Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik már házasok, az esküvőtök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik már házasok, az esküvőtökön az anyakönyvvezető mondott vmi fontosat, amivel útnak engedett titeket?

Figyelt kérdés

a kötelező, szokásos hivatalos szövegen túl mondott vmit még?


pl. ilyenkor felhívhatja a figyelmet arra, h, ne történjen majd a házasságban kapcsolati erőszak? (pl. 1997 óta nemi erőszaknak számít, ha a férj szexre akarja rábírni a nejét, amikor az nem akarja.)


2022. dec. 13. 16:20
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Soha, senkinek nem kötelessége a szex. Régen sajnos egyszerűen elfogadott volt a házasságon belüli nemi erőszak.
2022. dec. 13. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

9


persze nem oktatás, de azt gondolom, h. pl. erre a jogszabályra akár fel is hívhatja a felek figyelmét.

ez hasznosabbnak tartanám, mint a szokásos nyálas szövegelést a házasságról.

2022. dec. 13. 17:33
 13/29 A kérdező kommentje:

10


de ki mondta, h. én házasodni készülök?! költsz egy egész sztorit a kérdésem mögé. miért?

szingli vok, nem akarok férjhez menni.

engem ez nem amiatt érdekel, hanem szakmai szempontból tartozik a tanulmányaimhoz, h. ki mennyire ismeri ezt a jogszabályt.

2022. dec. 13. 17:35
 14/29 anonim ***** válasza:
80%

1es vagyok

Közgazdász nem jogász

De olyan hogy hazastarsi kotelesseg nem létezik Mondjuk a férjem nem is szokott megeroszakolni de sztem nem azért mert nincs leirva a nagykonyvben

2022. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

14

nyilván nem is jogilag van iktatva, hanem a patriarchális társadalom felfogását tükrözi a heteroszexuális házasságokról.

2022. dec. 13. 20:18
 16/29 anonim ***** válasza:
"Viszlát legközelebb!" 😮😮😮
2022. dec. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
42%
A fenébe...97' előtt kellett volna házasodni :/
2022. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
81%
Anyáméknak mondta azt az anyakönyvvezető a beszédében, hogy "remélem, együtt maradnak". Mondták, hogy ők is, különben nem lennének itt. :D
2022. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
86%

patriarchális társadalom felfogását tükrözi


Mi a saját szabályaink szerint élünk. Bár nekem a környezetemben senki nem alávetettje a férjének. Nem észlelem ezt a patriarchális társadalmi környezetet.

2022. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

19

azért mert te szerencsés vagy (ill. tájékozatlan), és nem észleled, attól még létezik.

kicsit jobban kéne tájékozódnod, mi zajlik a világban.

egy példával megvilágítva: azért mert van mit zabálnod, attól még a világban létezik éhínség, jelenleg több mint 800 millió ember fekszik le naponta éhesen!

2022. dec. 14. 12:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!