Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mi a véleményetek arról, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek arról, hogy mi járna ilyenkor? Egyáltalán járna nekem valami, vagy írnátok házassági szerződést?

Figyelt kérdés
Nyáron fogunk összeházasodni a párommal. Neki volt már egy háza, mikor összejöttünk, 5 éve költöztem hozzá. Nekem nincs nagyobb tulajdonom, csak egy autóm (27 éves vagyok). Nem tervezem a válásunkat :) de ha mégis arra kerülne a sor, akkor ami az övé azt nem kérném. Beszélgettünk már erről, szerinte lökött vagy, ha 20 év múlva válunk el, gyerekkel akkor nekem is van közöm a házhoz, nem mehetek a híd alá. Valahol megértem, hisz addig én is dolgozok, fizetek a rezsibe, de egyrészt kisebb a fizetésem, másrészt a készbe költöztem be. Bár az sem reális hogy 40-50 évesen ne legyen majd házam, mikor ugyanúgy adtam abba amit ezután fogunk cserélni, újítani. Ugyanakkor teljesen más, mintha együtt vettünk volna fel hitelt, és azt nyögnénk évekig, és akkor közös lenne a ház (egyébként nincs rajta hitel). Szóval ő azon van, hogy közös, én azon, hogy nem (azért jobb mintha fordítva gondolnánk). Megkérdeztem tőle, hogy mi van akkor ha 2 év múlva akarok elválni, és vinném a ház felét, mert meghülyülök, erre azt mondta nem vagyok olyan. Tényleg nem vagyok, de azért kíváncsi lennék, hogy ilyenkor mi van. A szüleivel jó a kapcsolatom, ők sem foglalkoztak nyíltan ezzel, nem tudom eszükbe jutott e, de szeretnék elejét venni annak, hogy rosszat gondoljanak és talán jó lenne egy házassági szerződés, hogy övé a ház. Mert oké hogy az ő nevén van, de ha jól tudom, akkor valamennyi év után már nekem is járna belőle (legalábbis egy ismerősünknél volt valami gond ebből, de pontosat nem tudok) Kell ilyen esetben szerződés, vagy az övé papíron és kész?

2012. dec. 1. 16:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%

A házasságkötés előtt szerzett vagyon külön vagyon, tehát válás esetén nem tarthatsz rá igényt. DE: (csak példaként említem) A lányom tavaly elvált. Az ingatlan, amiben a családjával lakott, a mi nevünkön van. Az ügyvéd (aki akkor még nem tudta, hogy a közösen használt lakás nem a lányunk tulajdona) azt a tájékoztatást adta neki, hogy az odáig rendben van, hogy a férj a válás után tulajdonjogra nem tarthat igényt, de a feleség, aki a közösen használt lakásban marad, köteles lakhatási lehetőségről gondoskodni az elköltöző férj számára. A beköltözéskor a lányunkkal lakáshasználati szerződést kötöttünk és abban szerepelt, hogy csak a vele közös háztartásban élők lakhatnak ott, amit az akkor még vejünkkel is aláírattunk. Így sikerült megúszni, hogy a lányunknak kelljen neki lakhatásról gondoskodni.

Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, a jog mennyire sokféle lehetőség felé tartalmaz kiskapukat.

2012. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem szamit, hogy hany evig vagytok hazasok.
2012. dec. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A házasság alatt a lakásra költött pénz fele járna neked. Például ha egy ablakcserét csináltatnátok 300 ezerért akkor követelhetnél 150. ezret mert az a közös vagyonból van.

De a lakásból semmi más nem jár mivel már házasság előtt is megvolt ezért az az ő különvagyona.


"Valahol megértem, hisz addig én is dolgozok, fizetek a rezsibe"

Az albérlet sem lesz soha a tulajdonod attól, hogy fizeted a rezsit.

2012. dec. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Szóval ha elválnánk maradhatnék az egyik szobában, a gyerek/gyerekek a másikban, ők meg az új nővel a harmadikban? Tényleg érdekes a jog :)
2012. dec. 1. 16:42
 15/21 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nem maradhatnál a szobában, mivel az egész a párodé.
2012. dec. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarnék ott maradni, csak a 11-es hozzászólásra írtam, ha köteles lenne lakhatási lehetőséget biztosítani.
2012. dec. 1. 16:45
 17/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem mivel nem közös tulajdon így te nem maradhatnál.
2012. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
84%
Ja és, hogy a kérdésre is válaszoljak igen a leendő férjed helyében én biztos íratnék házassági szerződést is.
2012. dec. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ő nem akart íratni, én mondtam neki, hogy talán kellene. De úgy látszik már nem is őt védené hanem engem :) (ha rögzítenénk, hogy most mennyit ér a ház, és a felújítások fele akkor engem illetne)
2012. dec. 1. 16:51
 20/21 anonim ***** válasza:
88%

A felújítások fele téged illetne, akkor is, ha ezt nem rögzítenétek szerződésben. Csak a számlákat kellene megőrizned.

Ha övé a ház, és váltok, akkor NEM köteles neked lakást biztosítani. Akkor sem, ha van gyerek.

Egy ismerős család nem régen vált el. A ház a férjjé, a gyereket az asszonynak ítélték.

El kellett volna hagynia a házat gyerekestől. De megegyeztek a férjjel, hogy ott maradhat, amíg nem létesít valamelyikük új kapcsolatot. Addig a feleség fizeti a rezsi felét, és havonta lakbért.

Ezt a Bíróság is jóváhagyta.

2012. dec. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!