Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van itt olyan házaspár,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan házaspár, akinek nagyon különbözik/különbözött a pénzügyi gondolkodása a párjáétól? Hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Párommal egészen más pénzügyi gondolkodást neveltek belénk, nekem kiskorom óta gyűjtöttek a szüleim, van megtakarításom, magánnyugdíj pénztáram, állampapírom, befektetéseim. Párom viszont minden pénzét elszórja, nálunk az volt a szokás, hogy fizetésnap előtt még gyorsan költsünk el minden pénzt, ami megmaradt, napról napra éltek és minden hülyeséget összevásároltak.


Szeretnénk összeköltözni, megpróbálni a közös kasszát, és ha jól megy minden, akkor összeházasodni. Márciustól találtunk albérletet oda költözünk. Addig is kíváncsi vagyok a véleményekre, hogy megoldható két ilyen különbözően nevelt ember összeszokása pénzügyileg? Hogyan?

24/N


2014. jan. 25. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!

Nekem a férjem sohasem tudta beosztani a pénzét, én voltam az aki nagyon spórolós.Mióta megtanitottam neki, hogy mindennap gondolni kell a holnapra, nem egy nap hopp aztán kopp, szépen belejött.

Most már azt lehet mondani, hogy jobban vigyáz a pénzre, mint én.Ez azért mert annyit spóroltam már,hogy néha azt mondom el akarom engedni egy kicsit magamat.

Biztosan a párod meg fogja szokni.

2014. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Üdv!


Szerintem ez a házasság egyik legkényesebb pontja - a pénz beosztása. Különösen, ha nagyon más háttérrel rendelkezünk ezen a területen.

Szerintem jó lenne még a legelején leülni és megbeszélni bizonyos alapdolgokat, melyeket szeretnétek, ha működne. Nálunk nem olyan nagy a különbség, de még így is néha szükség van arra, hogy tisztázzuk a fontossági sorrendet.

Itt van néhány gyakorlatias tanács:

[link]


Hasznosnak találod???

2014. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen. én pont így vagyok. én spórolós, ő elszórja a pénzét, mert mi otthon mindig szűkösen éltünk, ő meg nagylábon, mert a szülei jól kerestek. arról se volt fogalma, hogy mennyibe kerül egy kenyér vagy 10 tojás, komolyan. mert nem kellett tudnia, mindent megvettek neki. amikor csak együtt éltünk, akkor az albérletet és a számlákat meg a havi bevásárlást feleztük, függetlenül attól, hogy ő valamennyivel többet keres mint én. amióta összeházasodtunk és gyereket tervezünk, mondtam neki, h baj lesz abból, hogy a költségek felébe belead a többit meg elszórja. most azt praktizáljuk, hogy mindenkinek marad valamennyi pénze amit havonta magára költhet, ezs a fizetésünk kis része, de a többit beadjuk a közösbe. ez úgy néz ki, h ő ideadja nekem a fizetése java részét, kb háromnegyedét, én ehhez hozzáteszem a magam részét, én is a fizetésem háromnegyedlt és ebből gazdálkodunk. én tudok jól bánni a pénzzel, a férjem nem is bánja, h én foglalkozok ezzel. én fizetem ki ebből a számlákat, mindent, és igyekszek jól gazdálkodni, h félre is tegyünk. ha a férjem dréga cipőt, órát, mobilt akar venni magának, akkor azt abból kell összespórolnia, ami a fizetése saját részeként nála marad. mert a közösbe adottból spórolt pénzt a babánknak teszem félre.
2014. jan. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hozzáállástól függ az egész. Ha a párod képes kompromisszumokra, megérti, miért kell spórolni, akkor műküdhet. De ha nagyon makacs, akkor veszett fejsze nyele az egész. Meg kell próbálni.


Én egy párt ismertem - nem házaspár, de együtt éltek pár évig, 60asok. Szóval ilyen téren talán nem a legjobb példa, mert egy huszonéves mégiscsak "alakíthatóbb", annyira még nem a szokások rabja talán. Ott az volt, hogy mind a ketten viszonylag jól kerestek, a férfi viszont nagyon a fogához verte a garast. Náluk nem működött a kapcsolat, inkább a hozzáállásbeli okok miatt. Az előző férje mellett a nő megszokta a társasági életet - nem nagyon nagy elvárásai voltak, de zavarta, hogy még egy hamburgert sem tudtak megenni a Balatonnál, mert a férfi szerint az pazarlás (csóróknál megértette volna az ember, de ez egy milliomos)...

2014. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is probléma volt. Én spórolós vagyok, a volt férjem nem tudta soha beosztani a pénzt. Felmutatni nem tudott semmit, hogy mire költi, de valahogy mindig kifolyt a kezéből minden pénz. Közös megegyezéssel jutottunk arra, hogy mint a gyerekeknek, "költőpénzt" adtam. Kb. 10 évig működött ez így, szép lassan egyre előrébb jutottunk, volt megtakarításunk. Aztán szembesültem azzal, hogy kijátszik és a hátam mögött hiteleket vett fel. Először még kifizettük a megtakarításokból (milliós tételről volt szó), azt hittem tanult belőle. De ismét megcsinálta a hátam mögött. Akkor már nem is törtem magam, hogy közösen probáljuk megoldani, válás lett a vége, és vagy fél évembe telt mire a behajtókat is leépítettem magamról. A mai napig nem tudom biztosan mire ment el a pénz (csak sejtem, hogy barátokra, családra), mert nem járt új cuccokkal haza, a dohányzáson kívül más káros szenvedélye nem volt.
2014. jan. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!