Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Az emberek miért hisznek továbbra is a házasság intézményében?
Igazából onnan is lehetne kezdeni, hogy az ember alapvetően monogám természetű vagy ezt csak a kulturális normák kényszerítik rá, mert elég sok tanulmány kimutatta, hogy inkább az utóbbi és a hűség egyáltalán nem ösztönös dolog. A hagyományos, egyházi házassági eskü szövegében nem hiába vannak benne az ilyen "vele megelégszem", "jóban-rosszban el nem hagyom", stb dolgok. Ha ez magától értetődő lenne, akkor nem kellene rá esküdözni.
A médiában van egy nagyon idealizált, romantikus kép a házasságról, de akárhogy szépítjük, az élet nagyon csúnyán rácáfol erre, mert alapból több, mint fele válással végződik és azok közül, akik együtt maradnak is jelentős részben előfordul a megcsalás, amire sok középkorú ember nagyon cinikusan reagál, hogy hát ez nem is akkora dolog, nem kell moralizálni. Hát, de az eskü alapján a hűség mégis alap dolog kéne legyen.
Tudva ezeket a dolgokat és látva azt, hogy társadalmi szinten mennyire félrecsúsztak a dolgok, miért van még mindig akkora kultusz az egész téma körül? Az esküvőkre igazából egy komplett iparág épül, amire a világ minden kincsét is el lehet költeni, tökfölöslegesen szerény véleményem szerint, mert egyáltalán nem ezen múlik a dolog.
Viszont tény, hogy vannak pozitív példák is, ahol tényleg mintaszerű családi életet élnek, úgyhogy azt sem lehet mondani, hogy lehetetlen. Lehet inkább úgy hangzik jobban a kérdés, hogy aki tudja magáról, hogy nem tudja vállalni a házassággal kapcsolatos megkötéseket, az miért vág bele mégis?
10.
Tehát az erős alapokon álló véleményed "a semmi", illetve olcsó közhelyek. Ennek mi értelme van?
Nem a véleményemet kérted, de egy véleményre pontosan ennyi a reagálás. Egy másik semmitmondó vélemény.
Linkelj valamit az állításodra, ("Minden ember alapvetően csalódott (kivéve aki álomvilágban él, mert oda menekült) és minden beszélgetés érdekek mentén történik.") és cáfolom.
12.
Kicsit komplikáltabb a téma ennél. Persze gondolkodni nem szeretsz, mert te is inkább az álomvilágot választottad.
Mára meguntam a trollkodásod, szóval ennyi elég volt belőled.
A házasság azt jelenti hogy válás esetén törvény szabályozza a vagyonelosztást es gyermekvédelmet is.
Jogi biztonságosabb hátteret ad.
Mert csak házasság által kerül be valaki a társának a rokonságába.
Ha a nővéremet nem veszi el a pasija, akkor ez a pasi nekem sohasem lesz a sógorom, stb.
Másrészt még nem találtak ki ennél jobbat.
Te kérdező, az egyedüllétet találod jobbnak, vagy az élettársi kapcsolatot? Vagy egyáltalán semmit sem tartasz jónak?
#17
Én bevallom őszintén, hogy bizonytalan vagyok, tökéletesnek egyiket sem látom, de mindegyiknek van előnye és hátránya is. Gyerekként sokáig hittem a házasságban, de a sok negatív példa miatt az a fajta varázsa, hogy hűségben és boldogságban leélni egy életet valahol eltűnt. Lehet ez persze az én hibám is, mert túlságosan a negatív oldalát kezdtem látni és visszaszorítottam a vágyvezérelt gondolkodásmódot.
"kulturális normák kényszerítik rá,"
Igen és a civilizációs valamint törvényi normák.
Mert ha ez nem lenne, akkor kirángathatnálak a kocsidból és nyomorékká verhetnélek, már ha én vagyok az erősebb. És persze a lányodat és a feleségedet is felpróbálhatnám mert miért ne. Na hogy tetszik?K :-)))
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!