Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik már házasok, az esküvőtök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik már házasok, az esküvőtökön az anyakönyvvezető mondott vmi fontosat, amivel útnak engedett titeket?

Figyelt kérdés

a kötelező, szokásos hivatalos szövegen túl mondott vmit még?


pl. ilyenkor felhívhatja a figyelmet arra, h, ne történjen majd a házasságban kapcsolati erőszak? (pl. 1997 óta nemi erőszaknak számít, ha a férj szexre akarja rábírni a nejét, amikor az nem akarja.)


2022. dec. 13. 16:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

Semmi ilyesmit nem mondott.

Az "alap" szertartást kértük - se fogadalom, se szülőköszöntő, se homoköntés.

Mondott egy szép verset és kb hogy akkor innentől mi egymásé és az élet viharában együtt, majd feltette a kérdést és elmondta, hogy innentől férj és feleség, a feleség házasságkötés utáni neve pedig: és itt véletlenül a férjem keresztnevén szólított:))) Erről emlékezetes nekünk a szertartás.

2022. dec. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
Nem mondott semmi ilyesmit. Mi a legegyszerűbb, semmi faxni szertartást kértük. A végén mondott egy pár soros kis beszédet az egybefonódó utakról meg a szép közös élet reményéről, majd sok boldogságot kívánt és ennyi.
2022. dec. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
1. és 2., ill. további potenciális válaszadók: és ti tudtatok arról, hogy van ez a jogszabály, és 97 óta nem követelheti meg a ffi a nőtől a szexet házastársi kötelességre hivatkozva, mert az erőszaknak számít, ha a nő nem akarja?
2022. dec. 13. 17:06
 4/29 anonim ***** válasza:
86%
#2-es vagyok. Nem tudtam hogy konkrétan jogszabály létezik erre, de soha nem is érintett a dolog, mert nem egy vadbaromhoz mentem hozzá.
2022. dec. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
az h. kihez megy hozzá az emberben, többnyire csak a házasságban derül ki.
2022. dec. 13. 17:11
 6/29 anonim ***** válasza:
81%
Ma már házasság előtt szokás együtt élni. Pont ezért hogy kiismerje a két fél egymást.
2022. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%

Hiába a torveny

A pasik kijatszhatják ugyis.

Pl ha nem akadod balhét rendez, vagy zsarol hogy keres mást, hogy legkozelebb inkább meg sem szólalsz csak bolintasz.


Ha egy nő azert fekszik csak le a párjával, mert attol retteg hogy különben elhagyják megcsalják, nehogy balhé legyen, stb, az is erőszak valójában.


Meg a leitatott és igy készségesebb befolyásolhatobb nővel valo szex is erőszak


A tv simán kijatszható barhogyan

2022. dec. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

6


nagyon sok minden csak a házasságban mutatkozik meg (ha ez másképp lenne, nem volna annyi válás sem!)!

és csakis egy házas ffi mondhatja azt a feleségének, aki épp nem akar vele szexelni, h. házastársi kötelességed. ezt sima együttélés alatt nem vághatja a fejéhez.

2022. dec. 13. 17:27
 9/29 anonim ***** válasza:
72%

Hiába a törvény, ha megjelennék a rendőrségen, hogy a férjem kikövetelte ma este is a szexet, arcon röhögnének. Főleg, ha bizonyítani sem tudom, mert pl nem alkalmazott fizikai erőszakot, hanem csak kizsarolta így vagy úgy. Mondjuk szerencsére én sem a házasságban ismertem ki a férjem, hanem már előtte is tudtam, kihez megyek hozzá, szóval ez engem sem érint, ennek ellenére úgy gondolom, hogy hiába van papíron béke és boldogság, a betartatása eléggé kétséges.


A fő kérdésre válaszolva: ez egy szertartás, nem oktatás. Annyit mondott, hogy a házasság életre szóló elköteleződés, lehetnek jobb és rosszabb pillanatai is, amiken át kell lendülni, és ez munka, de kitartással és munkával megtarthatjuk azt a boldogságot és szerelmet, amit azon a napon éreztünk egymás iránt. Ez szerintem szép, de ez ugyebár a beszéde része volt.

2022. dec. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
37%

Írjatok előszerződést.

Ha már most elnyomottnak, elnyomhatónak érzed magad mellette, vag félelemben vagy, az már most baj.

De ritka az, aki legalább előre gondolkodik.


Én házasságnál inkább attól félnék hogy baj esetén ki sem tudom tenni a másikat, mert lakcim/hivatalos lakhely miatt, stb joga van együtt élni.

2022. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!