Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy mondjam meg a feleségemne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gekas Amanatidis kérdése:

Hogy mondjam meg a feleségemnek, hogy szexuálisan semmilyen téren nem kívánom?

Figyelt kérdés
4 éve vagyunk házasok és lassan de biztosan a szexuális vágy kihalt az én részemről. Ennek pontos okát talán magamban is kell keresni. Ami igazán hozzá tett ehhez a folyamathoz az volt, hogy mindig csak akkor volt szex, amikor én kezdeményeztem. Bennem kialakult így egy olyan vélemény, hogy ez csak nekem fontos és mintha én erőltetném. Terhessége időszaka alatt fokozatosan igyekeztem nem kezdeményezően fellépni, hátha valami történik. De sajnos semmi. Szülés után (alakja nem változott, ugyan olyan szép mint előtte) pedig bennem halt meg igazán ez a szexuális vágy. Fogalmazhatnék úgy is, hogy fordult a kocka, ő a kezdeményezőbb, de én nem akarok szexuális kapcsolatot. Amikor néha-néha van valami "akció" részemről, tudjuk le típusú szex van! Kényszernek érzem, már olyan mintha megerőszakolnának.
aug. 7. 11:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy előttem is irta valaki, nem arra kellett volna időtlrlen időkig várnod hogy hátha majd ő kezdemémyez, hanem beszélned kellett volna vele. A kommunikáció minden esetben nagyon fontos.

Szerintem szedd össze a gondolataidat és ülj le vele beszélni erről mikor van lehetosegetek. Mondd el, hogy hogyan élted meg a szexet mikor Te kezdeményezted és hogy hogyan kerültél ide. Lehet segít vagy kozosen megoldásra juttok. Mondd el neki, hogy nem letámadni akarod őt, de kicsit gondolkodjatok el mindketten hogy valamit elrontottatok és megkellene javítani. Ne várj most tőle nagy dolgokat, neki is biztosan megkell emésztenie amit mondtál, de lehet előáll egy nap múlva valamilyen megoldással. Ha nem jon magától, hozd fel újra és dolgozz rajta és tudasd vele hogy szeretné ha ő is ezt tenné.

Nem hinném hogy ez még visszafordíthatatlan. Én nő vagyok és velem is volt olyan időszak, hogy a párom kevésbé kívánta és mikor már ő akarta többször, már nekem nem volt kedvem. És a hiba a kommunikációban és valamilyen szinten a kezeletlen sértődöttségben volt.

Szerencsére már beszéltünk róla (bár mindíg az én kezdeményezésemre) és mondhatom hogy nagyon jót tett.

aug. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
63%
Szegény asszony...
aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező szerinted a feleséged most miért keezdemenyez haeddig nem?

Szerinted visszatudna jönni a vonzalom a vágy részedről ha igen miben kéne valtozni a felesegednek? Ha ezeket a kérdéseket megválaszolod akkor fogod tudni mit kell tenned.

aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Sok nőnek azt tanítják, hogy nem jó ha kezdeményez.


Mikor a férjemmel elkezdtünk járni főleg én kezdeményeztem. Az lett a vége, hogy ő nem akart már, mert így nem volt esélye sem megkívánni.


Abbahagytam a kezdeményezést, kicsit magamba fordultam akkor az volt a "furcsa", hogy szégyenlős lettem. Elkezdett kezdeményezni. De csak akkor vagyunk együtt ha kezdeményez. Nálatok nem volt valami hasonló?

aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ha még folyton ő kezdeményez akkor meg az unalmas, szóval nem hiszem hogy kizárólag ez lett volna a gond. Millió kapcsolatban a férfi kezdeményez és működnek több tíz évig.
aug. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Ez sajnos sok házasságban természetes. Vannak emberek, akik sorozatmonogámiára születtek. Egy partnerhez csak néhány évig tudnak vonzódni.

Két megoldás van: az egyik, hogy megpróbál együtt maradni a másikkal és valamivel kicsit felszítani a tüzet. A másik a válás.

aug. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Mintha a mi házasságunkat írtad volna le kérdező. Pedig az elején sokat szeretkeztünk, a terhesség végére ritkult majd nagyon ritka, szinte semmilyen lett az egész. Viszont itt a feleségem végképp nem kívánja a szexet. Én kívánnám, de vele már nem nagyon.


Lehet abban valami, amit az utolsó írt (sorozatmonogámia), ugyanis az előző párommal is 5 évig voltam együtt, de a vágy ott is a 2-3. végére nagyon lecsökkent :(

aug. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
48%

27-es: Valószínűleg ez az emberek többségével így van. A monogámia egy mesterséges konstrukció.

Aki élete végéig a partnerével akar maradni, annak a következő tennivalói vannak:

1.: Tudatosan irányítsa a nemi érdeklődését a párjára.

2.: Kezdjen bele a szexbe akkor is, ha épp nincs akkora kedve. Evés közben jön meg az étvágy.

3.: Törődjön bele, hogy a vágy sose tér vissza a kezdeti erősségi szintre.

4.: Ne lépjen félre, vagy ki a kapcsolatból, ha más iránt fellángolása van.

Cserébe kaphat stabil párkapcsolatot, bizalmat, barátságot, valahová tartozást.

Épp ezért tartom jobbnak a monogám életvitelt a többinél, mert a hátrányai ellenére több az előnye.

aug. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!