Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság, család és gyerek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság, család és gyerek nélkül több pénz marad nálam?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincsen se feleségem se gyerekem 38 éves vagyok és közigazgatásban dolgozom 260.000 Ft nettó jövedelemmel, Budapesten. Előtte versenyszférában voltam de az sokkal megterhelőbb volt most jóval nyugisabb kényelmesebb a munkám. Jelenleg nem olyan magas fizetésem de így is olyan 50 és 80000 Ft körül félre tudok tenni egy hónapban, szépen jól megélek így, igaz van saját ingatlanom, ha most gyereket szeretnék meg családot meg feleséget, akkor lehet pénzem nem lesz elég ésbváltanom kell egy nehezebb munkára ami jobban leterhel idegileg és már esetleg 50 évesen infarktust kapok?
2023. ápr. 12. 12:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
#6 A kérdező nem lenne adómentes 3 gyerekkel sem, mert keveset keres ahhoz, hogy jogosult legyen rá. Gyedet és gyed extrát nem kaphat egyszerre, mert az ugyanaz, annyi a különbség, hogy az extrát munka mellett is kaphatja, régen nem volt ilyen. 2 éves korig jár, utána gyes jön, ami 24000.ft körül van. Ezeket általában az anya kapja, mert egy fizetés kiesik a családból. A csokkal nem oldódik meg a lakhatása ingyen, mert az a pénz a mai vilàgban lótúró. A babaváró tényleg "ingyen" 10 millió, ha megvan a három gyerek, de a felnevelésük sokkal többe kerül. Tehát igen, aki nem vállal gyereket, az jobban jár anyagilag, ha normálisan neveli őket. Februárban például csak a gyógyszertárban 100.000 ft felett költöttünk 2 gyerekre, pedig semmi komoly betegségük sincs. Ne mondjátok már a gyerekteleneknek ezt a hülyeséget, hogy ha szaporodnak, akkor tele lesznek.
2023. ápr. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

" az emberek szorják a pénzt, azért nem tudják felfogni hogy hogy lehet 200.000 ből megélni de simán meg lehet."


Persze. A legolcsóbb kajákon és otthon ülve vegetálva meg lehet élni.

2023. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én 300 000 alatt nem nagyon jövök ki egy hónapban akkor sem, ha nem költök semmi extrára. Mondjuk ebben benne van a nyugdíj előtakarékosság, rezsi, kaja. Én a kaján nem spórolok, nem eszek rossz minőséget. Én 200 000-ből csak akkor tudnék kijönni, ha nagyon a fogamhoz verném a garast.
2023. ápr. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
28%
11, MINDENKI adómentes 3 gyerekkel, a közmunkások is. Bérszámfejtő vagyok egy gyárban, így tudom, hogy egy 8 osztályos operátor adómentesen és GYED exrtával annyit keres mint egy kezdő mérnök. Ébredj fel.
2023. ápr. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
12. Valóban nagyon otthonülő típus vagyok utálok eljárkálni, havi egy két program nekem tökéletesen elég
2023. ápr. 12. 14:03
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
Mondjuk aki a családot, gyerekvállalást a havi megtakarításoktól teszi függővé, annak inkább ne is legyen.
2023. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%

Eleve, ha együtt jársz egy szerényebb nővel az min. havi 80-100 ezer. Nem azért, mert aranyásó vagy ki akaja veled fizettetni az akármijét, hanem mert tartalmas és változatos programokra, utazásokra kell költened - még, ha pl. a felét ki is fizeti -, plusz vannak még a gavalléros ajándékok, meglepik, stb.

Ha az ilyesmit nem vállalod, unalmas vagy és lekoptat, ezt tudni kell, szóval a házasságig el sem jutsz.

2023. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
17. Két éve van egy barátnőm, nem olyan csúnya ....Nem tudom miről beszélsz nyilván nem egy közgazdász bankár félmillió nettó fizetésű nőt találtam hanem egy tanítót akinek szintén alacsonyabb a jövedelme
2023. ápr. 12. 14:34
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan ugy nyilatkozol a parodrol, hogy nem olyan csunya?
2023. ápr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

A házasságnak ehhez semmi köze, egy normális társ mellett. Attól nem lesz kevesebb.

Gyerek nélkül viszont mindenképp több pénzed marad, és a stressz is kevesebb.

Magam is házas vagyok, tudatosan nem akarunk gyereket. 2 itthoni, szeretett munkahely, nem magas a fizetés, de nem is kell megszakadnunk, és nem kell gyerekre se költeni. Így jut hobbikra, szórakozásra, megtakarításra is. Gyerek mellett ezt nem lehetne kivitelezni.

2023. ápr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!