Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek elcsesztem ezzel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elcsesztem ezzel, hogy hoztam haza sört? Többi lent.

Figyelt kérdés
Férjemmel mikor megismerkedtünk eléggé sokat ivott. Tudom ezt mindenki máshogyan ítéli meg. Nála az volt, hogy minden nap meló után hazament, át a boltba 2-3 sört megivott. Hetente-kéthetente meg volt hogy többet, olyankor eléggé látszott rajta. Ekkor még nem éltünk együtt, sokszor nem is tudtam, hogy ez rendszeres nála, mert ugye nem mindig voltam ott. Aztán mikor erre rájöttem megbeszéltük, hogy ez így nekem nem oké. Összeköltöztünk, nem is ivott csak ha esetleg mentünk valamerre. Tegnap bevásároltam a boltba és megkívántam nagyon a citromos sört. Mivel babát várok nem is ihatok alkoholt ezért vettem magamnak egy doboz alkoholmentes sört, meg neki egy doboz simát. Tudja, hogy utálom a rendszeres hétközbe piálást, itthon se tartunk piát max néha 2-3 havonta veszünk valami finom bort azt eliszogatjuk és annyi. NEm is ez a lényeg, hanem hogy ma mondja nekem hogy van egy kis meglepi a hűtőbe. Azt hittem valami joghurtot vett, erre bent a hűtőbe 2 doboz sör. Félek nehogy megint rendszert csináljon belőle, nem gondoltam ha veszek, akkor ma már neki is az lesz az első, hogy ő is venni fog. Régen volt hogy a szemetes aljába találtam bedugva sörös dobozt, akkor azt mondta csak főzött itthon és megkívánta, azóta nem gondolnám, hogy iszik, de lehet kár volt hazaállítani tegnap vele. Vagy én drámázom túl?
2014. márc. 20. 13:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Igazából akinek a szervezete naponta kívánja az alkoholt,az már függő.Írtad,hogy a párod régebben sokat ivott.Szerintem most csak annyival jobb a helyzet,hogy iszik ugyan,de kevesebbet.Viszont ez még mindig bőven a függőség kategória,hiszen annyira kívánja,hogy ha előtte van a lehetőség,hát kapva kap az alkalmon.Jól példázza ezt,hogy amint meglepted,máris vérszemet kapott.Nem szeretnék vészmadárkodni,de van tapasztalatom sajnos a dologban,és ha nem keményítesz be most,a helyzet ismét el fog fajulni.
2014. márc. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
Ülj le, beszélj vele erről, ha megérti és MEGPRÓBÁLJA teljesíteni a kérésed akkor próbálj meg (még)kedvesebb és megértőbb lenni vele, állj mellette, figyelj oda rá, ha látod rajta, hogy epekedik az (alkohol) sör után próbáld meg elvonni a figyelmét valamivel. (Szerintem a ti esetetekben a kisbaba egy megfelelő téma). Ha ez nem működne ülj le vele újra, de már határozottabban, és oszd meg vele, hogy neked ez áldott állapotban nem tesz jót, hogy még érte (párod) is aggódnod kell, a közös életetek miatt, hiszen ez a pár sör akár át is csaphat pár sör+borra vagy akár valami nagyobb alkoholtartalommal bíró itallá is, és nem szeretnéd, ha a gyermeketek ebben nőne fel (és persze, hogy te sem szeretnél ebben, így élni)! Ha végképp ez sem használ, menj el a szüleihez vagy valamelyik közeli, jó barátjához és beszélj velük, hogy valahogyan hassanak rá, és néznék valamilyen "klubbot", társaságot neki, ahol hasonló problémákkal küzdenek, de ezt én már csak végszükség esetében tenném! Lehet, ha megosztanád vele kételyeid, és félelmeid változtatna rajta, vagy elmagyarázná, hogy miért kerültek a sörök a hűtőtökbe!
2014. márc. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:

#22-es kiegészítése:

Ha egyszer le tudott mondani az alkoholról, most is sikerülhet, nagy akaraterővel plusz segítséggel! Lehet, ha ott és akkor kértek mellé segítséget nem merült volna fel ez a probléma! Sok emberen segítettek már így, egy próbát megér (természetesen akkor, ha folytatja a sörikézést)

2014. márc. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

Ja és persze, ha letudott mondani a kedvedért erről a szokásáról nagyon szerethet! (Nem sok ember tenné ezt meg, mint látod a kommentárokból...) :) Nem hinném, ha beszélnél vele erről nem erőltetné meg magát! :)

Szedd össze magad, és állj elé, ne aggódj annál jobban szeret, hogy tönkremenjen a kapcsolatotok emiatt a dolog miatt! :) Sok siker! :)

2014. márc. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Remélem tényleg nem esik vissza, csak az volt régen is a baj, hogy ő ezt máshogy látta. A kedvemért nem ivott, nem azért, mert belátta hogy ez a mindennapos sörözés nem egészséges. Ha eljutott volna arra a szintre, hogy ezt be is lássa akkor nem találtam volna üres sörös dobozokat eldugva. Sokat biztos nem iszogathatott, mert 2-3 dobozt ha megiszik egymás után már meglátok rajta. Amikor meg dolgoztam még pár hónapja akkor meg ugye nem tudom, mert reggel elmentem este hazamentem, neki meg váltott műszakja van. Simán ihatott, mert én ugye nem voltam itthon, de azt mondta nem szokott sört venni. Mind1 ma este hazajön, tudom az lesz a forgatókönyv hogy hazajön, lefürdik, bekészíti a kaját a tv elé aztán megissza a bekészített kis söröcskéjét és alvás. Ma nem szólok még neki, lehet tényleg csak kedveskedni akart, de ha a héten megint hazaállít a sörrel, hogy nekem kedveskedjen tuti kiakadok.
2014. márc. 20. 18:58
 26/26 anonim válasza:
De ha neked akar kedveskedni miért ő issza??! Azért ezt finoman kérdezd meg tőle!
2014. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!