Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság hivatali időn kívül??

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság hivatali időn kívül??

Figyelt kérdés

Na bejelentettük a házasságkötés, viszont az anyakönyvvezető, kevésbé informált minket. Pl. Gyertyagyujtas, vagy pezsgőzés vagy bármi...

Mondta, hogy mivel hivatali dőn kívül lesz a polgári, így 5.000Ftot kell befizetnünk és kérelmet is írni hozzá.

Mondta, hogy majd küldenek elvileg csekket és majd azt fizessük be. Majd küldek az anyakönyvvezetőnek egy képet, hogy befizettük.... Na de a kérelmet hova küldjük? 20nap telt el, és még semmi csekket nem kaptunk.

Ez Szeged. Valaki tudna erről jobb tájékoztatás adni, hogy ez hogyan működik?



2020. jún. 28. 17:02
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha szarul irtam csak kijavitott a telom
2020. jún. 28. 17:03
 2/10 anonim ***** válasza:
Menj be személyesen, vagy hívd fel telefonon. Felvették a jegyzőkönyvet a bejelentkezésről?
2020. jún. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor bementetek a hivatalba mindketten, akkor kellet volna egyből megírni a szükséges papírokat, kérelmet. Menyasszony, vőlegény neve, adatai. Időpontja a házasságkötésnek (év hó, nap). És elmondja hogy előtte 1-3 nappal adategyeztetésre be kell menni, iratokkal.


Mikor lesz a házasságkötés?


Nem tudom ott hogy megy, de itt pl a házasságkötés előtt 1 hónappal, 1 héttel szokták befizetni a díjakat. És személyesen kellet bemenni a hivatalba a csekkért, és visszavinni aznap mikor befizetitek.

2020. jún. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, mindent. Csak hogy hivatali időn kívül, arról nem. Ezzel van most bajom...
2020. jún. 28. 17:30
 5/10 A kérdező kommentje:
8an jelentettuk be, Jul. 18an van a házasság.... Elvileg
2020. jún. 28. 17:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Érdeklődj telefonon az anyakönyvi hivatalban. Hogy minden szükséges papír megvan-e nekik. Kérdezz erre rá. A biztonság kedvéért.


Ahogy én tudom arról, hogy hivatali időn kívül kötsz házasságot nem kell külön kérelem. Csak akkor van teremdíj, mert ha hivatali idő belül kötik akkor ingyenes. De ki tudja hogy van más városokban.


Nyugalom 18-a még messze van. Lehet lassabban őrölne a malmok arrafele.

2020. jún. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Felvettétek a jegyzőkönyvet? Kaptatok határozatot? Kérelmet nem hiszem hogy kellene írjatok,azt az anyakönyvvezető generálja,amit alá kellett írjatok jegyzőkönyv felvételnel,hogy kérelmezitek a házasságkötés hivatali munkaidőn kívüli megkötését. 8 napon belül erre kell szülessen határozat,hogy ok,mehet a házasságkötés. Ez formalitás, nyilván engedélyezik,de kell róla határozat. Ha június 8an jelentettétek be,akkor csak kellett volna már kapjatok valamit,illetve a jegyzőkönyvet is fel kellett vegyétek,hogy a 31 napba bele férjetek. Ja és Szegeden úgy tudom,van egy külön cég,talán a Confetti, velük kell letisztazni,mit szeretnétek,pl pezsgő, gyertya gyújtás, zenék..stb. és az is még plusz pénz,attól függően mit szeretnétek. Onnan tudom,hogy barátnőmnek is ott lesz az esküvője csak augusztusban. Úgyhogy hívd fel őket ha sikerül,hogy ezt letisztazd.
2020. jún. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el. Előző voltam.



[link]

2020. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarunk semmi különöset, csak egyszeru polgárit két tanuval. Azért köszi! Viszont megvarom ezt a hetet, ha nem kapunk semmit akkor felhivom az anyakönyvvezetőt.mert emlékszem hogy mondta még a bejelentkezés kor, hogy akkor majd ha megkaptuk a csekket és befizettuk fotózzam neki le, majd ír nekem előtte. De ez nem történt meg....
2020. jún. 30. 02:23
 10/10 A kérdező kommentje:
Határozatot sem kaptunk! Még 8an mondta, hogy majd küldenek mindent meg ír. És azóta eléggé kezdjük már feladni az egészet.. Na de utána járok ha a héten se keresnek....
2020. jún. 30. 02:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!