Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Nálatok otthon vannak férfi-női feladatok? Ha igen, mik azok? Mit gondoltok azokról, ahol vannak?
Amióta a világ világ , mindig is voltak és lesznek .Férfi és Női feladatok. Csak a nők lázadnak azért,hogy egyen jogúság legyen, aztán amikor kapnak belőle egy nagy részt az nem tetszik nekik,azaz nem is tudják,hogy pontosan mit akarnak. (álmodozás és fantáziálás)
Nagyon sok "feladat" van amit a Nők nem tudnak teljesíteni és ez így igaz a Férfiakra is és ezért vannak és léteznek a Női és a Férfi feladatok.
Egy ,egy példa: A Férfiak nem tudnak szülni és csecsemőt az emlőjükön felnevelni.
A Nők "harcoltak" az egyenjogúságért (azóta van a Nőnap) most meg nem tetszik nekik ,hogy munkahelyen kell dolgozniuk nap mint nap és mellette elvégezni az eredendően ,Női feladatokat is, Pl. otthoni munka,stb.
A kérdésedre a válasz,igen is van és mindig is lesz ,Női és Férfi munka,kötelesség,feladat,stb. Már csak a fizikai és biológiai különbségi adottságok miatt is, egy jó ideig a jövőben is, ez így fog maradni.
Egyébként a Férfiak többet dolgoznak,terhelődnek az életük során,ezért is "használódnak" el hamarabb,azaz a nők átlag életkora 10 -15 évvel hosszabb.
11: Valahol egyetértek veled, valahol viszont nem.
SZerintem attól függ az egész, hogy milyen életet élnek. Egy panelben például teljesen más, mint egy kertes házban. Ha egy lakásod van, és hazamegy a férfi és a nő is egy időben akkor értelmetlen férfi-női feladatokról beszélni. Vezetni egy háztartást, gyereket nevelni nem egyenlő azzal, hogy félévente felfúrsz valamit, máskor meg ülsz, nézve hogy a feleséged dolgozik:)
Mi kertesben élünk, gazdálkodunk. Én pl. szívesen kitakarítom a házat, főzök, az fontosabb, hogy télen mindig legyen felvágva, behordva fa, nyáron odafigyeljen arra a párom, hogy ha én a barátnőimmel bográcsolok legyen odakészítve stb. Vagy ha valami bazi nehezet meg kell fogni kerítsen férfi segítséget. Nem kötelező bent segíteni neki, de örömmel veszem ha valamit csinál. Magától.
Így kifejezetten nincsenek, de vannak nálunk bevett szokások
Én mosok, ő tereget, szedi össze a ruhákat.
Ha ő porszívózik én felmosok. Amíg főzök addig ő mást csinál...
Én nem tudok biciklit szerelni, ő szívesen csinálja.
Wc takarítás, egy ideig csinálta, aztán kétségbeesetten, hogy ez nem olyan mint amikor én csinálom, mutassam már meg, nekem hgyan lesz olyan tiszta:D:D...
Vasalni én szoktam, szeretek, meg nekem van több olyan ruhám...varrni is, mert szebben varrok, ráadásul szeretek is..
Festés: együtt, én glettelek, mert szebben csinálom...
Vízvezetéket, autóba rádiót ő szerel...
Virqgot nem locsolok ('megölöm őket:s, most volt egy próbálkozásom 2 kihalt 2 alkalom után,mne kérdezzétek hogyan csinálom...)
Én nem szeretek vezetni, ezért ő gyarabban vezet,mde mindig nyúz, hogy gyakoroljak...
Én feladatom a haja vágása, cserébe segít a gyantázáskor (tudom, hogy másnál ez tabu, nálunk nem)
Együtt vásárolunk be, csekkeket ő fizeti be, mert a munkahelye mellett van posta..
Drogériában ő szerzi be a havi vitaminokat...
Én tartom fejben mi kell a háztartásba (bevásárlólista folyamatos írása)...
Ezek a megszokottak, de ha valami eltérően alakul, akkor sem borul a rendszer:)
11-es, abban egyet értünk, hogy vannak olyan "feladatok", amiket már csak fizikai adottságaink miatt csak a nő vagy csak a férfi tud megcsinálni: igen, megszoptatni csak én tudom a gyereket, a könyvespolcot meg csak ő tudja felhozni a kocsiból, amit vettünk, mert én nem bírom el. stb.
DE!!! Szerintem rengeteg nő nevében kérek ki magamnak olyan állítást, hogy a nők harcoltak az egyenjogúságért aztán most sírnak, hogy ugyanúgy dolgozni kell, és még a háztartást sem akarják vezetni, ami EREDENDŐEN női munka. A nők nagy többségében ugynúgy dolgoznak mint a férfiak, karrierjük van, tanulnak, van, hogy többet dolgoznak mint egy férfi. És nem hallom nyafogni őket. Nekem is több diplomám van, rohadt sokat dolgozom még a gyerek mellett is,szeretem, és rövid időn belül bolondulnék meg, ha csak háztartásbeli lennék. Hogy jössz te ahhoz, hogy ilyet állíts?
És eredendően női munka? Apánméknál látom, akik panelban élnek, hogy milyen ez a fajta gondolkozás. Apámban erősen él neveltetése kapcsán ez a nézőpont. VISZONT, amíg az ő szüleinél ez úgy nézett ki, hogy mindketten dolgoztak, aztán hazamentek, Nagyapám ellátta az állatokat, rendbe tette a veteményest, megcsinált minden kinti munkát, addig a Nagyanyám meg megcsinált minden házimunkát. A gyerekekkel meg a nagymama foglalkozott, napközben ő főzött, takarított.
Most Apám és barátnője is dolgoznak keményen. Hazamennek: apám leül egy sörrel a tv vagy a számítógép elé és pihen, a barátnője: mos, tereget, takarít, főz,apám elé teszi a kaját, mosogat, vasal, ügyeket intéz, piacra megy stb. Ez mennyire igazságos és mennyire logikus? Igen, ha tönkremegy valami évente 3x, akkor azt apám megcsinálja, Hol van ez arányban?
Kitalált dolgokból ne hírdesd itt a nők lustaságát és nyafogását, hanem gondolkozz el kicsit.
"Egy ,egy példa: A Férfiak nem tudnak szülni és csecsemőt az emlőjükön felnevelni."
Ez az EGYETLEN példa. Mindenki képes mindenre. Költözésnél a húgommal cipeltem fel a bútorokat az ötödikre. Együtt festettük ki a lakást, szereltük össze a kanapét, a könyvespolcot, a cipőtartó szekrényt, felraktuk a szúnyoghálókat... mindenki képes mindenre. Ha egyedül él egy nő, nála nincs kifestve a szoba, mert az férfi munka? Ha egyedül él egy férfi, ő nem eszik, mert az női munka?
Az égő kicserélést meg hagyjuk már! Az nem hogy nem férfi feladat, az nem feladat egyáltalán. Odaviszed a létrát, kicsavarod a régit, berakod az újat. Ez kb. akkora feladat, mint kicserélni a wc-papírt, ha elfogy a guriga.
11-es. A mai világban a nők pont ugyan annyit dolgoznak mint a férfiak. Ha körbe mernél nézni a világban és nem a saját ici-pici "valóságodban" élnél, észrevennéd.
Ez nem feltétlenül a nők egyenjogúságra való törekvése miatt van, hanem azért, mert 1 fizetésből már nem lehet megélni. Szükséges az, hogy a nő is dolgozzon, tehát szükséges az is, hogy a házzal és gyerekneveléssel kapcsolatos teendők egyenlő arányban legyenek felosztva a felek között. Az hogy pontosan ki mit csinál habitus és megegyezés kérdése.
Egyébként számomra teljesen természetes, hogy egyenrangú vagyok bárkivel minden szinten és ugyan úgy pénzt keresek, mint a férjem.
A kérdésre válaszolva nálunk a felosztás (ami hirtelen eszembe jut)
Enyém: vasalás, mosogatás, főzés, portörlés,
Férjemé: fűnyírás/hólapátolás, kocsi karbantartás
Közös: gyereknevelés, porszívózás, mosógép elindítás,kiteregetés
Szerintem a női és férfi feladatok a mai világban már eléggé összemosódtak.
azt nem veszi észre senki,hogy favágást nem mindennap kell csinálni,de vasalást igen..
kurv.ára nem egyenjogú az egész.
Az itt válaszolók túlnyomó többségénél az a helyzet, hogy a nő vállal be sokkal több munkát, mert valóban így van, hogy a favágás, festés, glettelés, polc felszerelés nem mindennapi feladat. Nem nagyon írtatok maz autó mosásról, azzal mi a helyzet? Nálunk mindenki a saját autóját porszívózza, mossa például.
Ahol egyedül él egy férfi, ott általában jóval nagyobb a rendetlenség, gyakran eszik csak hideg kaját és nem is olyan kiegyensúlyozott, mint aki házasságban él.
Tipikus női feladat a szoptatás, de nem is szül minden nő gyereket! Van, akinek nincs teje.
Szerintem az a legfontosabb, hogy egyetértés legyen a munkamegosztásban, mindamellett persze arányos is legyen az elosztás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!