Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Erre rámehet a házasságunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre rámehet a házasságunk igaz? Ő nagyon akar gyereket, én pedig legalább annyira nem.

Figyelt kérdés

Megbeszéltük, nem egyszer, hogy 1 gyerek és nem több. Már 3 éves a gyermekünk és egyre többet kerül szóba egy újabb baba. Kérdezik az ismerősök, rokonok. Én pedig tudom, hogy nem akarok még egyet, semmi kétségem nincs. De ő pedig tudja hogy akar még.

Én elmondom neki az érzéseim, mindig. De ő annyit mond: "úgy is meggondolod magad" és csak mosolyog.

Még van 1 évem, mert abban egyetértünk, hogy vissza akarok menni dolgozni. De nagyon félek, ha letelik az egy év, akkor a házasságunknak vége.

Egyre többet kattog ezen az agyam. Nagyon szeretem őt, de nem tudok még egy gyermeket vállalni.


2014. ápr. 10. 10:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
64%

De mi a gond? A férjed nem erőszakoskodik a második gyerekkel, csak azt mondta, hogy majd meggondolod magad. És?

Éljetek boldogan, élvezzétek az életet!

Honnan tudod te most előre, hogy 3 vagy 5 vagy 10 év múlva nem fogod magad meggondolni??

Tudod, hányan mondták, hogy nekik nem lesz több gyerekük, aztán amikor kicsit idősebbek lettek, akkor meg bármit megtettek volna, hogy összejöjjön még egy baba, amíg lehet.

2014. ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezekkel az egészségügyi gondokkal nem is nagyon ajánlott a terhesség.A férjed erre nem gondol?
2014. ápr. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyobb a gond, mint amit eredetileg leírtál. A többiek már írták, nem a babán van itt a hangsúly, nagyobb gondok vannak köztetek.


Miért rettegsz ennyire a terhességtől és / vagy a második gyerektől?


Van-e köztetek egy olyan felállás, hogy a férjed dominál a döntésekben, s a Te igényeid nem számítanak?


Milyen gond van köztetek, amit a Te lelked úgy szeretne kezelni, hogy az ő nagy kívánságának (még egy gyerek és/vagy szex) ellenáll? Más szóval lehet, hogy olyan szinten nem tudod magad kifejezni felé, hogy az az egyetlen fegyvered vele szemben, hogy megtagadod magad tőle?

2014. ápr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Köttesd el magad kérdező
2014. ápr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Remélem.
2014. ápr. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Én megértem a kérdezőt. Nekem is ráment egy hosszú kapcsolatom arra, hogy bár megbeszéltük hogy nem akarunk gyereket, a párom egyre gyakrabban hozta fel hogy szülnöm kéne, és a végén kidobott azzal, hogy azt hitte meg fogom gondolni magam, de látja hogy nem, és így nincs jövőnk. A helyedben nekem is elmenne a kedvem a szextől, már eleve azért, hogy ennyire szarba se veszi amit te szeretnél. Nem értek egyet azokkal a hozzászólókkal, akik szerint miattad és a szexmegvonás miatt megy majd tönkre a kapcsolat, az idióta férjed teszi tönkre ezzel az önző, hülye viselkedéssel, a te védekezésed és paranoiád sajnos jogos. Ne vállalj csak azért még egy gyereket, mert ő akar, mert abból sokkal súlyosabb problémák származhatnak a későbbiekben. Ha nem érti meg, hogy ez így nem pálya, akkor váljatok el, mindenkinek jobb lesz úgy.
2014. ápr. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
32%

Szedj fogamzásgátlót, és a ciklusod utolsó pár napjában Aviva tornázz a fogamzást gátló gyakorlatokkal, és nem fog tudni teherbe ejteni. Ha gyógyszert nem akarsz szedni, az Aviva torna akkor is jó terhességmegelőzésre, és aztán szúrkálhatja a gumit gombostűvel, akkor sem lesz gyerek.


Én iztos leírnám, hogy miért nem akarok több gyereket. Őszintén, minden aggályomat belevéve, és beleírnám azt is, hogy amiatt, hogy attól félsz, hogy össsze akar hozni egy gyereket, már a szextől is félsz. Ő belemnt annó, hogy csak egy gyerek, tartsa magát ehhez. Mindezt kedvesen, és hosszan írnám le, kitérve minden lényeges dologra, ami ezzel kapcsolatos, és hogy ez nem fog megváltozni, mer emberileg lehetetlent kér tőled.


Azért írnám mindezt le írásban, mert szóban mondhatja, hogy hát azt csakúgy mondtad, és majd úgyis meggondolod magad. ilyen helyzetekben rögtön lehetne mondani, hogy olvassa el a levelet még egyszer, még mindig ez az, ami érvényes.


Egyébként Pál Ferenc azt mondja, hogy egy kapcsolat három szereplős, van a férfi, a nő, meg van a kapcsolat. és sokszor van olyan helyzet, ami nem jó a férfinak, vagy a nőnek (vagy akár egyiknek sem) , de jó a kapcsolatnak.


Nektek azt kell átgondolni, hogy melyikőtöknek fontosabb a kapcsolat, mint az, hogy legyen, vagy ne legyen gyerek. Ha a férjednek a második gyerek fontosabb, és arról egyáltalán nem tud lemondani azért, hogy veled és a gyereketekkel maradjon, vagy neked fontosabb, hogy ne legyen 2. gyereked, mint az, hogy együtt maradjatok? Ez egy súlyos, és nehéz kérdés, de valakinek itt valamiről le kell mondania. Deezeket mindenképpen le kell ülni megbeszélni, mert magától nem fog a helyzet megoldódni, hacsak addig teherbe nem esel, mert írod, hogy elvetetni nem akarnád.

2014. ápr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, bocs, Aviva torna mellett ne szedj fogamzásgátlót, hormon tartalmú készítmények szedése mellett nem szabad tornázni, szóval csak annyi, hogy tornázz:)
2014. ápr. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Lehetőségnek ott van még a spirál, nem nem a hagyományos, hanem a hormontartalmú, pl. Mirena ami még a gyógyszernél is nagyobb védelmet ad a nem kívánt terhesség elkerülésére. Vagy ott van a hüvelygyűrű is.
2014. ápr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Ne biztassátok a gyógyszer szedésre! Leírta, hogy komoly egészségügyi problémái vannak. Nem kellene még fokozni. Inkább beszélje meg alaposan a férjével és neki hozza fel az indokait. A lekötés nem jó ötlet. Végleges és visszavonhatatlan. Hozhat még meglepetést a jövő.
2014. ápr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!