Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Működik/működhet ilyen anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működik/működhet ilyen anyagi alapokon egy házasság, család? Ésszerű, vagy kiábrándító?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nincs teljesen közös kassza, meg "ami az enyém az a tiéd is", hanem megegyeznek a felek, hogy egy bizonyos összeget a keresetükből "bedobnak a közösbe" és abból veszik a közös dolgokat, élelmet, bútort, gyereknek játékot, cuccokat stb... viszont ott marad a másik rész, ami csak az egyik, illetve a másik félé, azt csinál vele, amit akar, és nem lehet egymás szemére hányni, hogy "bezzeg én itt kuporgatok, míg te elvered a pénzünket".

Lehet, hogy buta kérdés, de remélem átment a lényeg! (Egyébként jelenleg nem vagyok érintett a témában, 22 éves nő vagyok, csak elgondolkodtam)

Köszi a válaszokat előre is!


2014. márc. 25. 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Nekem nem tetszik, ez a fajta közös kassza. Nem jelenti azt, hogy másoknál nem működik, nekem nem szimpatikus. Attól függ egyébként, ha valaki keres 150-et, a párja 300-at, és ugyanúgy mindenki 120-at dob be, az nem fair. Akkor legyen arányos.
2014. márc. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

A szüleim így csinálják huszonegynéhány éve, és náluk működik.


Mondjuk nekem mindig természetes volt, hogy anyukám és apukám együtt veszik ki a részüket a háztartásból, és anyu előbb köpné le magát, minthogy eltartassa magát valakivel.

2014. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Nálunk így működik , nincs ezzel semmi baj.

Ez is egyfajta tisztelet a másik felé hogy nem letartatni akarom magam vele.

Az meg hogy ha az egyik fél többet keres fizessen többet a költségekbe....miért is?

2014. márc. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem ment, mert olyan kellemetlen volt pl hogyha vettük valamit, akkor ez mehet-e közös kasszára, vagy inkább az enyém, mert én többet használom. Minden hónapban elszámoltunk, de volt valami vita mindig, amivel nem értettünk egyet.

Megelégeltük, és már már minden közös, nincs olyan, hogy enyém, tiéd, hanem a miénk van. Egy célért dolgozunk!

A párom 3x annyit keres, mint én, szóval akár vehetnénk úgyis, hogy én használom ki őt, de én ezt nem így érzem, és ő sem. Fiatalok vagyunk, a lakásunk megvan, és most családi házra gyűjtünk, közös a célunk, egyet akarunk. Nekünk így élni könnyebb!

2014. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%
nálunk is külön kasszán vagyunk..nagyon jól műkődik...felesbe megy minden a maradékkal mindenki azt csinál amit akar..nálunk én keresem a kevesebbet és nem értem miért kellene annak többet beleadni aki többet keres!?? Azért mert többet keres attól még miért kellene lehúzni? :D a külön kasszának pont az a lényege,hogy felesbe minden.
2014. márc. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nem jön be. Számomra elképzelhetetlen. De hugomék így élnek...s bár nem mondom, hogy nincsenek viták a pénz miatt...azért működik a dolog.
2014. márc. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Eleinte működhet mi is ezt csináljuk, de ha már lesz gyerek nem fog működni, vagy ha nem is mondjátok ki, eltolódnak a határok.Mondok egy példát: a gyerek dolgai a közös kasszából mennek. de te akarsz neki venni valamit ami a párod szerint hülyeség. Akkor azt megveszed a te pénzedből??? vagy tükör. A pasiknak nem fontos az egészalakos tükör tapasztalataim szerint. Akkor megveszed a saját pénzedből, és ő nem nézhet bele? Na szóval ez csak elvben tud működni, gyakorlatban úgyis összemosódnak a dolgok, érted...
2014. márc. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
Nálunk épp ez a szitu, közel 10 éve, és tökéletesen működik gyerek mellett is. Már többször is leírtam ezen az oldalon. Eszünkbe sem jutott még, hogy váltsunk. A kapcsolatunk egyáltalán nem szól az anyagiakról, a közös dolgok gond nélkül fizetve vannak, a maradék összeg mindenkinek a saját dolga. Persze ehhez kell két olyan fizetés, ami mellett már lehet saját maradékkal számolni, és nem kevesebb az egyik fél fizuja, mint amit a közösbe kéne adni. Másképp nem megy. Nyilván ha nálunk lenne valami gáz, munkanélküliség, akármi, akkor is megoldanánk, nem lenne az, hogy az egyikünk nem eszik x ideig, amíg újra munkába nem áll. De vannak tartalékaink is ilyen helyzetekre, hogy ne vágjon földhöz néhány hónap munkanélküliség esetleg. De amíg nem szorulunk rá az ilyen fajta közös kasszára, addig nem is fogunk váltani.
2014. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amígy csak élettársak voltunk, addig a párommal felztünk mindent, fele-fele lakbér, rezsi. a többivel mindenki maga rendelkezett. amióta házasok vagyunk és úton a baba, azóta ugyannyit teszünk a közös kasszába (a párom valamivel többet keres nálam, de nem lényegesen). A közösbe adott pénz mindkettőnknél kb. a fizetésünk bő háromnegyede, éppen annyi marad mindkettőnknek, hogy pl. abból vegyünk reggelit a munkahelyen, a férjem ebből jár focizni, én meg a barátnőkkel pár havonta sütizni. Tehát nem nagy összeg marad sajét használatra,de szerintem kell, hogy legyen egy kis saját pénz is.

A férjem nekem adja le a részét, amikor megkapja a fiozetését, én az ő részéből kifizetem a lakbért és rezsit (ez pont ennyire elég), az én ugyanekkora részemből bevásárolok, a maradékot pedig valutára váltom és a baba részére félreteszem.

Valószínű, hogy ez a rendszer változni fog amikor itt lesz a gyerek is, bár lehet, hogy ez annyira jól fog működni akkor is, hogy így marad.

Nálunk ezt közös kasszának hívjuk, mert azt a kevés összeget, amit mindenki meghagy magának, már hülyeség lenne elvenni a másiktól.

2014. márc. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi így csináljuk, de hozzátenném, hogy a fizetés 90%-a megy bele a közösbe, tehát majdnem az egész, és csak minimális "zsebpénz" marad a saját számlánkon.
2014. márc. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!