Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi okozza manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi okozza manapság a névválasztás körül kialakult számomra érthetetlen jelenségeket?

Figyelt kérdés
Vegyük például a házasságot: érintett férfiak miért akarjátok ráerőltetni neveteket mindenáron a feleségetekre? Érintett nők: miért vagytok képesek férjhez menni és pár hónap után elválni csak azért hogy -né legyen a nevetek? Gyermekszületés: Miért dívik egyes családokban hogy olyan nevet adnak a gyereknek hogy szegény nagyobb korában kifut a világból? Miért gondolják egyes szülők hogy gyermekük attól lesz értékesebb hogy Szabó Prudenciának hívják és nem pl. Szabó Andrea a neve? Ismétlem csak az érintettekről beszélek és elnézést kérek ha valakit a fenti néven hívnak. A teljességhez mondom, hogy férfi vagyok. Mi a véleményetek ezekről a kérdésekről?

2014. ápr. 17. 12:20
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Az kimaradt sajnos a válaszomból, hogy azok a legmeredekebbek amiket nincs bátorságom kiírni.
2014. ápr. 18. 09:35
 22/25 anonim ***** válasza:

Hát igen.. az elég nagy kitolás a gyerekkel, ha ugyan az a vezetékneve meg a keresztneve. Ezen már én is gondolkodtam... Ez nekem sem tetszik.

A Szerencsés Ajándék is elég furcsa. Nekem az Ajándék alapból nem tetszik.. Mondjuk van olyan fiú név, hogy Ajándok, az nagyon tetszik, így hangzásra, de nem adnám a gyerekemnek. Még második névnek sem...

A Dzsindzsör, Dzsásztin meg így elég béna... Ezek sem tetszenek, legalább is így nem. A Ginger elég szép, az tetszik.

De attól, hogy valaki nem Zsuzsának, Andreának, Tímeának / Bencének, Tamásnak, Gergőnek kereszteli a gyerekét, még nem biztos, hogy feltűnési viszketegsége van... Csak mondjuk jobban tetszik neki a kicsit szokatlanabb név...

4. voltam.

2014. ápr. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki olyan nevet választ a gyerekének amilyen tetszik neki. Például nézd meg a mostani ovisokat, iskolásokat. Tömegével vannak Bencék és Kristófok. Akár Bence csoportot is indíthatnának az ovikban.... Most ezek a nevek tetszenek a szülőknek. Régen Andreából volt nagyon sok. Amit mi ugyan megszoktunk, de ha jobban belegondolunk ez mindenhol férfi név, és csak nálunk számít női névnek. És tudod mit jelent az Andrea név? Azt jelenti: Férfi, szőrös, férfi szőrcsuha. Szóval a régiekbe is bele lehetne kötni. Nem ismerek olyan nőt aki a né elnevezésre hajtana. Most amúgy is a kötőjeles közös név a divat. Azok a férfiak önzőek lehetnek akik a saját teljes nevüket akarják ráerőltetni a párjukra, de ilyet se ismerek.
2014. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Nekem sem tetszenek az úgymond "divatos" nevek. Illetve azt nem rtem, miért nem látják be az emberek, hogy ha pl. minden második kislány Lili,akkor nem célszerű a saját gyerekemet is így nevezni. Most komolyan, ki szeretné, hogy a gyereke a hat Lili egyike legyen az osztályban? Ugyanezt gondolom a Jázminról és a Csengéről. Keresztfiam osztályában három Csenge van. Elég vicces, ha valaki azt gondolja, hogy a Csenge névvel kitűnik a gyereke a tömegből:-)
2014. okt. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Egyébként meg a Prudencia nevet inkább nem kommentálom:-)

Biztos van, akinek ez tetszik, de az nem én vagyok....

2014. okt. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!