Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mivel lehet tönkretenni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel lehet tönkretenni egy házasságot? Mi az amit NE csináljak/csináljunk?

Figyelt kérdés

Néztem este egy filmet, arról szólt, hogy egy nő 21 okot összeírt, hogy mivel lehet tönkretenni egy házasságot.

Sokkal egyet is értek, ami hosszútávon megmérgezi a kapcsolatot. De pl. a "kezeld gyerekként" ponttal nem.

Ha kedvességből megcsinálom neki minden alkalommal a szendvicsét meló előtt, akkor gyerekként kezelem?


2014. márc. 12. 10:43
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Van különbség aközött, hogy segítesz a párodnak valamiben, figyelmes vagy, előzékeny és aközött, hogy gyerekként kezeled. Számomra azt jelenti, hogy gyerekként kezeli valaki a párját, hogy ő mondja meg, hogy mikor, mit csináljon/csinálhat, kikészíti neki a ruhát reggelente, teljesen önállótlan, nyápic férfit szeretne faragni az illetőből, aki nélküle képtelen létezni.

Szerintem nagy vonalakban amivel tönkre lehet tenni egy házasságot, az a kommunikáció hiánya, hazugság, ha a felek nem törekednek a problémák (közös) megoldására, ha nem támogatják egymást, ha nem találnak közös hangot és mindent ráhagynak a másik félre. Ha nem tudnak kellően odafigyelni egymásra, ha az egyik fél jóval többet tesz/áldoz a házasságért mint a másik. Kb. ezek azok az alap dolgok amik így eszembe jutottak, és persze ezek hiányából következik az eltávolodás, félrelépés, lakótársakká válás és a többi..

2014. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az hogy szendvicset csinálsz neki az a szeretet és a törődés jele. Szerintem elsősorban a kommunikáció hiánya, ami megöli a kapcsolatot. És ahogy látom (pl. itt is), ez valóban elég sok párnál nincs meg.
2014. márc. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Tudod mit jelent az, hogy "kezeld gyerekként"

Nos nem a napi szendvics készítés az.

Hanem pl:

- BÉLA! ülj egyenes háttal ha eszel.

- Béla! Amíg meg nem etted az ebédedet addig nem mehetsz játszani!

- Hányszor mondjam el neked, hogy a sör alá MINDIG tegyél alátétet!

- Béla fürödjél, és ne játssz a kacsáiddal!!

- Rendben, megengedem, hogy elmenj a barátaiddal meccset nézni, de pontosan 8 órakor haza gyere!!!!


Na ezek a viselkedések azok amikor gyerekként kezeled a férjedet..Bizony ez tönkre teszi a legszebb szerelmi házasságot is.

2014. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak akkor, ha egyébként nem szokott reggelizni. :)

Szerintem egy ilyen pont lehet, hogy ne parázz fölöslegesen azon, hogy tönkreteszed vagy nem. :)

2014. márc. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%
Ha a "kezeld gyerekként" problémát úgy értjük, hogy gyerekemnek tekintem, megengedek vagy megtiltok neki dolgokat, akkor igen, ez az egyik legmérgezőbb dolog a házasságra nézve. A szendvicskészítés kedvesség. Az magánélet maradéka való erőszakos behatolás nem az, hanem válóok.
2014. márc. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azért szokott szendvicset vinni, mert így olcsóbb mintha vesz magának péksüteményt.
2014. márc. 12. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!