Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti hogy vettétek fel a férjete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy vettétek fel a férjetek nevét?

Figyelt kérdés

1. Kovácsné Szabó Katalin

2. Kovács Zoltánné

3. Kovács Zoltánné Szabó Katalin

4. Kovács Katalin

5. Kovács Szabó Katalin


2014. jún. 1. 13:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%
1.
2014. jún. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
23%
Én sokáig úgy gondoltam, hogy ha férjhez megyek, akkor a 4-est választom. Egy idő után azt mondta, a francokat fogok mászkálni a papírok után, marad a saját nevem. Pár éve már az esküvőről is lemondtunk, jó nekünk így "vadasan"...14 éve. :)))
2014. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%

1.


A kötőjeles megoldás nálunk szóba sem jöhetett, mert a vezetékneveink kb. kiütik egymást, meg amúgy is hülyeségnek tartom. Az ő nevét is viselni akartam, de a sajátomat is. Így lett az első.:)

2014. jún. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
71%
4-es.
2014. jún. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%
4-es.
2014. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

"valamiért nekünk csak úgy engedélyezték."


A magyar helyesírás szabályai szerint így kell felvenni, ha gyerek van, így kell neki adni. Sőt, a korábban sima két vezetéknevet is ezentúl kötőjellel kell írni. Apámnak két vezetékneve van, anyakönyvezve kötőjel nélkül (50-es években), mára már kötőjellel van az irataiban és úgy is kell írnia.


Ez a két vezetéknév annyira tipikus, hogy együtt a kettő nagyon röhejes. DE ha nem ez a két vezetéknév, akkor természetesen az 5. verzió.


Én úgy vettem fel, hogy Brönzig-Szabó Liza voltam, férjem Kocsis Zsolt, és én lettem Brönzig-Kocsis Liza. (természetesen kitalált minden név, csak a foglalkozás nevek érzékeltetik)

2014. jún. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy. Mivel mindkettőnk vezetékneve azonos, így maradtam a saját nevemnél. De ha más lett volna, akkor az 1. verzió tetszik nekem.
2014. jún. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
32%

Elsőre: 5-ik, csak kötőjelesen. A (ex)férjem is felvette az én nevem, így a kisfiunknak 2 vezetékneve van.


Második: 1

Így is marad remélem örökre :-)

2014. jún. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
65%
1
2014. jún. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Egyertelmu volt semmi valtoztatas maradt a sajat nev
2014. jún. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!