Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg olyan gyakori a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg olyan gyakori a megcsalás manapság, vagy csak itt a GYK-n tűnik soknak?

Figyelt kérdés

Naponta rengeteg megcsalásos kérdést lehet olvasni, amire jön a milliónyi válasz, hogy mindenki megcsalja egyszer-egyszer a párját, ez lassan már-már normális dolog.


Az én családomban többnyire csak "jól sikerült" házasságokat látok, és a párom családjában is ugyanez a helyzet. Nyilván volt egy-két válás a mi környezetünkben is, de az sem megcsalás miatt, és azért ki merném jelenteni, hogy ezekben a kapcsolatokban még mindig ott a tisztelet a másik felé, nálunk úgymond "nem divat" a megcsalás, tehát még csak nem is beszél róla elfogadóan a család.


A szűkebb baráti körömben is ezt látom egyébként, nagyon sok barátnőm még most, néhány év után is odáig van a párjáért, és soha nem csalták meg őket. Nyilván nem láthatok be a bugyijuk alá, így nem jelenthetem ki azt, hogy az igazat mondanák, és soha nem történt volna valójában megcsalás, de az én környezetemben valamiért nem nagyon vannak ilyen történetek, inkább olyan emberek vesznek körül, akikben megvan ez a fajta tisztelet a másik felé.


Éppen ezért furcsa azt olvasni, hogy itt mindenki mindenkit csal - ez tényleg ennyire gyakori lenne vagy csak itt pont összegyűlnek ezek az emberek?


2013. dec. 17. 14:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Csináltak erről statisztikákat. Biztos nem pontosak, de biztosan jobb mint ebből az oldalból kiindulni (nagyon nem reprezentatív a minta), és biztosan jobb mint készpénznek venni amit ismerősök házasságáról feltételezünk (jó, hogy hozzánk hasonló emberekről van szó, viszont eltitkolják). Azoknak a házasságoknak a száma, amelyben volt félrelépés 60-80% lehet. Ez nem úgy értendő, hogy adott pillanatban, hanem úgy, hogy a házasság teljes időtartama alatt.


Hozzátartozik, hogy amennyire én tudom, a "pszichológia" szerint a félrelépés önmagában nem jó vagy rossz. Gyakran előnyös is a házasságra és a másik félre nézve is.

2013. dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Régebben is gyakori volt,és most is elég gyakori jelenség,azzal a különbséggel,hogy a mai modern kommunikációs eszközök,illetve a mai társadalom lehetőségek széles tárházát biztosítja a csalni vágyók részére.Nyilván az ember nem büszke rá és nem dicsekszik vele társaságban,ám ettől még nyílt titok,mennyire általnossá vált a jelenség.Persze akadnak még becsületes emberek,viszont az ő arányuk elég elenyésző maanpság.Ha arányokat néznénk,körülbelül a 80-20% volna helytálló,a megcsalók javára természetesen,a becsületesek rovására.
2013. dec. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nézz át a megsugom.hu-ra...sajnos tényleg nincs olyan pár szinte amibe be férne bele egy fogyatékos. ...eddig én is kifogtam mindíg!
2013. dec. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szerintem is sok van.Az,hogy nem tudsz rola nem jelent semmit, velem is probaltak a csalados kollegak kikezdeni. Gondolom nemkurtoltek szet az ismerosi korben, hogy mindenfele beprobalkoznak.
2013. dec. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Általában ez a kifele jaj de boldog vagyok, otthon meg a k.anyázás megy.

Nálam is van, akik kívülről tök jól megvannak, amúgy meg van ott mindent :D

2013. dec. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Miért pontoztatok le? Talán nincs igazam? Nektek nem ez derül ki az itteni kérdésekből, még inkább a válaszokból, az említett statisztikákból, no meg legfőképpen a mindennapi tapasztalatokból??

10-es voltam.

2013. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16: Én nem pontoztalak le, de szerintem nincs igazad. Régen valóban igaz volt, hogy sokkal több férfi lépett félre, mint nő. De a saját tapasztalatom és legfőképpen a statisztikák szerint mára már nincs nagy különbség. A nők is nagyjából ugyanannyira lépnek félre.
2013. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ugy ahogy az elozok is mondtak nyilvan az emberek nem igazan teregetik ki a szennyest mas udvaran, vagyis nem beszelnek rola.

En 25 vagyok es mar eddig is rengeteg esetrol hallottam hozzam kozel allo emberektol, baratoktol, kollegaktol stb. Mindenki a maga esetet meselte el.

Ismerek parokat ahol mindket fel ferre kacsintgatott, nem egyszer hazas emberek kikezdtek velem, voltam en is megcsalva, a baratnoim is, a batyam, a fonokom stb stb.

Sok undorito esetrol tudok es szomoru, hogy megtortent dolgok.

2013. dec. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem még az is közrejátszhat a dologban, hogy a gyk. nem feltétlenül reprezentatív- ide főleg azok jönnek kérdéssel, akiknek valamilyen problémájuk van. Ezekre pedig sokszor olyan válasz érkezik, ami saját tapasztalat. Úgy értem, azok nem fognak kérdést kiírni, akiknél minden rendben.


Nálunk is történt a családban megcsalás, válás, új házasság, de én még mindig hiszem, hogy létezik örök hűség és örök szerelem :)

2013. dec. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha egy kapcsolat meggyengül, akkor óhatatlanul is a kevésbé erős fél kívül kezdi el keresni, ami (aki) neki otthon hiányzik. Sajnos, van, hogy megtalálja. Ha azt nézzük, egy ember kb. 40 évig él párkapcsolatban (szerencsés esetben ugyanazzal), elég nagy a valószínűsége, hogy ő vagy a társa "megbotlik". És ott vannak a hivatásos vadászok is. Szóval 80% nekem is valósnak tűnik, csak nem mindenki veri nagy dobra. 5-6 évig könnyű hűségesnek lenni, aki 40 év után ezt elmondhatja magáról (főleg férfiak), az előtt megemelem a kalapom.
2013. dec. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!