Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek elcsesztem ezzel,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek elcsesztem ezzel, hogy hoztam haza sört? Többi lent.

Figyelt kérdés
Férjemmel mikor megismerkedtünk eléggé sokat ivott. Tudom ezt mindenki máshogyan ítéli meg. Nála az volt, hogy minden nap meló után hazament, át a boltba 2-3 sört megivott. Hetente-kéthetente meg volt hogy többet, olyankor eléggé látszott rajta. Ekkor még nem éltünk együtt, sokszor nem is tudtam, hogy ez rendszeres nála, mert ugye nem mindig voltam ott. Aztán mikor erre rájöttem megbeszéltük, hogy ez így nekem nem oké. Összeköltöztünk, nem is ivott csak ha esetleg mentünk valamerre. Tegnap bevásároltam a boltba és megkívántam nagyon a citromos sört. Mivel babát várok nem is ihatok alkoholt ezért vettem magamnak egy doboz alkoholmentes sört, meg neki egy doboz simát. Tudja, hogy utálom a rendszeres hétközbe piálást, itthon se tartunk piát max néha 2-3 havonta veszünk valami finom bort azt eliszogatjuk és annyi. NEm is ez a lényeg, hanem hogy ma mondja nekem hogy van egy kis meglepi a hűtőbe. Azt hittem valami joghurtot vett, erre bent a hűtőbe 2 doboz sör. Félek nehogy megint rendszert csináljon belőle, nem gondoltam ha veszek, akkor ma már neki is az lesz az első, hogy ő is venni fog. Régen volt hogy a szemetes aljába találtam bedugva sörös dobozt, akkor azt mondta csak főzött itthon és megkívánta, azóta nem gondolnám, hogy iszik, de lehet kár volt hazaállítani tegnap vele. Vagy én drámázom túl?
2014. márc. 20. 13:33
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
39%

Az alkoholizmus az, ha valaki rendszeresen akár 1 pohár bort is megiszik. Kívánja és nem tudja megállni azt az egy pohár alkoholt sem. Ez már alkoholizmus. A férjed alkoholista, amit tud kontrolálni ha akar, de soha nem tud kigyógyulni belöle. Sajnos ezt a családjából hozzta, szinte már a tejjel bele ívodott.


Nagyon nehéz élete lehet, mert megállni az alkohol ivást nagyon nehéz ha már egyszer hozzá szokott. Pont ezért a vágy mindig ott lesz, kigyógyulni nem lehet belöle, de kontrolálni igen.


Most mondod, hogy áh a te férjed nem alkolholista... Próbáld ki, vegyél hétfön egy darab sört és tedd be a hütöbe. Mond meg neki, hogy a vasárnapra vetted, mert sörrel kell a húst meglocsolni. Ha következö vasárnap még ott a sör akkor a férjed nagyon erös. Ha eltünik vagy másikat vesz(érdemes megjelölni, hogy ne tudja kicserélni), akkor nagyon nehéz neki az alkoholizmusát kordában tartani.

2014. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
27%
a baba miatt azért vigyáz az alkoholmentes sörrel is mert hiába van ráírva hogy mentes, ezekben is van egy nagyon kicsi alkohol... nehogy a babának az is sok legyen ha több dobozzal iszol
2014. márc. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Nyilván te ismered a férjed, de nem irigyellek. Nekem ez úgy tűnik, mint egy ketyegő bomba, ami bármikor robbanhat.


Az én családomban is népszerű volt a pia, épp ezért gyűlölöm, amikor valaki akárcsak spicces is, mert idióta lesz.


A szemetesben elrejtve pedig... mi a tesómmal beszéltünk anyuval tinikorunkban, hogy nem kéne annyit innia, ő esküdött, hogy egy kortyot se többet, nagybevásárláskor nem is vett piát, aztán apám előadta a "jaj, elfelejtettem valamit" c. számát, és dudorodó kabáttal jött vissza, mert előlünk rejtegette, hogy anyunak hozza a sört.

2014. márc. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
0%
Amit a 11-es ír, nagyon jó, szerintem próbáld ki.
2014. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim válasza:
0%
Szerintem is próbáld ki!!!!
2014. márc. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Anyum is sajnos alkoholista, minden nap megissza a maga whisky adagját. Havi tízezrek mennek el csak a whiskyére, de ő meg van győződve róla, hogy mindenki alkesz csak ő nem...mert aki alkesz az már reggel remeg szerinte a pia után, ő meg csak 10 körül kezd el inni, azt se minden nap...na mondom haha...remélem párom tényleg csak kedveskedni akart nekem ahogy itt írta is valaki, remélem rendszert nem csinál belőle...az a baj, hogy tényleg így hogy belegondolok jobban szinte az anyatejjel szívta magába, mert tizenéves kora óta iszogattak otthon. És tényleg olyan ha elmegyünk valahova nem tud mértéket tartani, addig iszik ameddig van előtte pia. De ez tényleg ritka, hogy így belemerüljön. Bár most elkezdtem parázni mi van ha iszik csak nem itthon...minden reggel pattan ki az ágyból az az alső, hogy megy le a boltba bevásárolni, pékség stb...remélem nem zugivó, mert azon kiakadnék...de nem hiszem, mert mondom itthon soha nem tartunk piát és csak látnám rajta, vagy ha délután jön haza beugrana a kocsmába.Ááá még jobban elbizonytalanodtam. Eddig meg voltam győződve róla, hogy nem iszik. Bár mikor kiderült, hogy babát várok, megbeszéltük hogy leszokunk a cigiről. Azt mondta már nem szívja, de mégis rajtakaptam itthon...
2014. márc. 20. 14:35
 17/26 anonim ***** válasza:
73%
Hm...az én férjem is minden nap megiszik egy sört, van, hogy 2-t. Ezzel mi a baj?
2014. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
58%
Egy percig nem maradnek egy ilyen novel. En akkor iszok es annyit amennyit akarok. El sem tudom kepzelni h egy felnott embernek a masik megtiltson dolgokat. Nevetseges amit itt eloadtok egy vagy ketto!!! sor kapcsan.
2014. márc. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:

Van akit zavar, van akit nem. A kérdező leírta, hogy megbeszélték még az összeköltözésük előtt, hogy Őt ez zavarja. A párja ezt elfogadta. Kereshetett volna magának olyat, akit ez az "élet stílus" nem zavar és nem tartja helytelennek, nem korlátozza ebben, de Ő nem tette.

(Mondjuk elég nagy baj lenne, ha valaki úgy választana magának párt, hogy ihat-e sört vagy nem?!)

Persze sokan vannak akik hazamennek és úgy érzik teljesítették a napi feladataikat és megérdemelnek egy jó pofa sört és ez rendjén is van szerintem (amíg csak ennyi marad), de a kérdező szerint nem, és itt ez a lényeg.

2014. márc. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
18-as, igen vannak dolgok amibe az ember nem szólhat bele, de az alkohol pont nem ez a kategória. Igenis megtiltom a páromnak, hogy a mindennapokban igyon. Ha néha-héna meginna egy dobozzal, vagy tényleg azt látnám, hogy kulturáltan inna az nem zavarna. (kulturált ivás alatt mondjuk valami normális bort értek, amikor élvezi is az ember az ivást de azt se minden nap.) Sajnos apumnak meg anyumnak is hasonló volt a felfogása mint a tied és gyönyörű látvány volt gyerekként, hogy apum egész délután kint szerel meg pálinkázik a garázsba. Vagy hogy mamám meg anyum leisszák magukat otthon főzés közbe. És én a legelején elmondtam neki, hogy erre a témára nagyon ugrok. Mondhatta volna, hogy boccs nekem többet ér napi 3 sör, mint te inkább hagyjuk a kapcsolatot, de nem mondta...
2014. márc. 20. 17:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!