Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Felcserélődött férfi-női...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felcserélődött férfi-női szerepek: mit gondoltok, működhet?

Figyelt kérdés

8 éve vagyunk házasok, van 2 gyerekünk. Most előléptetnének a munkahelyemen - több pénz, több juttatás, de több m,unka is, főleg délután és kora este.


A férjem eleve 6ig dolgozik, így arra gondoltam, hogy amikor nem tudunk menni a gyerekekért akkor bébiszitter megy és ha szükséges, rendelünk enni és hívunk takarítónőt. Főleg az első időszakban, amíg beletanulok és beleszokok az új munkarendbe.


A férjem viszont felvetette, hogy szívesen itthon lenne pár hónapot háztartásbeliként. Anyagilag beleférne, a cégétől is eljöhetne fizetés nélküli szabadságra.


Én kicsit tartok tőle. Mi a véleményetek?


2014. máj. 2. 14:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi akadálya szerintem.
2014. máj. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben mi a probléma? Külföldön ez már megszokott dolog, egy férfi ugyanúgy képes ellátni a háztartást, meg a gyerekeket, mint egy nö (kivéve a szoptatást)
2014. máj. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen jó, ő is felfrissülne a kisgyerekektől kis szünetet tartva a gályázásban.
2014. máj. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Az, hogy férfi, még nem jelenti azt, hogy béna, vagy alkalmatlan akármire is. Emiatt kihagyni az előreléptetést nagy hülyeség lenne a részedről. Miért ne lenne képes ellátni a gyerekeket és a háztartást? Én is ismertem olyan férfit, aki TELJESEN EGYEDÜL nevelte a 3 gyerekét, mert az anyuka meghalt, a legkisebb akkor még nem volt egy éves sem, ÉS SEMMI BAJUK NEM LETT! Ugyanolyan értelmes, normális emberek, mint bárki más. Szóval aki itt nekem a hagyományos szerepekkel jön, annak csak annyit mondok, hogy ez az egész vergődés csak arra jó, hogy a másikat lealacsonyítsuk azzal, hogy valamire nem képes, mert nuni/puci van a lába között. Bullshit!
2014. máj. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szuper ötlet! Írod, hogy anyagilag is belefér, a cégtől is eljöhet szabadságra. A gyerekek is több időt töltenek az apjukkal.


Szerintem egy csodás lehetőség, hogy kipróbálja, milyen otthon lenni, gyerekekkel foglalkozni, főzni, mosni, takarítani. És kicsit pihen is a munkától, feltöltődve megy vissza.


Csillagos ötös ötlet ;)

2014. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A férjedet nem zavarja. Ha téged sem akkor nincs min gondolkodni. Sokkal jobb mintha babysitterre bíznád. De csak akkor vágj bele ha tényleg belső meggyőződésed szerint vállalod az előléptetést és mindent ami ezzel jár. Ha úgy érzed hogy nem okoz konfliktust benned az hogy emiatt kevesebb időt töltesz a családdal! Ez a lènyeg. Az hogy a férjed van otthon az nem okozhat semmilyen gondot. Emiatt ő nem lesz kevésbé férfi és te se kevésbé nő.
2014. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen rendben levőnek tűnik a dolog :) Szuper, hogy a férjed benne van :) Persze nem ismerem, nem tudhatom, hogyan állna helyt, de ha megvan benne a hajlandóság, bizonyára beletanul, ha valamiben most még nem is lenne jó. Vannak esetek, ahol a férfi, elvesztvén a feleséget, kénytelen felnevelni a kicsiket és remekül szerepel. Nincs ebben semmi különös. De persze vannak olyan személyiségű férfiak, akik vállalnák az ilyesmit és felsülnének (ahogy rossz anyák is léteznek). Neked kell tudnod, milyen a férjed és elemezned, hogy indokolt vagy indokolatlan a félelmed.
2014. máj. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Jo otlet, legalabb kipiheni magat egy kicsit.
2014. máj. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Azzal szvsz, hogy mondjuk 1, max. 2 hónapra szabira megy a férjed, amíg újrarendeződik az életetek akkora gond szerintem nincs.


De hosszútávra ne rendezkedjetek be így, mert párkapcsolati problémákat fog okozni, illetve anyagilag sem hinném, hogy logikus döntés lenne.

2014. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Megpróbálni meglehet, aztán max megunja. :D De ha így is lesz, akor még mindig tarthatjátok magatokat az eredeti tervhez.
2014. máj. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!