Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha házasként veszek egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha házasként veszek egy ingatlant az lehet csak az enyém?

Figyelt kérdés
A kérdés lényege, hogy házasok vagyunk a feleségemmel. Én tervezek venni egy házat hitel igénybevételével. Viszont úgy szándékozom, hogy a hitelbe semmilyen módon sem vonnám bele őt mint kezes vagy bármi. Kizárólag én lennék az egyetlen hiteligénylő. Ebből adódóan és, hogy a hitelen kívül bizonyítottan csak az általam megkeresett vagyonból lenne vásárolva az ingatlan lehetséges az, hogy csak én legyek a kizárólagos tulajdonos? Vagy ha tulajdonjoga van is mivel az én vagyonomból lett csak vásárolva így később ha eladásra, válásra kerülne sor akkor ne tartozzak felé?

júl. 12. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Közös szerzemény a házasság alatt szerzett bármilyen szerzemény.

Valószínűleg erre vonatkozóan vagyon jogi szerződést kell kötnötök.

júl. 12. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, vagyon jogi szerződés kell hozzá.

Ha ez nincs hiába veszed fel te a hitelt és hiába van csak a te neveden az ingatlan.

júl. 12. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve mi az, hogy az általad megkeresett vagyon? Annak a fele is a feleségedé.
júl. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A házasság (a romantikus maszlag mellett) vagyonközösség, a hárasság alatt szerzett vegyon közös, kivéve az örökség vagy ajándékozás. Nyilván lelehet papírozni, ha mindkét fél beleegyezik, kvázi mint egy házassági szerződés. Ahogy a hitel is közös házastársaknál, a házastárson is behajtható.
júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Házasságban vagyonközösség van, szóval amit te keresel annak a fele jogilag a feleségedé és fordítva. Ugyan így a hitel is közös lesz házasságban. Persze lehet házassági szerződést írni utólag is, teljesen el lehet szeparálódni anyagilag, de abba a feleségednek is bele kell egyeznie.
júl. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ilyen házassági vagyon nyilatkozatot vagy megállapodást lehet kötni a házasságkötés után is?
júl. 12. 08:47
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze.
júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
4%

Engem az érdekelne, hogy hitelt lehet felvenni csak az egyik fél nevére? Én is hasonlóan gondolkodom, mint a kérdező. 1-2 év múlva vennék egy lakást, viszont jó lenne ha az ügyeket (hitel, adásvételi szerződés stb.) csak nekem kéne intézni.


Ismerem a feleségem hozzáálását. Annyit mond csak "te tudod", így mindig nyaggatni kellene az intézkedésnél. Amúgy vagyonközösség van, de mindezt abból a fizetésből venném, amit az asszonytól függetlenül keresek munkából... Én se szólok bele, hogy mire költse a fizetését

júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%
Az, hogy ti egymás közt megállapodtok, hogy ki milyen pénzből él, nem jelenti, hogy jogilag is van saját pénzed. Intézhetsz mindent egyedül, attól még a lakás fele, és a hitel fele is a házastársadé lesz. Ha egyedül veszel autót a saját nevedre, annak a fele is az asszonyé. Nincs olyan a házasságban, hogy valami csak a tiéd. (Vannak kivételek, pl. ha a házasságkötés előtt is az volt, vagy ha örökölsz valamit)
júl. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

#9 nyilván, ezt tudom. Viszont ha megegyeztek a válás előtt a vagyon eloszlásáról, akkor az úgy lesz a válásnál. Tudom mert közeli rokonságban volt ilyen. A lakást még a válás előtt eladták, annak megfelelően rendezték, hogy ki mennyi önerőt tett bele az elején, ki fizette a hitelt stb. A bíró meg csak annyit mondott, örül, hogy sikerült elintézniük és nem firtatta az összegeket.


Szóval ha most belátja a felségem, hogy mi az övé, mi az enyém, akkor remélem egy esetleges válásnál is. Igaz, akkor előjöhet a bosszúvágy és kicseszhet velem.

júl. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!