tetszik (mert pl. szerinte minden nö csak pénzre megy), meg vannak, akiknek az az egyetlen öröm az életükben, hogy lepontoznak mindenkit, függetlenül attól, hogy mi az, amit írtak. (ezért lett a te válaszod i 0 pontos...)
2014. jún. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, dehát miért nem hagyod el a férjedet? Semmi szeretet nincs köztetek már? Ennél bármi jobb.

Testvéred / barátnőid / bárki segítsége..?

2014. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

" Csakhogy a férjem szerint a feleség dolga megoldani, hogy a gyerek reggel oviba jusson, onnan 4-kor hazajusson, az anya dolgozzon közben, és ha beteg akkor az anya maradjon otthon."


Micsoda egy remek ember!

2014. jún. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!