Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működik/működhet ilyen anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működik/működhet ilyen anyagi alapokon egy házasság, család? Ésszerű, vagy kiábrándító?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nincs teljesen közös kassza, meg "ami az enyém az a tiéd is", hanem megegyeznek a felek, hogy egy bizonyos összeget a keresetükből "bedobnak a közösbe" és abból veszik a közös dolgokat, élelmet, bútort, gyereknek játékot, cuccokat stb... viszont ott marad a másik rész, ami csak az egyik, illetve a másik félé, azt csinál vele, amit akar, és nem lehet egymás szemére hányni, hogy "bezzeg én itt kuporgatok, míg te elvered a pénzünket".

Lehet, hogy buta kérdés, de remélem átment a lényeg! (Egyébként jelenleg nem vagyok érintett a témában, 22 éves nő vagyok, csak elgondolkodtam)

Köszi a válaszokat előre is!


2014. márc. 25. 16:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
45%
nekem nagyon nem tetszik nem tudnék így élni. nálunk minden közös, mégsincs soha vita abból, hogy "szórod a pénzünket a fölösleges hobbidra" , mert mindkettőnknek hasonló a pénzügyi kultúrája. és ahogy sok minden másban, ebben sem árt, ha a pár két tagja hasonló gondolkodású, akkor működni fog közösen. ezen a területen, hogy pénzügyek lehet trükközni, külön kasszázni, de az a különböző hozzáállásoknak csak eltakarása, ugyanúgy kibukhatnak a problémák később. ha nem bukik ki semmi, akkor a közös kassza is működne... és igen, kiábrándító. van még bármi a világon, amit nem gazdasági önzésből teszünk? inkább válnék el és fosszanak ki 100X mint hogy így éljem le életem minden napját hogy nem bízok még a számomra legfontosabbakban sem 100%ig, mert ez így nem élet!
2014. márc. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, igencsak meglepődtem, nem gondoltam, hogy ennyien "működnek" így!!
2014. márc. 26. 18:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!