Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi ilyenkor a helyes? Mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ilyenkor a helyes? Mit tennél, ha ilyen helyzetbe kerülnél?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy komoly kapcsolatban élsz(több éves) vagy házas vagy. Tegyük fel, hogy nagyon szereted a párodat, s bár ha néha vannak konfliktusok, hullámvölgyek boldog vagy vele, viszont a nagy szerelem már elmúlt iránta. Tegyük fel, hogy a munkahelyeden összebarátkozol X emberrel,s szépen lassan arra leszel figyelmes, hogy vonzódsz hozzá, szeretsz vele beszélgetni és egyre jobban foglalkoztat. Senki nem tudja, még talán magadnak sem akarod bevallani, nem keresed folyton a társaságát, de gyakran gondolsz rá és érzed, hogy X-nek sem vagy közömbös. Mit tennél? Egyedül gyötrődnél? Elmondanád a párodnak, hogy szerelmes vagy másba? Otthagynád a munkahelyed?Otthagynád a párod?Vagy ez csak döntés kérdése és a "kémia" játéka? Hagynád, hogy magával vigyen vagy elfolytanád csendben, magadban?

2014. ápr. 11. 21:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
59%

ha tudom, hogy nem kell a párom, nyitnék a kollega felé és amikor már az biztos, szakítanék a párommal.


de ha kell a párom, nem kellene a kolléga.


nálam ilyen nincs, hogy szeretem a párom, de izgulok a kollégára, vagy hasonló.

2014. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem az élet rendje, hogy a "nagy" kezdeti "szerelem" elmúlik, mármint a rózaszín ködös, pilangós időszak. Ezzel nincs baj.

Olyan értelemben viszont nem múlik el a nagy szerelem jó esetben, hogy az ember továbbra is mély érzéseket táplál a párja iránt, talán egyre mélyebbeket, vonzódik hozzá fizikálisan és lelkileg egyaránt, nem csak az anyagiak és a megszokás köti össze őket.


Ha nálad az utóbbi is elmúlt, ott gondok vannak a kapcsolattal, nem jó irányba halad. Ilyenkor normális, hogy vannak megingások, mert az ember figyelemre, szeretetre, odaadásra vágyik.


Elsősorban szerintem a pároddal kellene beszélni a kapcsolatotokról, és nem élből azzal indítani, hogy vonzódsz valaki máshoz. Hátha tudtok még javítani ezen...viszont ha rögtön azzal kezded, hogy másba vagy belezúgva, az egy komoly pofon lehet a párodnak is, és utána nehezebb a kapcsolatért küzdeni vagy tenni.

2014. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
92%

Elsőnek: Ezzel véded magad, amikor megcsalod a párodat?

Hogy nálad nincs olyan, hogy nem tudod? :D


A második hsszel sok mindenben egyet értek. A szerelem/vonzódás elmúlik. Én nem dobnék egy biztos kapcsolatot, akit szeretek is egy bizonytalanért pusztán, mert csak épp nem közömbös egy illető, vagy mert épp a párommal gondok vannak stb.

Ha gondjaitok van beszéljétek meg, ha meg nincs, akkor szerintem maradj a párod mellett, ne is mondj erről a dologról se semmit se neki.

Ja, és a szerelem ugyan elmúlik mindenkinél, de fel lehet eleveníteni. Ha X kollégáddal is elmúlik, akkor megint tovább lépsz egy másik vkire?

2014. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Én úgy gondolom, hogy ha tényleg nem szereted már a párod, és el tudod képzelni a másikkal a jövődet, akkor én lépnék. Persze természetes, hogy elmúlik a nagy szerelem, de én hiszek benne, és látok is rá példát, hogy lehet élni életünk végéig szerelemben. /persze ebben benne van az is, hogy hiszek az ilyen romantikus dolgokban :) / És szerintem ha elmúlik a szerelem, lehet élni szépen, szeretetben, de csak ideig-óráig.

Én a helyedben mindkét féllel őszintén beszélnék, mindent elmondanék, és ennek tükrében döntenék.

2014. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
75%
Sejtem mit érzel...sőt megértelek. Azt tanácsolom, hogy mérlegelj. Ér-e annyit, hogy felrugd miatta a kapcsolatod. Ha úgy érzed igen, akkor lépj! Addig amíg nem késő, és nincs gyerek, mert akkor már nem játék. Ha a kolléga jár a fejedben, akkor valami gond van, de nem veled, csak a jelenlegi kapcsolatoddal. Túl rövid az élet ahhoz, hogy ne legyél igazán boldog! Mert csak az a fontos. És a mostani párod sem érdemli meg, hogy csak "vegetálj" mellette. Sok sikert, légy bátor!
2014. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
72%
Én pont ebben a helyzetben vagyok, kérdező. A feleségem még mindig bájos és csinos, jól főz és jó a humora, szeretem... nem tudom, mi ütött belém, a kémia vagy mi a szösz, de a kolléganőmmel beütött a szikra. Megint tininek éreztem magam meló közben, majd hazamegyek és vár a megértő feleségem és 3 tündéri gyerekem. Piszok nehéz... elmondtam a feleségemnek. Fájt neki, de nem támadott és nem haragudott. Sosem hagyom el, mert tényleg szeretem, és a gyerekek miatt sem. Minden nap egy őrület, mert a kolléganő közben elmondta, őrülten szeret, de nem akar belerondítani a házasságomba, nem is engedne közel magához. Majd elmúlik... több mint két éve ezt remélem.
2014. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
24%

Ezekre a sorokra egy-két hszes nem figyelt?

"Tegyük fel, hogy nagyon szereted a párodat, s bár ha néha vannak konfliktusok, hullámvölgyek boldog vagy vele,"

2014. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
26%

Na pont az ilyen nők nem szabad megnősülni!

Állandóan a megcsaláson jár az eszük.


"Tegyük fel, hogy nagyon szereted a párodat"

Még szerencse, hogy szereted! Mi lenne, ha nem szeretnéd???

2014. ápr. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Ugyanez nálam is a helyzet....nem tudom, hogy mi legyen, de nagyon nehéz így...
2014. ápr. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
92%
Nem mondanam el a ferjemnek, mert nem akarom megbantani. De elkezdenem kerulni a kollegat, es nem engednem magamban kialakulni az erzeseket. A ferjem mindenkinel tobbet jelent nekem, es ha szerelem nincs is (en szerelmes vagyok bele egyebkent), nem teszem kockara a jol mukodo hazassagunkat percnyi hamis oromokert. Huseges maradok hozza es az energiaim inkabb a sajat kapcsolatunk erositesere forditom.
2014. ápr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!