Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A gazdagabb rétegben erősebb a ragaszkodás a házassághoz?
Láttam erre vonatkozó podcast-okat, ami az amerikai társadalom ezzel kapcsolatos viszonyulását mutatta be, de elég sok dolog hasonló Európában is. A házasság alapvetően gazdasági alapú intézmény volt és persze rendeltek hozzá vallási meg spirituális szempontokat, de pragmatikusan nézve az volt a lényeg, hogy a gyermekek biztonságát szolgálja és a monogám szexualitás miatt egyértelmű legyen ki kitől származik.
Az USA-ban azt találták, hogy a mai napig is anyagilag sokkal jobb helyzetben vannak a házaspárok, mint az elváltak vagy az egyedülállók. Nem tudom mondjuk ott a válási törvények milyenek, de amennyire hallottam általában a férfiak szempontjából eléggé nagy anyagi csőddel jár. Ami érdekes, hogy a gazdagok körében nagyon is megmaradt a ragaszkodás a házassághoz, a közép és a szegényebb réteg viszont sokkal inkább preferálja a más együttélési formákat. Ez abból is látszik, hogy a jól kereső fehéreknél nagyon ritka, hogy házasságon kívül szülessen egy gyermek, míg a szegények, főleg a színesbőrűek esetén nagyon instabil a családi szerkezet.
Ez szerintem Magyarországon is így van, mert a gazdagabb, tanultabb ismerőseim körében általában az a sorrend, hogy egyszer tanulás, munka, házasság, lakás és utána gyerek. Míg ha a romákat nézzük, az ők körükben simán átugranak lépéseket és vállalnak gyereket anyagi alapok nélkül is, könnyen szakítanak, stb. Szóval én látok ilyen szempontból egy korrelációt, sokan azt mondják már, hogy a házasság idejét múlt vagy csak papír, de ezek alapján a felsőbb osztályokban nem teljesen így látják.
"Míg ha a romákat nézzük, az ők körükben simán átugranak lépéseket és vállalnak gyereket anyagi alapok nélkül is, könnyen szakítanak, stb."
Egyrészt a romák másabbak, mint a C*telepen élő emberek. Magyarok között élnek és átveszik a szokásokat, beidomulnak. Semmi közük a putris C*hez.
Másrészt attól, hogy valaki vállal gyereket mondjuk hármat és nincs csili-vili élete, nem tud a gyerekének megadni olyan szinten dolgokat mint a sokkal tőle jobban kereső egyén attól még nem biztos, hogy felelőtlen. Ez nemcsak a romákra érvényes értelemszerűen.
Oda jutottunk, hogy azok az emberek, akik kevesebbet keresnek azok nem emberek, ami nagyon szomorú tény. Le vannak nézve azért, hogy a gyereke nem márkás cuccokban jár, vagy nincs a legújabb telója mint az övének.
Nemcsak párkeresés, házasság szintjén versenyeznek egymással az emberek hanem még az utódokat is beleviszik, mert irigyek egymásra még akkor is hogyha egy szinten vannak társadalmilag! Akkor se elég jók, akkor se elég szépek a szomszéd gyerekei.
USA az egyik legbetegebb állam a világon! Nem tudom miért hasonlítod össze Magyarországgal! Teljesen más életet élnek, mint EU-ban!
10-15 éves gyerekek fegyvert fognak és megölik az osztálytársaikat, tanítójukat mert átkattan nekik lehet pont a jólét miatt.
Sokszor nem tudnak magukkal mit kezdeni, nincs szigor, nincs fegyelem csak a pénz, a villogás fontos.
Persze úgy is van, hogy eleve nemhelyesek, de hát a szülő megint cseszik rá, mert magával van elfoglalva! Pluszban a "bullying" is szerepet játszik a gyerekek között. Viszont egy elit gimnáziumban is vannak, nemcsak a szegény sorban élőek között.
Vagyis nem a pénz dönti el, hogy milyen ember leszel, vagy vagy hanem, hogy te milyen közegben élsz, milyen a személyiséged!
Érdekes kérdés, én nem feltétlenül így látom. Pláne a magyar jogban, ahol válásnál a közösen felhalmozott vagyont felezni kell függetlenül attól, hogy ki tette bele. A mai világban azt látom, hogy ez inkább elrettentő ott, ahol valamelyik fél többet keres, jobb családból származik, mintsem ösztönző.
Én inkább úgy sejtem, hogy a "módosabb" házaspároknál normál esetben az anyagiakból nincs vita, míg ahol nincs pénz, ott sok esetben ez feszültséget generál, így tehát kisebb az esély a házasság túlélésére. De olyasmikre is gondolhatunk, hogy nekik van pénzük akár terápiára, tanácsadásra, vagy bármire, amivel egyenesbe kerülhetnek, talán a tanultság, felvilágosultság azt is eredményezi, hogy felelősebben döntenek, gondolkoznak, választanak párt, vállalnak gyereket, stb. A felelős közör döntés pedig ismét békét szül. Szóval szerintem ez sokkal összetettebb a leírtaknál.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!