Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megmondjam a férjemnek, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megmondjam a férjemnek, hogy nem tetszik az ajándék?

Figyelt kérdés
A 12. házassági évfordulónkra kaptam egy vélhetően méreg drága arany ékszerszettet (fülbevaló, medál, nyaklánc) az egyik legmenőbb pesti ékszerszalonból. Nagyon meghatódtam a kedvességén, de a helyzet az, hogy hiába próbálok megbarátkozni az ékszerrel, nagyon nem tetszik. :( Ti mit csinálnátok?

#ajándék #férj #házassÁgi évforduló
2013. dec. 8. 11:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
24%
Ha nem tudsz vele mit kezdeni akkor küld el nekem.
2013. dec. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

Èn megmondanám és becserélnénk olyanra amit hordanák is!!!

12 évbe ez már simán belefér.... :)

Viszont.A férjem nekem is vett egy drága csavart aranyláncot.Nem tetszett viszont megbarátkoztam vele és megszerettem.

Tegyél fel róla egy épet.

Kíváncsi lettem.

A másik.Örülnék ha olyan anyósom lenne aki ékszert ajándékoz.......

2013. dec. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
33%
Nekem ilyen dolgokról sajnos csak rossz tapasztalataim vannak, bár rövid kapcsolatom volt 12 évhez képest és szerencsére nem lett házasság belőle. Mi mindig apróságokat, csokikat ajándékoztunk egymásnak és ha tízezerszer nem mondtam el neki, akkor egyszer se, hogy nem szeretem a sima milka csokit, meg semmilyen egyszerű csokit, hanem a töltelékeset. Első alkalommal sima tejcsokit adott, jó, mondom a szándék a lényeg, azért jól esett és gondoltam, hogy majd megtanulja, hogy milyen az ízlésem. De utána a további tíz alkalomra megint csak olyan csokit vett, amit inkább ő szeret és nem én. Ez most nem nagy dolog, de azért jobban odafigyelhetett volna arra, hogy nekem mi ízlik. Ez egy kis apró figyelmeztetés arra, hogy igazából nem figyel rám, ami önmagában nem jelentene semmit, ha nem lenne az ajándékozás mellett még ötezer ilyen eset, ami azt mutatja, hogy nem érdekli, amit mondok, nem az számít, hogy nekem mi a jó, hanem csak az, ami neki. Nem azt mondom, hogy nálad is ez van, ez csak az én rossz tapasztalatom.
2013. dec. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

Én nem értek egyet azzal, hogy a férfiak nem tudnak ajándékozni, stb.


12 év után az embernek kötelessége ismernie a párja ízlését, szerintem. Kicsit mellélőni persze mindig lehet, de annyira, hogy az ember rá se bír nézni az adott ajándékra, az azért durva. Nekem is az fájna a történetben, hogy a férjem ennyire nem ismer. Nyilván hord a feleség gyűrűket, nyakláncot, fülbevalókat, amiből lehet következtetni a stílusára...


Na mindegy. Én azt tanácsolnám, hogy ne hazudj, hanem őszintén mondd meg, hogy nagyon kedves gesztus, de nem az ízlésed, nem tudnátok-e visszacserélni valami másra, amit közösen választotok ki?

2013. dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
86%
Persze, nyugodtan mondd meg, inkább vigyétek vissza és válassz mást. Csak finoman közöld, mielőtt úgy jársz mint ismerősöm, aki most már nem bánja az eredményt, de azért igen megdöbbent ez elején. Szóval a nő közölte, hogy borzalmas az aranyékszer és az ebből kibontakozott vitában közölte, hogy ennél még egy szamár is jobb lett volna. Csávó nem szólt semmit, fogta, visszavitte és hozott egy szamarat. A csacsi köszöni szépen, nagyon jól elvan náluk már évek óta, a teherhordást hírből sem ismeri és nagyon barátságos. (gondolom annak is köszönhetően, hogy házi kedvencként tartják, nem haszonállatként)
2013. dec. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbáltam finoman rávezetni, de nem jártam sikerrel ("nem tudom mit vegyek fel hozzá, túl elegáns...") Nem akarom megbántani, nagyon érzékeny ember, kudarcnak érezné, hogy nem tudott kedvemre valót választani, úgyhogy lehet, hogy marad az ékszer, bár rengeteg szebbet el tudnék képzelni... :(
2013. dec. 9. 14:33
 17/21 anonim ***** válasza:
68%
Ha nagyon elegàns,akkor alkalomszerüen vedd fel, valóban ne bántsd meg a férjedet, mert nem akármit vett neked.
2013. dec. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
64%
Én lehet, hogy azzal oldanám a helyzetet, hogy a legközelebbi születésnapomon (vagy éppen karácsonykor) kérnék tőle egy konkrét ékszert, ami nagyon-nagyon tetszik. Vidd el a boltba, válaszd ki te és mutasd ki, hogy mennyire értékeled a kedvességét és mindenek előtt, hogy Tőle kaptad. Ezek után nyilván ezt már szívesebben hordod -hiszen olyat választottál- és utána finoman lehet éreztetni, hogy amit együtt választottatok, azt jobban szereted, szívesebben viseled. Így könnyebb elfogadnia azt is, hogy az nem annyira tetszik, de a lényeg megmarad: hogy adhatott neked valamit, amin keresztül megmutatkozik, hogy szeretitek egymást.
2013. dec. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
35%

"Kegyes hazugság módszer": Menj el az ékszerszalonba egyedül, nézz ki egy szebbet, ami kb. azonos árban van. Meséld el neki, hogy épp arra volt dolgod és bementél megnézni a szalont, ahonnan az ékszert kaptad, mert kíváncsi voltál. Mondd el, hogy volt egy másik nagyon szép is. Kérdezd meg, hogy mit szólna hozzá, ha arra becserélnétek.


Vagy tényleg mondd meg neki egyenesen. Lehet, hogy rosszul esik neki, de ha eltelik egy kis idő, akkor talán ő is belátja, hogy jobb így mintha eltitkoltad volna, hogy nem tetszik és valahol a fiókban porosodik.

2013. dec. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
Én kedves lennék és nem mondanám meg. Azt mondanám, hogy DE KLASSZ! és nem venném fel soha. (és jól eldugnám, hogy ne is lássam.) Ha nem arany lenne, hanem bizsu, akkor szép csendben ki is dobnám a csudába (1-2 év alatt).
2013. dec. 12. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!