Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Milyen kompromisszumokkal éltek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen kompromisszumokkal éltek?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kedves házas emberek!

Azt szeretném tudni,hogy akik több éve házasok (mi jelenleg 9, egy gyerekünk van) milyen kompromisszumokat köttök a béke kedvéért. Mik azok a dolgok, amiket elviseltek házastársatoknak, de még nem valóok. Ilyesmire gondolok. Nálunk férjem pl ma állt neki a gyerek ágyat összeszerelni. De egyszerűen rosszul vagyok attól, ahogyan fogja a fúrót, ahogyan nem merőlegesen tartja a szöget, tehát egyáltalán nem egy szerelős típus, a csöpögő, eldugult csapokat is pl én oldom meg... Nagyon hanyag, szana szét hagyja a szögeket, rendezetlen a fúrós táskája, komolyan agybajt kapok. Ha szólok neki, hogy legalább a csavarokat tegye egy kis dobozba, akkor oltári veszekedés lesz belőle. De ha nem szólok, magától rá sem jön, és nekem csinálja a plusz munkát. Jobb lenne, ha a béke kedvéért csendben maradnék?

Kíváncsi vagyok, más házasságban van egyáltalán ilyen, hogy meg kell alkudni. Vagy, akik házasok, azok mind elfogadják a társukat úgy ahogy van? Csak velem van a gond? Rengeteg ilyen sztorim lenne, látszólag semmiség. Pl a szőrt nem mossa le maga után a kádban, az étkező asztalon hagyja a szennyes edényt, poharat, a lépcsőházban úgy jön fel, hogy már az első emeleten hallom, ahogyan zuhog... Pfu rendesen idegesít. Írjátok sztorikat, miket viseltek el a béke kedvéért. Kíváncsi vagyok, tényleg velem van e a gond.


2022. nov. 30. 19:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
54%
20. Ha ennyi bajod van vele, minek vetted el?
2022. dec. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
82%

Mi, amikor összeköltőztünk akkor igyekeztünk a különböző családi hátterű értékrendeket, rigólyákat összecsiszolni.

Férjem is az anyukájával lakott, én is az anyukámmal éltem egy házban.


Nálunk alap volt, hogy főzés, étkezés után elmosogatunk, nem hagyjuk a mosogatóban, náluk mindig hegyekben állt a mosatlan.


Amikor mi mikróztunk egy szendvicset azt tányérra tettük, ha fröcskölős dolgot, akkor azt lefedtük.

Ők nem, csupa dzsuva és mócsing volt a mikrójuk.


A férjemnek volt külön wc-je, amit valami elborulás miatt mindig az anyukája takarított, mert a drága férjemet nem zavarta a húgyszag...


Nekem otthon volt külön fürdőszobám, ahol lóghattak a hajmócsingók a fésűből, lehettek hajtűk mindenhol elhagyva. Vagy éppenséggel elegánsan felkent hajcafatok a zuhanykabin oldalára.


Összeköltőzés után ezek nyílván okoztak bosszúságot, de leültünk és megbeszéltük, hogy nekem marha undorító pisit takarítani a wc körül, megmutattam neki hogy csinálja, és ha mellé célóz feltakarítja. A nagytakarítást nyílván megcsinálom, csak ne legyen ott száraz, bűzös húgy.


Ő meg megkért, hogy a számára undorító és szokatlan hajszörnyeimet ne hagyjam közszemlén.


A mosogatással is dűlőre jutottunk, és minden ilyen otthonról hozott háklival.


Persze lettek saját, menet közben kialakult háklijaink, de azokat is tudjuk kezelni, vita, veszekedés soha nem volt sem ezek miatt, sem más miatt.

2022. dec. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
34%
#21 mert akkor még elnéztem neki, másrészt addig még "tette a szépet" így rendesebb volt.
2022. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

A különbségek egy idő után kijönnek. Ez az összecsiszolódás lényege, csak hogy idővel szerintem sokan elfelejtik a csiszolódás folyamazát, pedig változunk mindketten és ezeket a változásokat is össze kell hangolni. Csak hogy egy példát mondjak, amikor megismertem a férjemet, hatalmas partiarc volt. Már-már túlzóan is, de élveztem, hogy pörgünk, megyünk utazunk, mindig történik valami. Én megfontolt tervező típus voltam mindig is, ő meg adhoc jelleggel csapjunk a lecsóba típus. Kiegyensúlyoztuk egymást. A partiarc elveszett, más dolgok kezdték el érdekelni (álmomban nem gondoltam volna, hogy ekkora "nyugger" lesz :D). De a hirtelensége megmaradt, ami viszont engem gyerek mellett zavarni kezdett, mert sosem vette számításba, hogy a gyerekünknek napirendje van, amit nem szívesen borítok meg, mert utána én szívok az éjszakázással. Szóvá tettem. Többször is, hogy bizonyos dolgok már nem tudnak úgy működni, ahogy korábban még tudtak. Szóval a közös élet valahol állandó csiszolódással jár, szerintem ez alap.

Ami nálunk gyakori súrlódási pont, hogy nagyon kötekedő. Ezt miért ide tetted, ezt miért nem úgy csinálod, ezt miért nem így rakod, blaablaa... és nem hallja a hangsúlyát mellé. Én a harmadik után csattanok, ő meg nem érti, hogy miért borulok ki, amikor ő csak finoman megjegyzte. :D Megtanultuk kezelni. Csak kimondom, hogy gerenda, vagy fogpiszkáló (célozva a mondásra) és már észre is veszi magát. Leáll mielőtt belőlem kiváltaná a tornádót... :D

Én azt gondolom, hogy ahol két ember van, ott súrlódás is van. A kezelési mód nem mindegy. Ha állandósulnak a viták, az baj.

2022. dec. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Én is úgy gondolom, ismerkedés, együttélés elején még mindenki teszi a jót.. Aztán egy idő után belekényelmesedik, belemelegedik, sz@&#arik rá, jóvanazugy típus. Legalábbis én ezt vettem észre. Házasság után már fél évvel el akartunk válni, főleg mert férjem lusta trehany. Tényleg mindent magasról lesz@4sdrt, mert majd én úgyis megcsinalom. Hát nem!
2022. dec. 6. 14:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!