Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Azok akik minden kerdesnek ajanljgatjak a parterapiat vajon voltak mar ilyenen? Hogyan zajlik egy parterapia?
Elöször is nem hiszem, hogy itt van olyan, aki MINDEN kérdésre párterápiat ajánlana. Viszont indokolt esetben tényleg segíthet.
A párterépiára nincs fix "recept", az alapötlet az, hogy a két féllel külön beszél a terpeuta (sok esetben két terapeuta van a két félnek), ahol mindegyik elmondja, hogy SZERINTE mi rossz, illetve mi az, ami nem optimális.
A másik téma, amiröl kérdeznek, hogy a felek szerint mit lehetne/kellene változtatni, hoyg jobb legyen a kapcsolat.
Így valami képet kap(nak) arról, hogy mi lehet a tényleges gond, mert a legtöbb esetben az, amit valaki annak tart, csak tünet és nem ok. (csak egy - elég gyakori - példa: a férj szerint a feleség elhízott - de a valóságban meg az nem tetszik, hogy sokkal többet foglalkozik a gyerekkel, mint a párjával).
Ezután kezdenek közös beszélgetéseket a terapeta/terapeuták közremüködésével, akik nem engedik, hogy veszekedés legyen belöle, illetve hogy a beszélgetés belecsússzon a megszokott klisékbe: ("te mindig", "te soha", "hiába mondok akármit", stb), amik miatt külsö segítség nélkül ugyanazokat a köröket futja minden beszélgetés, anélkül, hogy ténylegesen megbeszélnének valamit is, hanem csak vádaskodnak.
Az egésznek az a lényege, hogy kivülálló és ilyen irányban képzett személy(ek) irányitják a folyamatot, és segítenek a problémák kiderítésében illetve megoldásában.
De mivel minden párkapcsolat más, és az adott problémák is különböznek, ezért mindig az adott helyzet alakítja az egész eljárást.
"Ha tudjuk, mi a problema, meg is tudjuk beszelni, de nem tudjuk megoldani, akkor van ertelme elmenni?"
Mindenképpen érdemes elmenni, mert hiába tudjátok megbeszélni (mégha tudjátok is, hogy ténylegesen mi a probléma), mert a terapeutáknak nagy tapasztalatuk van azzal, hogy milyen megoldások léteznek, amire egy átlag ember nem is gondolna. Sokszor olyan apróságokon múlhat a megoldás, ami senkinek nem jut eszébe, pl. nem mindegy, hogy ha valamit szeretnél, azt hogyan fogalmazod, milyen szavak azok, amiket okosabb elkerülni, illetve melyek hatnak pozitivan a másikra.
Ezen kivül CSAK akkor tud egy ilyen terápia "müködni", ha MINDKÉT fél ténylegesen akarja a kapcsolat fennmaradását ést TENNI is hajlandó érte.
Ha valamelyik is nem eléggé együttmüködö, akkor van az, amit a második válaszoló írt (és az válasza alapján megkockáztatom, hogy ö az, aki nem akart tenni, hanem csak elvárta volna, hogy csoda történjen), hogy nem sikerül megmenteni a kapcsolatot.
A ti esetetekben - mivel ezek szerint mindketten szeretnétek rendbehozni a kapcsolatotokat - elég jó esélye van a sikernek, de ehhez azért idö is kell.
Azt írtam, megkockáztatom a véleményt - ha nem talált, akkor nem talált, elnézést.
Viszont akkor a ti kapcsolatotokban vagy valamelyikötök nem akart tényleg javítani a helyzeten, vagy már annyira rossz volt a dolog, hogy nem lehetett rendbehozni, valószinüleg túl késön mentetek. (Vagy kifogtatok valakit, aki nem igazán értette a dolgokat, de ez a ritka)
A parterapia nem azert van, hogy egyutt maradjatok. A parterapia segit a "felreertett" kommunikaciot rendbe tenni.
De ti dontotok tovabbra is, hogy egyutt akartok elni vagy nem... (Es igen voltam. Valoszinu anelkul is tul lettunk volna a dolgon, de igy hamarabb tul lettunk a problemas idoszakon.)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!