Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ki tud jönni egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ki tud jönni egy házaspár havi 100 ezer Ft-ból?

Figyelt kérdés
Márciusban házasodunk párommal, mindketten most végzünk, végeztünk az egyetemmel és én már kaptam munkát is, havi 100 ezret fogok kézhez kapni. Ő viszont még nem kapott munkát. Mindenképpen szeretnénk összeköltözni, nagymamám öregotthonba ment, így mi az ő házába fogunk beköltözni. Neki nem volt sok a rezsi csak télen, de nem is használt sok áramot, vizet. Viszont a fűtés egy keményebb téli hónapban 54 ezer körül volt, ami elég sok. Szerintetek amíg nem kap munkát, meg tudunk ennyiből élni ketten? (Van megtakarításunk is vész esetére, de autóra gyűjtünk, nem szeretnénk felélni).
2014. jan. 5. 18:30
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Számolj egy kemény téli hónappal, ahol fix. kiadás már ez az általad említett 54 ezer ft.


Ezenkívül még kell fizetni egy alapesetet véve vizet (kb. 4500-5000 ft 2 havonta) villanyt (5000 ft). Mi nagyjából ilyen árakat fizetünk, ketten vagyunk, és amennyire csak lehet spórolunk.


A legolcsóbb internetet választottuk, ami havi 2300 ft (korlátlan).


Ügyeskedve pedig két emberre a kaja kihozható havi kb. 40 000 forintból. Ebből az összegből ha valaki odafigyel akkor már normálisan lehet étkezni.


De még nem ejtettünk szót a szemétszállításról, a telefonszámláról, a ruházkodásról, nem vettünk tisztítószereket, tisztálkodási szereket, nem közlekedtünk, nem vettük figyelembe azt, hogy valaki megbetegszik, vagy valami elromlik. (és még lehetne sorolni)


Szóval őszintén megmondva, nem lehet 54 ezer forintos fűtés mellett megélni 100 000 forintból két embernek.

2014. jan. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Mi albérletben élünk, de azt akkor nem számolom hozzá. Egy 32 nm-es lakásról van szó, Bp. A rezsink kb. 16.000 Ft. Úgy, hogy még nem volt nagyon hideg. A telefonok kb. 10-12000 Ft, biztosítás 10.800 + bérlet 9,500. A két lakástakarék 25.000, bár ez ugye opcionális. Tehát a lakástakarék nélkül 46 300 Ft, és még nincs hideg. Ez simán felmenne 55-re is szerintem. Illetve a közös költség még 6 800. Ebben nincs benne a kaja, a ruha, a tisztálkodás, a kutya. Szerintem kevés a 100.000. Ha még nekünk is hozzászámoljuk az albérletet, ami nektek ugyan nincs, de magasabb a gázotok, az még + 50.000 Ft. Mi nem tudnánk megélni ennyiből.
2014. jan. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
ja tényleg, előző válaszoló, köszi: UPC 8200. havonta. Ennél olcsóbbat sajnos nem tudok, bementem, megkérdeztem. Plusz besz....rt a TV-nk, így vennünk kellett egy újat, bár ez csak augusztusig, de az is 8500 havonta.
2014. jan. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
ha télig kap melót ő is akkor nem lesz gond. hol laktok?
2014. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Én nem tudnám ezt kihozni, de a muszáj nagy úr.

Mi ketten minimum 50-60 ezret költünk olyan fix kiadásokra, hogy kaja, tisztítószerek, tisztálkodószerek, szóval nevezzük TESCO-nak. Ezt mondjuk, ha kivesszük a luxust le lehet tolni 40.000-re. De akkor nem esztek egészségesen egyáltalán.

mondjuk erre rájön a rezsi és akkor télen ki sem jöttök. De mondjuk spóroltok télire, akkor ha jók vagytok, nem fizettek elő tv-re csak netre, meg nem fürödtök sokáig stb. akkor mondjuk kijön egy hónap 90 ezerből. Maradt 10.000 ruhára, gyógyszerre, sminkre, hajfestékre, hirtelen kiadásra.


Nagyon kevés szerintem, mert nekünk pl. mindig közbejön valami nem várt dolog, vagy valami amiről tudtunk, de nem tudtunk rá előre spórolni.


Na mindegy ki lehet hozni, kérdés, milyen áron? könnyen rámegy erre egy friss kapcsolat.

2014. jan. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Nekünk a rezsink kb ennyi és akkor még nem ettünk,nem ittunk és nem voltunk betegek stb.....kertes családiházban lakunk

Minden tiszteletem azoké.akik ebből az összegből tudnak gazdálkodni..

de szerintem nem lehet normálisan megélni ennyiből..nem gondolok luxusra...de még az alapot sem nagyon lehet ebből kihozni!

2014. jan. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nagyon szűkösen megtudtok élni de autót ilyen feltételek mellett még jó ideig ne vegyetek mert éves szinten marha nagy plusz kiadás. A fűtésen sokat tudtok spórolni ha mindig jól felöltöztök és csak 1-2 helyiséget fűtötök.
2014. jan. 6. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Havi 100 ezerből nem. De ki lehet tolni egy kicsit, ha te már dolgozol és addig spórolsz, akkor lesz egy kis plusz. És ha ő tényleg mindent elvállal, akkor simán lesz munkája addigra.
2014. jan. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azzal a fűtéssel kellene csinálni valamit, mert az nagyon sok. Amúgy ha kocsi sincs akkor valószínű szűkösen ki lehetne jönni. Gondolom a gáz az ami miatt ennyi a fűtés. Írtad hogy ez ház nem lakás. Mi lenne ha vennétek kályhát és csak azokat a helyeket fűtenétek amiben vagytok. pl vendégszobát felesleges. Szerintem fával sokkal jobban kijönnétek. Nyilván kényelmetlenebb mert a párodnak kell fát vágni, de szerintem fűtésre nagyon sok az 54 ezer. Elég lenne akkor fűteni ha otthon vagytok.
2014. jan. 6. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Arra pl nem gondoltatok? hogy valamit csináljatok a fűtéssel, hogy ne legyen ilyen sok? Bár nem tudom mivel fűtötök...


Nekünk pl kazánunk van ugye. Mikor még a nagyobb fajta volt, a fűtés télen 100.000 felett volt. Kicseréltettük kisebbre, így kevesebből kijön, mert cserépkályha is van alapból, meg téglakályha, és a kazánnal nem fűtjük agyon a házat, csak hogy ne fagyjanak be a csövek. A legutóbbi rezsink pl összesen volt 60.000 ft egy 150 négyzetméteres házra.

Bár mi ketten élünk 120 ezerből. ( amit én keresek az nagyon kevés , így félretesszük. Nem is nyúlunk hozzá.)


Néha még szórakozni is el tudunk menni, illetve könyveket is veszünk. Bár többnyire nem pénzesek a baráti programok például.


Kocsi helyett ami eszi a pénzt, pl valami ilyesmit csinálni a fűtéssel?


Mert így nehéz lesz. Bár nem lehetetlen, ha nagyon meghúzzátok magatokat.


27/N


Egyébként mi a férjemmel

2014. jan. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!