Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi okozza manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi okozza manapság a névválasztás körül kialakult számomra érthetetlen jelenségeket?

Figyelt kérdés
Vegyük például a házasságot: érintett férfiak miért akarjátok ráerőltetni neveteket mindenáron a feleségetekre? Érintett nők: miért vagytok képesek férjhez menni és pár hónap után elválni csak azért hogy -né legyen a nevetek? Gyermekszületés: Miért dívik egyes családokban hogy olyan nevet adnak a gyereknek hogy szegény nagyobb korában kifut a világból? Miért gondolják egyes szülők hogy gyermekük attól lesz értékesebb hogy Szabó Prudenciának hívják és nem pl. Szabó Andrea a neve? Ismétlem csak az érintettekről beszélek és elnézést kérek ha valakit a fenti néven hívnak. A teljességhez mondom, hogy férfi vagyok. Mi a véleményetek ezekről a kérdésekről?

2014. ápr. 17. 12:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Hol irtam, hogy baromsagot beszelsz, kerdezo? Idezd kerlek. 9. voltam
2014. ápr. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Itt Van! "Érintett nők: miért vagytok képesek férjhez menni és pár hónap után elválni csak azért hogy -né legyen a nevetek?"

Ekkora baromsagot meg eletemben nem hallottam.

2014. ápr. 17. 13:44
 13/25 anonim ***** válasza:
91%
Azert van különbség aközött hogy "ekkora baromságot meg nem hallottam" ( gyengébbek kedvéért uj ez az információ a számomra es hülyeségnek tartom) illetve a "baromságot beszélsz" között (ami relatíve azt jelentene, hogy hülyének/hazugnak tartok valakit). Értő olvasas.
2014. ápr. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
13-as köszönöm a kioktatást. Én tudok olvasni, de Te nem tudsz fogalmazni, ezért nem is annyira rejtett agresszivitásodat rajtam éled ki. Remélem megkönnyebbült a lelked, ha nem vegyél igénybe más segítséget!
2014. ápr. 17. 14:41
 15/25 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es. Hogy olvashattad ki az írásomból hogy ilyen nevekre gondolok, mint Villő? Villő, nagyon gyönyörű név. Szerencsés a gyermeked, szép nevet adsz neki.
2014. ápr. 17. 14:45
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Menjünk sorba. Miért akarják ráerőltetni? Hogy minden más hímnemű lássa, hogy a nőnek már van férje és nehogy flörtölni merészeljen vele. Ezért akarja sok pasi, hogy a jegygyűrűt is hordja a nő, neki meg nem kötelező, mert hát fúj pasinak ékszer? Az olyan b*zis.


A 9essel értek egyet, ekkora marhaságot még életemben nem hallottam, hogy valaki csak a -né toldalékért házasodjon. És nem téged szóllak le kedves kérdező, hanem az említett "nőket", hogy nekik ez úgymond egy életcéljuk volt.


A gyerek nevek meg kinek mi tetszik. Pl nekem tetszik a Prudencia, mert különleges hangzása van, de nem adnám a gyerekemnek, mert szegényt halálra szekálnák. Ahogy a Villő se tetszik, nekem személy szerint, pedig van ilyen nevű ismerősöm. Szeretnék én is a gyerekemnek különlegesebb nevet adni majd, de nem olyat amitől kifut a világból, mert akinek különlegesebb neve van azt megjegyzik vagy így, vagy úgy. Volt egy halom Andrea, Judit, Zsuzsa és társai "barátom" gyerekkoromban, mégis az egyik legkülönlegesebb nevű maradt meg, Aletta. Az elején azt hittem csak át akar verni, hogy ez a neve vagy félreértettem és Alexának vagy ilyesminek hívják. De tényleg ez volt a neve, lassan 20 éve ismertem mégis emlékszem rá, ugyanúgy ahogy az egyik osztálytársam húgára. Szimonetta, pedig csak bejárt a napközibe hozzánk, mert a bátyjánál hagyott mindig valamit, szóval nem is ismertem igazán mégis megmaradt. Mindkettőt lehet becézni és úgyahogy normálisan mégis különlegesebb nevek.


Amikor én kaptam a nevem még különlegesnek számított, mert ritka volt, mára tucatnév lett belőle, de amikor kicsi voltam nagyon büszke voltam a nevemre, mert mindig mindenki megdicsérte, hogy de szép nevem van. Húgomat úgyszintén, neki még mindig nem az a nagyon elterjedt neve van, ráadásul az övét nem is lehet becézni és direkt adtak olyat a szüleim neki, nekem is olyat akartak, de nagyon tetszett nekik a nevem, így ezt kaptam, így becézhetően és a mai napig a falramászom ha elkezdenek a rokonok vagy bárki más -ka,-ke képzősen becézgetni, főleg hogy nem nőttem kicsire, 180 centi fölött vagyok lányként és kislány se vagyok már, de mégse kérhetem ki magamnak, mert megbántanám őket. A szüleim is utálták, hogy ők is 40-50 évesen még -ka,-ke képzősen szerepeltek a családban és ehhez a kicsinyítéshez gyakran társult az "én vagyok az öregebb, ezért jobban tudom" mentalitás, még akkor is ha nem a tisztelt rokonnak volt igaza. Olyan mit tudhatsz te, kis nyikhaj.


És a nem becézhető azt jelenti, hogy vagy alapból -ka,-ke végződése van vagy képtelenség mögé rakni, viszont csak két szótagú így az ember nem akarja önkéntelenül rövidíteni, tehát teljesen jól használható név.


A megszokott nevekkel pont ez a baj pl, ezerféle módon becézhető, úgyis ahogy a viselője nem szereti, sőt utálja. Gyerekkori legjobb barátom Sándor de csak a Sanyit viseli el, a Sanya, Saci, Saca, Sanyika, Sanyci és társaitól kifut a világból de mindig mindenki becézni próbálja és nem értik meg, hogy a Sanyi tökéletes megfelel neki és netovább. Még a tágabb családi köre sem, pedig már kérte szépen, csúnyán, mindenhogy. Azóta beletörődött, hogy a családi rendezvényeken ő már csak Sanyika vagy Sacácska marad 25 évesen, felelősségteljes állással és lassan házasemberként.


24 N

2014. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat 16-os. Egyetértek Veled amit írtál nem fedi mindenben az én véleményemet, de ez az oldal arra való hogy mindenki elmondja a sajátját. Nekem két kereszt nevem van és nem azt használom, amit gyerekkoromban a szüleim elképzeltek. Még egyszer köszönöm a kommentedet. Szép napot!
2014. ápr. 17. 16:44
 18/25 anonim ***** válasza:

"Vegyük például a házasságot: érintett férfiak miért akarjátok ráerőltetni neveteket mindenáron a feleségetekre? Érintett nők: miért vagytok képesek férjhez menni és pár hónap után elválni csak azért hogy -né legyen a nevetek?"


A férjem nem akarta rám erőltetni. Bár annyit elmondott hogy jól esne neki ha valamilyen formában felvenném, de azt is elfogadja, ha nem akarom, mivel nekem kell élnem vele életem végéig.

Saját döntés volt, illetve nekem alap, hogy valamilyen formában felveszem a férjem nevét. Már amikor együtt jártunk, akkor próbálgattam:) A -né t kizártam. Kiráz tőle a hideg. Nekem öreges és nem tetszik. (bocsánat az idősebbektől) Olyan hangzása van mintha a férjemnek én csak egy kinövése lennék...főleg az xyné forma.

Én amúgy a kötőjeles verzió mellett döntöttem több okból is: tetszett a férjem vezetékneve, jól illett az enyémhez, és így az egész nevem jobban tetszik /mert egyébként a nevem egészben túl rövid, tucat vezetéknévvel...így különlegesebb:)

Ha ez nem létezne, akkor csak simán az ő vezetéknevét vettem volna fel az én keresztnevem mellé.


Azzal még nem találkoztam, hogy valaki csak a né kedvéért ment volna férjhez. Nem is hallottam még ilyesmiről, úgyhogy ezzel abszolút újat mondtál:) erre csak azt tudom mondani, hogy szánalmas aki ezért megy férjhez.


"Gyermekszületés: Miért dívik egyes családokban hogy olyan nevet adnak a gyereknek hogy szegény nagyobb korában kifut a világból? Miért gondolják egyes szülők hogy gyermekük attól lesz értékesebb hogy Szabó Prudenciának hívják és nem pl. Szabó Andrea a neve?"


Valóban vannak durva nevek, én is hallottam már egy kettőt...pl nálam már a magyarosított amcsinevek is kiverték a biztosítékot, mint pl Dzsenifer, Vanessza, Kevin, Lüszi és hasonlók...szóval én már itt kiakadtam...Leokádiáról és a többiről meg nem is beszélve...de ez nem a szülők hibája. Nekik ezek a nevek tetszenek. Ez azok hibája akik engedélyezik az ilyen nevek anyakönyvezhetőségét....

A szülők tényleg csak abban hibásak, hogy nekik tetszenek ezek a különleges, erőltetett nevek. Amúgy meg valamilyen szinten minden szülő különlegesnek érzi a saját gyerekét, ezért van aki szokatlanabb nevet választ.

2014. ápr. 18. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, a 4. vagyok.

Akkor milyen nevekre gondoltál? Mondj párat!

Mert pl a Dzsenifer, Dzsindzsör szerintem is csúnya, de mostanában nem hallottam ilyet. Milyen nevekre gondolsz?


Még egyszer leírom. Mindenki nézzen körbe, mielőtt valamilyen nevet hoz fel példának. A Leokádia nevet nem anyakönyveztetheti magyarországon magyar ember. Nincs benne a listában.

A kisebbségekre nem vonatkoznak a magyar névadási törvények. Ugyanúgy, ha az egyik szülő külföldi, adhatják az országuknak megfelelő nevet. Ezért létezhet Szabó Bastian, egy német anyuka révén.. Például. De két magyar szülő nem adhatja ezt a nevet.

Aláírom, tényleg vannak elég meredek nevek, amiket én sohasem adnék a gyerekemnek. De ezek megtalálhatók a "régi " nevek között is.. Sőt.

2014. ápr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es. Mint látod előre elnézést kértem azoktól, akiket esetleg érint a kérdésem. Igen hasonló nevekre gondoltam mint amiket Te is említesz. Ezen kívül én vezeték és kereszt kombinációjára s fel akartam hívni a figyelmet. Kicsit félve írom le, nem akarván senkit újfent megbántani, a környezetemben van Szerencsés Ajándék, Tamás Tamás igen a vezeték és keresztneve is Tamás valamint nincs második keresztneve. Van még kettő, de azok annyira egyediek, hogy nem merem leírni. Még egyszer mondom, Véletlenül sem a Te általad választott névre és a hozzá hasonlókra gondoltam. További szép napot.
2014. ápr. 18. 09:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!