Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Kulon kassza es gyerekvallalas...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kulon kassza es gyerekvallalas? Hogyan?

Figyelt kérdés

Ferjemmel kezdetektol kulon kasszan vagyunk. Most babat szeretnenk. Gyes-en nem maradok otthon, de a gyed is kevesebb, mint a fizetesem fele.


Akik kulon kasszan vagytok, hogy oldottatok meg?


2013. nov. 23. 17:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
57%
Kevés pénzzel ez nem működik szerintem. Mi mindketten jól keresünk, a közös számlára fele-fele arányban utalt pénzzel fizetjük a számlákat, kaját, háztartáshoz szükséges dolgokat, a gyerek cuccait. A fizunk többi része nálunk marad a saját számláinkon. Ezt magunkra költjük/félrerakjuk/azt csinálunk vele, amit akarunk. Illetve erről veszünk ajándékot a másiknak, vagy a gyereknek. De a közös számla csak a szükséges dolgokat fedezi, bár azért minden hónapban marad rajta valamennyi, amit nem költünk el, hisz azt sosem használjuk akkor, ha pl. saját magunknak akarunk ruhát venni, arra ott a saját pénzünk. Míg én otthon voltam a gyerekkel, akkor is mindig el tudtam utalni a közös számlára az én részemet, mert volt a sajátomon annyi megtakarítás, hogy 3 évig vígan éltem belőle anélkül, hogy a férjem bármit vett volna nekem. Nyilván ha kaptam volna 30 ezret egy hónapban, és semmi megtakarításom nem lett volna, akkor ott nem nagyon működött volna ez a külön kasszázás téma.
2013. nov. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

FIzetésarányosan.


Tehát ha a férjed keres mondjuk 200.000-et, te meg kapsz 50.000 gyedet (fiktív példa), akkor ő fizeti minden közös dolognak a 3/4-ét, te pedig az 1/4-ét. Így logikus. Közös dolognak számít a rezsi, étel, háztartási cikkek, közös autó költségei, biztosítás, kikapcsolódás és a gyerek dolgai.


Külön dolgok a ruhák és egyéni vágyak, erre a maradékból lehet költeni.

2013. nov. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
54%
Külön kassza nemjó, számíts rá, hogy minden babával kapcs. költség a nyakadba fog zúdúlni.
2013. nov. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
64%

szerintem erre az időszakra egy külön tervet érdemes kidolgozni. egyrészt gondolom van megtakarításod, amihez tudsz nyúlni ha úgy adódik. másrészt meg gondolom ha ő is akar gyereket, akkor hajlandó ezért áldozatokat hozni.


mi külön kasszán vagyunk, még nincs gyerekünk. a párommal már most beszélgettünk róla hogy hogyan lehetne normálisan megoldani a dolgot. nem tervezem hogy nagyon sokáig otthon lógatom a lábam, nem vagyok egy "lerakod a sarokba-ott marad" típusú ember. no meg a gyereknek is jót tesz ha minél hamarabb közösségbe kerül.

ja, és ne felejtkezzünk meg a családi adókedvezményről, ami kicsit bele tud pótolni a GYED összegébe.

lévén, hogy a gyerek az első, neki meg fogja venni a szükséges dolgokat szó nélkül, nem kell vakargatnom a tárcám aljáról a fillérjeimet. a saját kis bolondériámra vagy lesz pénzem, vagy nem. de azt már arcátlanságnak tartanám ha shoppingolni járnék az ő fizujából. ezt nem azt jelenti h mackónadrágos zsíros hajú banya leszek, max egy ideig nem lesznek vadiúj cuccaim, minimális összeget költök majd "luxusra" :)

2013. nov. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A megtakarításunk közös, azt nem szeretnénk most felélni.


Megbeszéltük :-) Először nem is igazán értette, mi bajom van, szerinte teljesen egyértelmű hogy közös kasszán leszünk amíg otthon vagyok. Aztán majd meglátjuk.

2013. nov. 24. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!