Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek mi okozza manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi okozza manapság a névválasztás körül kialakult számomra érthetetlen jelenségeket?

Figyelt kérdés
Vegyük például a házasságot: érintett férfiak miért akarjátok ráerőltetni neveteket mindenáron a feleségetekre? Érintett nők: miért vagytok képesek férjhez menni és pár hónap után elválni csak azért hogy -né legyen a nevetek? Gyermekszületés: Miért dívik egyes családokban hogy olyan nevet adnak a gyereknek hogy szegény nagyobb korában kifut a világból? Miért gondolják egyes szülők hogy gyermekük attól lesz értékesebb hogy Szabó Prudenciának hívják és nem pl. Szabó Andrea a neve? Ismétlem csak az érintettekről beszélek és elnézést kérek ha valakit a fenti néven hívnak. A teljességhez mondom, hogy férfi vagyok. Mi a véleményetek ezekről a kérdésekről?

2014. ápr. 17. 12:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

fogalmam sincs, honna veszed ezeket, gyanítom, rossz emberek közt mozogsz.

Nekem egyetlen ismerősöm sincs, aki pár hónapra ment férjhez, egy férfit sem ismerek, aki ráerőltette a nevét a nőre.

És sokan azért akarnak különleges nevet a gyereküknek, mert nekik az tetszik. Nem a te ízlésednek kell, hogy megfeleljenek...

2014. ápr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%
Ezek számomra is érthetetlenek :) De nem vagyunk egyformák, vannak ilyen emberek is. Így izgalmas és változatos az élet :)
2014. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
38%

Szeretnék először is elnézést kérni, de engem is érdekelnének ezek. De legfőképp az, hogy a gyereknek miért akar sok szülő direkt olyan nevet adni, ami nem becézhető, utána meg kifacsarják a gyerek nevét a becézésekkel?


A kérdésedre is válaszolva szerintem különlegesebbnek érzik a "Prudenciát" az átlagos "Andreától". És ugye ezáltal a gyereket is jobbnak látják. Legalábbis szerintem. Az meg már más kérdés, hogy inkább csak kinevetik szegényt :(

2014. ápr. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%

Azért azt a nevet adom a gyerekemnek, mert nekem az tetszik. Sem engem nem kérdezett meg anyukám, tetszik-e majd a nevem, sem őt az ő anyja. Ez van. Mindenkinek ott a lehetősége, hogy megváltoztassa, ha nem tetszik.

Ez meg valami orbitális hülyeség, hogy azért adunk ilyen neveket, hogy majd ettől legyenek különlegesek. Én ugyanúgy el tudom hinni, hogy Nagy Aranka Nobel díjat kap, mint Nagy Villő. De inkább adnám a gyerekemnek a Villőt, mint az Arankát, mert jobban tetszik.


A másik részhez nem tudok hozzászólni.

2014. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%

Hú, ebből megint nagy vita lesz, bár tudom, hogy nem ez a cél :)

Én nő vagyok, és xné yz a nevem.

A férjem soha nem erőltette rám a nevét, én választottam. Azért mert tetszett ez a forma és a férjemnek ráadásul nagyon szép, ritka neve van. Tetszett.

A házasságkötésnél ott lehet gond, ha a férj még a régi hagyományos rendszer szerint szeretné, ha a felesége felvenné a nevét, az asszonyka viszont már modernebb, és ő bizony maradna a "saját személyiségénél" (én meg ezt nem értem, de mindegy). Úgyhogy erre nem tudok értelmes választ adni neked. Én a -né-s verzió mellett vagyok, de mindenki úgy veszi fel a saját nevét (vagy nem veszi fel), ahogy akarja, ha értelmes indoka van rá.

A gyereket én sem értem. Nem különleges nevek vannak, hanem némelyik egyenesen szánalmas. És bocsánat, de tényleg ezt gondolom a Nintendókról, és még hadd ne soroljam. Az én gyerekem egyébként Mikike lesz, ha fiú lesz (Mikrofon), ha lány, akkor meg Mónika (Monitor).

2014. ápr. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
utolsó vagyok, mondjuk az igaz, hogy személyes környezetemben egyik általad felsorolt esettel sem találkoztam még.
2014. ápr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
3%
Ó, nézzetek már körbe... A Nindendot, Mikrofont magyar ember, Magyarországon nem tudja anyakönyveztetni! Ilyen neveket csak a cigányok tudnak, de hát ők meg nem magyarok.
2014. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Lehet az én környezetem ilyen különc bár egy átlagos magyar város. De igen, közvetlenül ismerem mindhárom példám alanyait. Van amelyikből nem is egyet. Volt hogy majdnem elmaradt az esküvő mert a menyasszony a leány nevét akarta megtartani a férjjelölt pedig mindenáron ragaszkodott hogy vegye fel az ő nevét. Végül kiegyeztek az x-né xy formában.

Lányom jelenlegi és volt barátnői között kettő is van, aki ilyen gyorsan elvált, és igen büszkén hangoztatják, hogy nekik csak az kellet hogy -né legyenek. A Prudencia szintén nem légből kapott. Legalább lenne a példánál maradva Prudencia Andrea, hogy nagyobb korában eldönthesse, melyiket akarja használni. Aki azt mondja hogy majd szabadon megváltoztathatja, igen felnőtt korában. Addig csak szülői engedéllyel. Gondolom nem azért adta ezt a nevet, hogy pár év múlva hozzájáruljon a változtatáshoz.

2014. ápr. 17. 12:53
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

"Vegyük például a házasságot: érintett férfiak miért akarjátok ráerőltetni neveteket mindenáron a feleségetekre? "

Gondolom szeretne jelezni az osszetartozast, azt, hogy a no mar az "Ove".


"Érintett nők: miért vagytok képesek férjhez menni és pár hónap után elválni csak azért hogy -né legyen a nevetek?"

Ekkora baromsagot meg eletemben nem hallottam.


"Gyermekszületés: Miért dívik egyes családokban hogy olyan nevet adnak a gyereknek hogy szegény nagyobb korában kifut a világból?"

Kerdes, hogy mitol fut ki? Lehet hogy pl Erzsebet a neve - ez nem egy vilagtol elrugaszkodott nev, de en biztos megorulnek, ha ez lenne a nevem. (Erzsebetet helyettesithetjuk kb barmivel, mindig van olyan, ami nem tetszik valakinek es ehhez nem kell kulonleges nevnek lennie)



" Miért gondolják egyes szülők hogy gyermekük attól lesz értékesebb hogy Szabó Prudenciának hívják és nem pl. Szabó Andrea a neve?"

Nem hinnem, hogy ertekesebbnek gondoljak, max kulonlegesnek. Szabo Andrea szerintem van parszaz, ellenben Szabo Prudencia nem valoszinu, hogy egy tucatnal tobb lenne, ha egyaltalan van annyi Az ember altalaban ki szeretne tunni, nem besimulni, mint a birkak, ezert is valaszt olyan nevet, ami ritkabb, nem minden masodik gyereket hivnak ugy. Ezen kivul neked lehet, hogy az Andrea tetszik, neki meg a Prudencia. Az o dolga.


A ket nev pedig sok esetben jelentessel bir, vagy tisztelet jele. A majd valaszt logikat en sem ertem, ha leel valaki x evet mint Zsuzsa. az valoszinuleg nem fog egyik naprol a masikra Kata lenni

2014. ápr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9-es többek között azt is mondod baromságot beszélek. 55 éves vagyok, lehet többet tapasztaltam már mint Te.
2014. ápr. 17. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!